Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki Vilniaus

Valdemaras Šukšta, LRT.lt
Snygis Lietuvą užklupęs jau daugiau nei pusę paros: didžiausios pusnys – nuo Varėnos iki VilniausLRT
Praėjusią naktį pro Lietuvą praūžęs snygis labiausiai palietė pietų ir pietrytinius rajonus: storiausia sniego danga yra Varėnoje, Vilniuje. Sinoptikai įspėja, kad antradienį toliau daug kur smarkiai snigs, kils pūgos. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė sakė, kad praėjusią naktį smarkus snygis buvo pietų, pietryčių, šiaurės rytų Lietuvoje. Bet daugiausia prisnigo pietryčių Lietuvoje, ties Varėna ir Vilniumi.

Praėjusią naktį pro Lietuvą praūžęs snygis labiausiai palietė pietų ir pietrytinius rajonus: storiausia sniego danga yra Varėnoje, Vilniuje. Sinoptikai įspėja, kad antradienį toliau daug kur smarkiai snigs, kils pūgos.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė sakė, kad praėjusią naktį smarkus snygis buvo pietų, pietryčių, šiaurės rytų Lietuvoje. Bet daugiausia prisnigo pietryčių Lietuvoje, ties Varėna ir Vilniumi.

„Storiausia sniego danga šiuo metu būtent ten ir yra: Varėnoje – 17 cm, Vilniuje – 16 cm. Dar Kaune sniego danga irgi panaši, nors ten per naktį truputį mažiau prisnigo, bet kiekis siekia smarkaus sniego lygį“, – komentavo S. Dalinkevičiūtė.

Anot jos, Klaipėdoje kritulių pasirodė tik paryčiais, daugiausia lietaus. S. Dalinkevičiūtė minėjo, kad sniego danga ten nedidelė, apie 2 cm.

Antradienį daugiausia snaigių iškris rytiniuose, vidurio Lietuvos rajonuose, daugelyje vietų turėtų būti smarkus sniegas.

„Sniegas pasirodys ir vakarinėje šalies pusėje“, – pridūrė sinoptikė.

Antradienį ryte sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė sakė, kad temperatūra nenutols nuo 0 laipsnių. Stiprės vėjas, jo gūsiai daug kur sieks 15–18 m/s, smarkus snygis kels pūgas, pustymą, vietomis mažins matomumą. Valomi keliai bus greitai užpustomi, tad situacija bus išties sudėtinga, įspėja sinoptikė.

Elektros vis dar neturi apie 18 tūkst. namų ūkių

Lietuvoje krentant gausiam sniegui, elektros antradienio vidurdienį vis dar neturėjo apie 18 tūkst. namų ūkių.

Daugiausia gedimų – apie 6,5 tūkst. – fiksuojama Alytaus ir Vilniaus regionuose, pranešė bendrovė Energijos skirstymo operatorius (ESO).

Utenos regione yra apie 4 tūkst., Kauno regione – apie 1,5 tūkst. gedimų, kituose regionuose jų nefiksuojama.

Anot ESO, iškritus sniegui intensyvinamos pajėgos gedimų šalinimui – iš ryto pasitelktos papildomos operatyviosios pagalbos brigados.

Sausio 25 dienos naktį iškritęs šlapias sniegas susikaupė ant medžių, kurie neatlaikę sniego svorio lūžta ir virsta ant ESO skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

Ugniagesiai daugiau kaip 40 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių, du užvirto ant mašinų

Į Lietuvą antradienio naktį atslinkus stipriam snygiui ugniagesiai jau daugiau kaip 40 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių, du teko traukti nuo automobilių.

Kaip BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Edita Zdanevičienė, iki vidurnakčio gauti keturi pranešimai, po vidurnakčio – dar 37. Be to, dar apie dešimtyje vietų ugniagesiai dirba šiuo metu ir jie į šią statistiką kol kas neįtraukti.

„Jeigu naktį tai buvo Druskininkų, Alytaus, Birštono (savivaldybėse), pora atvejų Kaune, tai rytiniai išvažiavimai yra Vilniaus regiono: Vilniaus miestas, rajonas. Alytus, Varėna irgi išlieka“, – sakė PAGD atstovė.

Vilniuje, Architektų gatvėje, ant automobilio buvo užkritusi didelė pušies šaka. Volungės gatvėje ugniagesiai taip pat traukė ant automobilio užvirtusį medį. Alytaus rajone, Punios seniūnijoje, medį teko traukti nuo elektros laidų.

Miestuose ir keliuose dalį darbų atlieka ir kitos tarnybos.