„Wirtgen Group” Lietuvoje atsinaujina

Artūras Stakauskas, Lietuvos keliai, 2016 Nr.2
„Wirtgen Group” Lietuvoje atsinaujinaLietuvos keliai
Šių metų rugsėjo 22 d. atidarytas naujas ir modernus 2380 trr dydžio UAB „Wirtgen Lietuva" pardavimo ir techninio aptarnavimo centras Liepkalnio gatvėje. Šis renginys sudomino daugelį kelių tiesimo specialistų. Šiuo metu „Wirtgen Lietuva" siūloma produkcija apima visą kelių statybos ciklą - nuo medžiagų paruošimo „Kleemann" įrenginiais, asfalto gamybos „Benninghoven" gamyklose, asfalto klojimo „Vogele" klotuvais, sutankinimo „Hamm" volais iki remonto „Wirtgen" frezomis. Tarptautinė inžinerinė kompanija „Wirtgen Group" - pramonės milžinas, kurį valdo viena vokiečių šeima, tiksliau broliai Stefanas ir Jurgenas Wirtgenai. Kompanija „Wirtgen GmbH" yra įsikūrusi Vindhageno mieste Vokietijoje. Prieš 17 metų apie šią kompaniją žinojo nedaug kelių tiesimo ir statybinės technikos naudotojų. Dabar jai priklauso didžiausia pasaulyje šios pramonės srities gamykla, gaminanti asfalto frezavimo šaltuoju būdu įrenginius, regeneravimo šaltuoju ir karštuoju būdais mašinas, betono klotuvus ir karjero kombainus.

Prie kompanijos „VVirtgen GmbH” vairo stoję vadovauti broliai Stefanas ir Jurgenas Wirtgenai sumaniai investavo į technikos gamybos plėtrą ir pateikė rinkai platų kelių technikos tiesimo asortimentą. „Wirtgen Group” sudėtyje dabar yra tokie žinomi gamintojai kaip „Vogele”, „Hamm”, „Kleemann” ir „Wirtgen”. Naujausia šios grupės investicija – 70 proc. gamyklos „Benninghoven” akcijų paketo įsigijimas. Šie kelių tiesimo technikos gamintojai jau tapo klasika, tad kompanija „Wirtgen Group” dabar yra viena ryškiausių kelių technikos gamintojų lyderių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Kaip atskira įmonė, „Wirtgen Lietuva” įkurta 1998 m., nors Lietuvoje pirmoji „Wirtgen” kelio freza parduota dar 1983 m. Iki pat 2000 m. įmonė veikė nuomojamose patalpose. Po to persikėlė į nuosavas patalpas Paplaujos gatvėje, kurias, metams bėgant, plėtė, prisitaikydama prie besikeičiančiij įmonės poreikių.

„Wirtgen Group”, kaip ir „Wirtgen Lietuva”, nuolat augo. 2014 m. kompanija „Wirtgen Group” įsigijo 70 proc. kompanijos „Benninghoven GmbH & Co KG” iš Mozelio, sėkmingos ir senas tradicijas turinčios asfalto maišymo gamintojos, akcijų. Tai naujas kompanijos pirkinys, teikiantis daug vilčių dalyvaujant kelių statybos technikos gamintojų rinkoje visu pajėgumu. Tokio masto pramonės junginio sukūrimas ir, kas svarbiausia, sėkmingo funkcionavimo užtikrinimas – tikras verslo strategijų ir investavimo iššūkis rinkoje. Tad buvo priimtas sprendimas Lietuvoje statyti naują ir modernų „Wirtgen Group” pardavimo ir techninio aptarnavimo centrą.

UAB „Wirtgen Lietuva” į statybas investavo daugiau kaip 3,5 mln. eurų. Šis pastatas pastatytas pagal tipinį „Wirtgen Group” projektą, pagal kurį ši kompanija atpažįstama visame pasaulyje. Lyginant su ankstesnėmis patalpomis, buvo išplėsta lauko aikštelė, sandėliavimo, dirbtuvių, administracijos patalpos. Jos įrengtos šiuolaikiškai, paliekant galimybę potencialiai plėtrai. Nuo šiol „Wirtgen Lietuva” turi ir atskirą modernią erdvę mokymams, į kurią maloniai kviečia norinčius įgyti naujų žinių ir pagilinti įgūdžius dirbti su nuolat atnaujinama technika.

Mūsų dirbtuvėse – įvairios serviso paslaugos

UAB „Wirtgen Lietuva” savo atnaujintose dirbtuvėse teikia įvairias serviso paslaugas: atlieka techninę patikrą, šalina gedimus, atlieka kapitalinį remontą. Įmonės inžinieriai rūpinasi, kad netikėti technikos gedimai netrikdytų klientų darbo, todėl reguliariai tikrina įrangą. Taip garantuojamas darbo našumas ir išvengiama neplanuotų sąnaudų.

Naudodami profesionalią įrangą ir įrankius, specialiai pritaikytus „Wirtgen Group” technikai, įmonės patyrę inžinieriai gali greičiau suremontuoti techniką. Reguliari technikos patikra atsipirks labai greitai didesnėmis technikos galimybėmis ir sumažėjusiomis valdymo sąnaudomis. „Mūsų įmonės tikslas – suteikti Jūsų technikos parkui geriausią būklę, kad jis veiktų tiksliai kaip laikrodžio mechanizmas”, – sako „Wirtgen Lietuva” serviso vadovas Vaidotas Mieželis.

Beje, nuo šios vasaros UAB „Wirtgen Lietuva” filialas pradėjo veikti Klaipėdoje. Taigi serviso inžinieriams kelionė pas Vakarų Lietuvos klientus sutrumpėjo.

Originalios detalės užtikrina ilgesnį naudojimo laiką

Net trumpos prastovos kainuoja pinigus ir laiką, todėl UAB „Wirtgen Lietuva” atstovai siūlo nesižavėti viliojančiai mažomis kainomis – skirtumas tarp originalios detalės ir kopijos reiškia kokybę. Originalias detales iš 74 000 siūlomų „Wirtgen Group” atsarginių detalių, gaminamų iš aukščiausios kokybės medžiagų, kurios tiksliai pritaikytos technikos veiklai, „Wirtgen Lietuva” gali parūpinti ypač greitai.

Kaip ir dera atsakingame ir klestinčiame versle, „Wirtgen Group” strategai akcentuoja ir nuolatinių ryšių tarp pardavėjų bei klientų būtinumo svarbą. Net geriausia statybinė technika taptų nieko verta be greito techninio aptarnavimo ir dalių tiekimo. Ne veltui ši vokiečių gamintojų verslo grupė vadovaujasi šūkiu – „Būti arti klientų” (Close to our customers). Šis šūkis praktikoje – tai daugiau nei 55 filialai ir daugiau nei 100 kompanijos atstovų visame pasaulyje. Tik taip galima užtikrinti pavyzdinį darbą su rinka, atsarginių dalių tiekimą ar suteikti operatyvias ir patikimas serviso paslaugas tiesiog statybos aikštelėje.