Lyg veiksmo filme: paviešinti gaudynių Kauno rajone vaizdai – aidėjo šūviai, sužaloti 3 pareigūnai

15min.lt
Lyg veiksmo filme: paviešinti gaudynių Kauno rajone vaizdai – aidėjo šūviai, sužaloti 3 pareigūnai15min

Vėlyvą šeštadienio vakarą Kauno rajono Domeikavos kaime vyko veiksmo filmo scenarijų primenančios gaudynės. Policijai teko vytis sprunkantį automobilį, prie kurio vairo sėdėjo akivaizdžiai neblaivus asmuo. Aidėjo šūviai.

Kaip informuoja Policijos departamentas, liepos 6 dieną apie 22 valandą 14 minučių gautas pilietiškų gyventojų pranešimas, kad Kauno rajono Domeikavos kaime į automobilį „Mercedes Benz“ įsėdo du akivaizdžiai neblaivūs asmenys ir nuvažiavo link Vandžiogalos plento.

Policijos pareigūnai ėmėsi nurodyto automobilio paieškų. Netrukus „Mercedes Benz“ buvo pastebėtas, tačiau stabdomas nestojo.

Prasidėjo gaudynės. Automobilis, sudarydamas avarines situacijas bei pavojingai manevruodamas, lėkė Kauno link.

Persekiojimo metu sprunkančios mašinos vairuotojas, siekdamas apvažiuoti išskleistą priverstinio stabdymo priemonę „ežį“, nukreipė automobilį į Kauno apskrities VPK pareigūną.

Šis, siekdamas sulaikyti link jo skriejančią transporto priemonę, iššovė iš tarnybinio ginklo į automobilio priekinę padangą.

Apie 22.45 valandą sulaikomi Kauno Vandžiogalos plente, automobilio vairuotojas bei keleivis aktyviais veiksmais priešinosi ir sužalojo tris Kauno apskrities VPK pareigūnus, gimusius 1988 (sužalota ranka į išdaužtą lango stiklą) ir 1990 (abiems sumuštos kojos) metais.

Suteikus medikų pagalbą, policininkai gydomi ambulatoriškai.

Nustatyta, kad neblaivus automobilio vairuotojas gimęs 1984 metais. Jis tikrintis blaivumą atsisakė.

Kartu važiavęs neblaivus keleivis gimęs 1985 metais. Jam nustatytas net 3,01 prim. girtumas.

Abu bėgliai uždaryti į areštinę. Pasak Kauno apskrities policijos, anksčiau jie abu buvo teisti už įvairias nusikalstamas veikas, tad teisėsaugai yra žinomi.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui. Už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Automobilio vairuotojui taip gresia baudžiamoji atsakomybė už vairavimą neblaiviam.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorai.

Pirmadienio popietę Kauno apskrities policija paviešino gaudynių vaizdo įrašą.