BMC

Pėsčiųjų viadukas magistralėje A2 ties Ukmergė

2016-07-04  Rasa Čepienė, Lietuvos keliai, 2016 Nr.1

Sparčiai baigiami darbai magistralinio kelio A2 Vilnius-Panevėžys 72,18 km, šalia Žemaitkiemio sankryžos ties Ukmerge. Avaringame ruože iškilo vienintelis magistralėje pėsčiųjų viadukas. Pėsčiųjų viaduko perdanga ties Žemaitkiemio sankryža magistralės A2 Vilnius-Panevėžys 72,18 kilometre ant įrengtų atramų buvo užkelta naktį iš balandžio 28 į 29 d. Tuo metu eismas magistralės ruože ties Ukmerge buvo draudžiamas.

„Užkėlimas buvo planuojamas naktį iš balandžio 28 į 29 d., jei nebūtų stipraus vėjo. Esant stipriam šoniniam vėjui, buvome numatę ir du atsarginius variantus: naktį iš 29 d. į 30 d. ir naktį iš balandžio 30 d. į gegužės 1 d.”, – informavo AB „Panevėžio keliai” projektų vadovas Jevgenijus Šaškovas.

Plieninės viaduko konstrukcijos pagamintos gamykloje Lenkijoje ir į Lietuvą, tiesiog į statybvietę magistralėje, sėkmingai atgabentos 2016 m. kovo 21 d. Perdangos segmentai tarpusavyje sujungti suvirinant statybvietėje. Visa 58 m ilgio, 77 t svorio perdanga buvo pakelta ant atramų.

58 m ilgio, 77 to svorio viaduko perdanga ant paruoštų atramų buvo keliama dviem kranais. Kol kranai buvo montuojami ir rengiami darbui, eismas magistrale A2 buvo tik ribojamas, automobilių srautas reguliuojamas. Apylanka per Ukmergės miestą eismas buvo nukreiptas tik viaduko perdangos užkėlimo darbų metu. Užkėlimo procesas truko beveik 3 valandas.

Bendrovė „Panevėžio keliai” 2016 m. kovo viduryje atnaujino svarbaus projekto magistralėje A2 Vilnius-Panevėžys, ties Žemaitkiemio sankryža Ukmergės rajone, darbus. Magistralinio kelio 72,18 kilometre iškilo šiuolaikiškas pėsčiųjų viadukas.

Projektas ties Žemaitkiemio sankryža apima pėsčiųjų viaduko per magistralę A2 avaringame ruože statybą, magistralės platinimą, įrengiant greitėjimo ir lėtėjimo juostas, jungiamųjų kelių abiejose kelio pusėse ir dviejų žiedinių sankryžų įrengimą. Iš viso darbai vykdomi arba vykdyti magistralės ruože, kurio bendras ilgis – 1,223 km.

2015 m. atlikti žemės sankasos pėsčiųjų viadukui įrengti darbai, įrengta 3,5 tūkst. m drenažo tinklų. Baigti įrengti lietaus nuotekų tinklai: paklota 1 090 m tinklų. Taip pat atlikti dviejų žiedinių sankryžų ir atraminės sienutės įrengimo darbai. Tiesiamų naujų jungiamųjų kelių vietoje ir žiedinių sankryžų vietoje, rengiant šalčiui atsparų sluoksnį, baigtas rengti smėlio pasluoksnis (10,5 tūkst. m3). Įrengiant kelio konstrukciją, paklotas skaldos pagrindas, kurio plotas siekia 16,5 tūkst. m2.

2015 m. pabaigoje įrengta asfaltbetonio danga kairėje magistralės A2 pusėje, važiuojant nuo Vilniaus, ir dalyje jungiamųjų kelių, statomų magistralės dešinėje pusėje. Asfaltbetonio danga įrengta ir statomoje 2,5 tūkst. m2 ploto poilsio aikštelėje. Kairėje pusėje paklota 8,5 tūkst. m2 dangos su viršutiniu sluoksniu, jungiamuosiuose keliuose – 6,5 tūkst. m2. Apatinį asfaltbetonio sluoksnį „Panevėžio keliai” įrengė išplatintoje dešinėje magistralės pusėje, nuo Žemaitkiemio sankryžos iki tilto per Šventosios upę.

Būsimojo pėsčiųjų viaduko vietoje dar praėjusiais metais pastatytos viaduko atramos. Pėsčiųjų viaduko atramų pamatai pastatyti dviejų tipų: gręžtiniai ir gilieji. Pagrindinės atramos įrengtos iš monolitinio betono, o pandusų ir laiptatakių atramos – plieninės.

Minėti darbai – tai projekto „Eismo saugos ir aplinkosaugos priemonių diegimas 2014-2020 m. TEN-T keliuose. I etapas. Sutartis Nr. 2″ dalis. Darbus bendrovė „Panevėžio keliai” vykdo vadovaudamasi 2015 m. kovo 24 d. sutartimi su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Kiti projekto darbai, diegiant magistraliniuose keliuose šiuolaikiškas eismo saugumo priemones, vykdyti Pasvalio rajone. Bendra sutarties kaina su PVM – 7 milijonai eurų.

Naujienų archyvas