BMC

VĮ „Automagistralė“ daugiau nei trečdaliui savo darbuotojų skolinga atlyginimą už darbą viršvalandžiais

2017-07-05  Kęstutis Juknis, Pranešimas žiniasklaidai, Sandrauga

VĮ „Automagistralė“ daugiau nei trečdaliui savo darbuotojų skolinga atlyginimą už darbą viršvalandžiais, naktimis ir švenčių dienomis. Nors ši valstybės įmonė dirba pelningai, išmokėti darbuotojams pinigus ir toliau delsiama. Šiandien 16 val. Lietuvos automobilių kelių direkcijoje paaiškės: pavyks situaciją išspręsti taikiai ar laukia Darbo ginčų komisijos posėdžiai ir tolesnis kelininkų pinigų siurbimas. VĮ „Automagistralės“ darbuotojų uždirbtų pinigų susigrąžinimas skendi bauginančioje tamsoje.

VĮ „Automagistralė“ daugiau nei trečdaliui savo darbuotojų skolinga atlyginimą už darbą viršvalandžiais, naktimis ir švenčių dienomis. Nors ši valstybės įmonė dirba pelningai, išmokėti darbuotojams pinigus ir toliau delsiama. Šiandien 16 val. Lietuvos automobilių kelių direkcijoje paaiškės: pavyks situaciją išspręsti taikiai ar laukia Darbo ginčų komisijos posėdžiai ir tolesnis kelininkų pinigų siurbimas.

VĮ „Automagistralės“ darbuotojų uždirbtų pinigų susigrąžinimas skendi bauginančioje tamsoje. Nepraskaidrina jos nei Susisiekimo ministerija, nei Kelių direkcija, kuriai ši valstybės įmonė yra pavaldi. Kelių direkcijos sudaryta komisija jau iki liepos 1 d. turėjo nustatyti „Automagistralės“ darbuotojams nesumokėto užmokesčio dydį. Tačiau jokių paskaičiavimų ši penkių žmonių komisija „Sandraugai“ iki šiol pateikti taip ir nesugebėjo, nors štai jau yra liepos 5 diena ir vos už dviejų dienų prasideda maratonas Darbo ginčų komisijoje.

Tik vakar, t. y. liepos 4 d. popietę „Sandrauga“ sulaukė oficialaus kvietimo atvykti į Lietuvos automobilių kelių direkciją dalyvauti susitikime dėl taikos sutarties. „Sandrauga“ dar sykį paprašė Kelių direkcijos pateikti žadėto užmokesčio dydžio skaičiavimus, nes be šių duomenų nėra įmanomos jokios derybos dėl taikos sutarties, o pats susitikimas netenka prasmės. Negavus žadėtų paskaičiavimų, nėra galimybės jų įvertinti ir pasirengti susitikime konstruktyviai spręsti taikos sutarčių sudarymo galimybes ir sąlygas.

Kitu atveju „Sandrauga“ yra pasirengusi eiti Darbo ginčų komisijos keliu, kurio panašu, kad nevengia ir „Automagistralę“ atstovaujantys advokatai. Susidaro įspūdis, kad iš dalies kaip tik to ir laukiama – „Automagistralė“ verčiau pasirengusi švaistyti pinigus Darbo ginčų komisijose, nei taikiai sumokėti skolas savo darbuotojams. Net ir skaičiuojant minimaliais kaštais: privataus advokato atstovavimo paslaugos viename ieškinyje „Automagistralei“ kainuotų ne mažiau kaip 1000 eurų, o tokius ieškinius pateikė net 115 darbuotojų.

Niekam, o tik advokatų kontorai naudingas gali būti žadėto darbo užmokesčio skaičiavimų nepateikimas darbuotojus atstovaujančiai profsąjungai. Tiesioginio dialogo vengimas ir siaura interesų sfera neturėtų užtemdyti bendro valstybės įmonės įvaizdžio, kuris sulig kiekviena uždelsto mokėjimo trečdaliui savo darbuotojų diena vis labiau blanksta ir pasineria tamsumose.

Naujienų archyvas