Lietuvos keliai

AB„Panevėžio keliai” – apdovanojimas už BIM panaudojimą

2016-07-04  Kristina Savickaitė, Lietuvos keliai, 2016 Nr.1

Didžiausioje Baltijos šalių statybos parodoje „Ręsta" vyko ir konkurso„Lietuvos BIM projektai 2016" apdovanojimai. AB „Panevėžio keliai" pristatė pagal sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos atliktus darbus valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 115 Ukmergė-Molėtai ruožuose nuo 2,43 iki 12,85 km ir nuo 12,85 iki 19,10 km. AB „Panevėžio keliai" projekto vadovas - Zenonas Poznanskis.

Kategorijoje „BIM susisiekimo infrastruktūroje” nugalėtoju išrinktas AB „Panevėžio keliai” įgyvendintas projektas „Statinio informacinio modeliavimo ir automatinių mechanizmų valdymo sistemų panaudojimas kelio Nr. 115 Ukmergė- Molėtai ruožų rekonstrukcijai”.

Konkurse, kaip geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas, įvertinta ir Jakų sankryžos rekonstrukcijos projekto rengėja UAB „Kelprojektas”.

„Skaitmeninė statyba – viena sričių, kuri statybos sektorių neabejotinai veda pažangos keliu. Užsienio svečiai dažnai paprašo įvardyti bent vieną mūsų šalies makroekonominį rodiklį. Jie būtinai paklausia apie tai, koks yra mūsų statybos sektoriaus išsivystymo lygis. Jeigu statybos sektoriaus makroekonominis rodiklis yra geras, dažniausiai sakoma, kad šalis žengia labai teisingu ekonomikos plėtros keliu. Užsienio svečiai pastebi ir kitą dalyką: jeigu atvykęs į miestą pamatai daug bokštinių kranų, vadinasi, ekonomika, finansai ir socialinis ūkis eina teisingu keliu”, – Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sveikino „Ręstos”, kurios tema šiais metais buvo skaitmeninė statyba, dalyvius.

Rinko geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant BIM technologijas

VšĮ „Skaitmeninė statyba” kartu su Lietuvos statybininkų asociacija ir žurnalu „Statyba ir architektūra” konkursą „Lietuvos BIM projektai 2016″ organizavo pirmą kartą. Konkursas skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.

Konferencija „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius” – didžiausias skaitmeninės statybos tematikos renginys Lietuvoje, vykęs jau penktą kartą. Pristatyti projektai sulaukė didžiulio dėmesio iš visų statybos proceso dalyvių – užsakovų, NT vystytųsi ir valdytojų, projektuotojų, statytojų, valdžios atstovų, viešųjų pirkimų organizatorių bei mokslo ir tyrimų institucijų atstovų.

Naujienų archyvas