Viceministras: valstybės sienos modernizavimui dar reikia 42mln. eurų

Milena Andrukaitytė, Delfi.lt
Viceministras: valstybės sienos modernizavimui dar reikia 42mln. eurųScanpix
Šiuo metu moderniomis technologijomis stebima 61 proc. Lietuvos dalies Europos Sąjungos (ES) išorės sienos, o baigti modernizavimo procesui dar reikia 42 mln. eurų, sako vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas. Moderniomis sienos stebėjimo technologijomis yra stebima 100 proc. jūros sienos (119,65 km); 100 proc. išorės sienos su Rusija ir 38,62 proc. išorės sienos su Baltarusija, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Šiuo metu moderniomis technologijomis stebima 61 proc. Lietuvos dalies Europos Sąjungos (ES) išorės sienos, o baigti modernizavimo procesui dar reikia 42 mln. eurų, sako vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

Moderniomis sienos stebėjimo technologijomis yra stebima 100 proc. jūros sienos (119,65 km); 100 proc. išorės sienos su Rusija ir 38,62 proc. išorės sienos su Baltarusija, pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

„Būtina skirti tam finansavimą, nes tai ne tik šalies saugumas, bet kartu ir veiksminga priemonė kovojant su kontrabanda. Tam, kad pasiektume 100 proc. sienos stebėjimo atnaujinimo reikalingi dar 42 mln. eurų“, – per Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdį trečiadienį sakė V. Dmitrijevas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas trečiadienį uždarame posėdyje aptarė valstybės sienos modernizavimo klausimus.

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija, 2014–2020 metais sistemų atnaujinimui skirta 47,84 mln. eurų, iš jų 32,3 proc. buvo Europos Sąjungos lėšos, 67,7 proc. – biudžeto lėšos.

Anot viceministro, vienas iš finansavimo šaltinių sekančiam išorės sienos modernizavimo etapui bus Europos Sąjungos lėšos, pateiktos paraiškos, o pavasarį galima bus kalbėti apie konkrečią finansinę dalį. Taip pat bus ieškoma lėšų ne tik sistemos diegimui, bet ir jos nuolatiniam atnaujinimui.

Apie 60 proc. visos Lietuvos valstybės sienos yra Europos Sąjungos išorės siena.