Kelių nespėjantys valyti kelininkai: padėtis yra sudėtingiausia per pastarąjį dešimtmetį

Angelė Daugininkaitienė, LRT.lt
Kelių nespėjantys valyti kelininkai: padėtis yra sudėtingiausia per pastarąjį dešimtmetįLRT
Kelininkai sako, kad dėl iškritusio sniego ir pustymo padėtis yra sudėtingiausia per pastarąjį dešimtmetį. Ryte kai kurie krašto keliai buvo neišvažiuojami, kelininkai neslepia – valyti kelių nespėja. Kelininkai pluša be perstojo, tačiau greitai pašalinti sniego nuo kelių nepavyksta. Vos tik keliai nuvalomi, jie tuoj pat pasidengia nauju sniego sluoksniu, šis sluoksnis – šlapias ir sunkus. Pranešama, kad trečiadienį daugiausia kritulių tenka šalies pietiniams ir rytiniams rajonams.

Kelininkai sako, kad dėl iškritusio sniego ir pustymo padėtis yra sudėtingiausia per pastarąjį dešimtmetį. Ryte kai kurie krašto keliai buvo neišvažiuojami, kelininkai neslepia – valyti kelių nespėja.

Kelininkai pluša be perstojo, tačiau greitai pašalinti sniego nuo kelių nepavyksta. Vos tik keliai nuvalomi, jie tuoj pat pasidengia nauju sniego sluoksniu, šis sluoksnis – šlapias ir sunkus. Pranešama, kad trečiadienį daugiausia kritulių tenka šalies pietiniams ir rytiniams rajonams.

„Žinoma, nespėjame, nes jei pasakyčiau, kad spėjame, supyktų žmonės, gyvenantys toliau nuo magistralinių kelių. Situacija buvo tokia, kad iš ryto turėjome keletą krašto kelių, kuriais buvo sudėtinga važiuoti, ko aš nepamenu, kad būtų taip buvę. Gal 1982-ųjų pūga kažkokia panaši buvo. Krašto keliai jau nuvalyti, magistraliniai keliai taip pat, tačiau apie važiavimo komfortą neturėtų būti net kalbos, nes valome ir barstome, tačiau sniegas toliau krinta ir keliai vėl tampa balti ir slidūs“, – pasakojo „Kelių priežiūros“ atstovas Petras Džervus.

Apie sudėtingą situaciją dėl gausaus sniego praneša ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Vida Šmigelskienė, ji tikina, kad tarnybų darbą sunkina neišvažiuojami keliai, o dar didesnį pavojų kelia sniego sankaupos ant namų stogų, medžių šakų, šakos neretai lūžta.

„Svarbiausia, kad žmonės įvertintų situaciją, nestovėtų po medžiais, nestatytų po jais automobilių, saugotų tiek save, tiek savo turtą. Dėl didelio sniego kiekio gali neatlaikyti medžiai, įlūžti namų stogai, gali būti nutraukti elektros laidai. Net ir iškvietus tarnybas, gali tekti ir palaukti pagalbos, nes keliai užpustyti, kai kurie neišvažiuojami“, – teigė V. Šmigelskienė.

Vienas labiausiai nukentėjusių – Alytaus rajonas. Čia fiksuojama, kad be elektros liko tūkstančiai gyventojų.

„Yra nutrūkusios aukštos įtampos linijos, Varėnos rajone nutraukta net 13 elektros linijų. Kai kurie gyventojai be elektros yra jau antrą parą, tarnyboms sunku šalinti gedimus, nes rajoniniai keliai yra sunkiai išvažiuojami, o į atokesnius kaimus privažiuoti tiesiog negalima. Kai kur nuslysta ir valymo technika“, – apie situaciją šalies pietryčiuose pasakojo žurnalistė Rūta Ribačiauskienė.

Trečiadienio 12 val. duomenimis, sninga beveik visur, išskyrus vakarinę šalies dalį, sinoptikai praneša, kad ciklonas turėtų pasitraukti antroje nakties pusėje.

Sinoptikai informuoja, kad sniegas daug kur supustytas ir jo danga yra labai netolygi, todėl tikrai yra tokių vietų, kur pusnys siekia 0,5–1 m, tačiau yra vietų beveik be sniego (sniegą nupūtęs vėjas). Dėl šių priežasčių sniego dangos duomenys gali neatitikti tikrovės.

Remiantis matavimais, sniego danga pietiniuose ir rytiniuose rajonuose svyruoja tarp 20–30 cm. Varėnoje net 32 cm., Vilniuje – 29 cm. Pajūryje sniego beveik nėra.