Juodžiausia diena „Kauno tiltų“ istorijoje: tilto per Nerį statybvietėje griuvo pastoliai – žuvo darbuotojas, dar 3 sužeisti

Karolina Stažytė, 15min.lt
Juodžiausia diena „Kauno tiltų“ istorijoje: tilto per Nerį statybvietėje griuvo pastoliai – žuvo darbuotojas, dar 3 sužeisti15min
Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Kauno Islandijos plente trečiadienio popietę ant žmogaus nukrito plokštė. Paaiškėjo, kad nelaimė nutiko tilto per Nerį statybvietėje. Vienas iš darbininkų žuvo vietoje, dar trys išvežti į gydymo įstaigą. Dviejų jų būklė – sunki. Tilto statybas vykdančios įmonės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius patikino, kad tai – juodžiausia diena įmonės istorijoje.

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Kauno Islandijos plente trečiadienio popietę ant žmogaus nukrito plokštė. Paaiškėjo, kad nelaimė nutiko tilto per Nerį statybvietėje. Vienas iš darbininkų žuvo vietoje, dar trys išvežti į gydymo įstaigą. Dviejų jų būklė – sunki. Tilto statybas vykdančios įmonės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius patikino, kad tai – juodžiausia diena įmonės istorijoje.

Sausio 27 dieną 14.08 valandą Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kauno Islandijos plente veikiančioje statybų aikštelėje ant žmogaus nukrito plokštė.

Į įvykio vietą išsiųstos Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams paaiškėjo, kad nukritę metaliniai pastoliai, ant darbininko buvo užkritusi slankiojanti metalinė sija, konstatuota jo mirtis. Teritorija aptverta STOP juosta.

Kaip 15min teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, trys nukentėję asmenys perduoti medikams, vienas žuvo vietoje – jo kūnas liko gulėti po nukritusia plokšte.

Vieną iš nukentėjusiųjų ugniagesiams teko nukelti nuo pastolių.

Nelaimė įvyko Kaune statant naują viaduką per Jonavos gatvę ir tiltą per Nerį, kuris taps pagrindinės šalies arterijos – automagistralės – dalimi.

Papildyta 15.26 valandą. Kauno ugniagesių gelbėtojų duomenimis, iš viso nelaimės metu nukentėjo 5 asmenys: vienas žuvo, trys išvežti į gydymo įstaigą, penktasis atsisakė medikų pagalbos. Iš trijų išvežtųjų dviejų būklė, pirminiais duomenimis, yra sunki.

Šiuo metu sprendžiama, ar ugniagesių gelbėtojų technikos užteks nuo žuvusiojo kūno nukelti sunkiasvorę konstrukciją.

Kauno apskrities policija informavo, kad žuvo 1972 metais gimęs vyras.

Dar trys vyrai, gimę 1957, 1987 ir 1964 metais, sužeisti. Ketvirtasis, gimęs 1979 metais, apžiūrimas medikų vietoje. Vėliau policija informavo, kad suteikus medikų pagalbą, sužeistieji gydomi ambulatoriškai.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų pažeidimo.

Darbdavys ar jo įgaliotas asmuo, pažeidęs Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme ar kituose teisės aktuose nustatytus darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus, jeigu dėl to įvyko nelaimingas atsitikimas darbe, avarija ar atsirado kitokių sunkių padarinių, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Papildyta 15.54 valandą. Komentarą apie tai, kas nutiko, 15min suteikė ir tilto statybą vykdančios AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius. Pasak jo, skaudi nelaimė įvyko griuvus tilto konstrukcijos pastoliams: vienas žmogus žuvo, dar 4 statybose dirbę vyrai buvo sužeisti.

„Į įvykio vietą nedelsiant iškviestos pagalbos tarnybos. Visi darbai aikštelėje sustabdyti. Esame giliai sukrėsti dėl įvykusios tragedijos ir reiškiame nuoširdžiausią užuojautą žuvusio kolegos šeimai. Bendraujame su jos nariais, tiek jiems, tiek kitiems nelaimės metu nukentėjusiems darbuotojams ir jų šeimoms teiksime visą įmanomą pagalbą ir paramą. Bendradarbiaujame su įvykį tiriančiomis tarnybomis“, – teigė A.Rusevičius.

Jo teigimu, nelaimei tirti bendrovėje šiuo metu sudaroma speciali darbo grupė, kuri įvertins visas įvykio aplinkybes.

„Kol kas dar negalime įvardinti, dėl kokių priežasčių ši nelaimė nutiko. Pabrėžiame ir patikiname, kad imsimės visų priemonių, jog užkirstume kelią tokioms nelaimėms ateityje.

Tai – juodžiausia diena įmonės istorijoje, ir visa „Kauno tiltų“ komanda yra nepaprastai sukrėsta šio įvykio. Šiuo metu visą dėmesį ir pastangas skiriame nukentėjusiesiems ir jų artimiesiems padėti, mintimis nuolat būdami su jais“, – kalbėjo „Kauno tiltų“ generalinis direktorius.

Praėjusių metų spalį 15min buvo suteikta galimybė iš arti stebėti, kaip vyksta itin įdomi šių išskirtinių statybų dalis – metalinės perdangos stūmimo virš upės darbai, kaip apie 300 metrų besitęsiantis, tūkstančius tonų sveriantis tiltas po truputėlį „peršoka“ upę ir sujungia du jos krantus. Tuomet informacijos suteikta ir apie naudojamas plokštes, papasakota, kokie sudėtingi vykdomi darbai, kokios sunkiasvorės konstrukcijos, kurios dabar nusinešė darbininko gyvybę, naudojamos.

Teigta, kad iš viso tilto statybai prireiks 42 sekcijų, sveriančių po 60 tonų. Sekcijos gaminamos Lenkijos mieste Gdynėje, o atvežtos virinamos tilto statybų vietoje. Prie virinimo pluša 20 darbininkų, iš viso statybvietėje jų – apie 70, paskirstytų į dvi pamainas.

Visą projektą, kuris apima naujo tilto per Nerį, viaduko per Jonavos gatvę bei dešinėje magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda pusėje numatyto jungiamojo kelio statybą, pagal sutartį numatoma pabaigti iki 2021 m. rugsėjo mėn.