Panevėžio keliai

Vilniaus pietinis aplinkelis II

AB „Panevėžio keliai” užbaigė Transeuropinio tinklo kelio E85 rekonstrukciją – Vilniaus miesto pietinį aplinkkelį.

Pietinis Vilniaus aplinkkelis: tai beveik 8 km rekonstruotas kelias, kurio tikslas palengvinti susisiekimą su Vaidotais ir Pagiriais. Šis kelias yra platesnis ir greitesnis. Naudą pajus tie vairuotojai, kurie nuo Gariūnų pusės važiuos link Pagirių: kelias – rekonstruotas, nereikės laukti dviejose sankryžose su geležinkeliu.

Vairuotojai, važiuojantys Pietiniu Vilniaus aplinkkeliu, nuo antradienio gali važiuoti dviejų juostų keliu abiem kryptimis. Iki šiol kelias buvo siauresnis ir turėjo po vieną juostą kiekviena kryptimi. Be to, Pietiniu aplinkkeliu bus galima važiuoti greičiau: nebe 50 km per valandą greičiu, o 80 km. Aplinkkelyje neliko ir kairinių posūkių: tai reiškia, kad nereikės laukti, kol manevrą pabaigs apsisukti sumanęs vairuotojas.

Citata: „...šių dienų valstybė be gerų sauskelių lengvai gali atsilikti nuo kultūrinio ir ekonominio gyvenimo pažangos, gali būti nustumta į užpakalį ir nukonku- ruota kitų valstybių, nes kelias yra gyvenimas, o kas neturi gerų kelių, tas negali turėti gero gyvenimo, t. y. tokio, kokio supranta nūdienis kultūringas žmogus.“ Iš kalbos, pasakytos 1939 m. Žemaičių plento atidarymo proga.
zemaitkelis_did