Po susišaudymo su policija ir įtemptų gaudynių Joniškyje sučiupti bėgliai aiškinsis teisme

15min.lt
Po susišaudymo su policija ir įtemptų gaudynių Joniškyje sučiupti bėgliai aiškinsis teisme
Susišaudymu ir gaudynėmis pasibaigęs bandymas prieš pusantrų metų Joniškio mieste įvykdyti plėšimą jau greitai bus nagrinėjamas teisme. Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Saulius Kulikauskas baigė surašyti kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmams.

Kaltinimai rengimusi įvykdyti ginkluotą plėšimą ir neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais bei šaudmenimis pareikšti trims šiauliečiams – 31-erių metų Jevgenijui Kravčiukui, 25-erių Kristijonui Chadazevičiui ir 36-erių Artūrui Riabovu.

Vienas iš nusikaltimo organizatorių J.Kravčiukas taip pat kaltinamas pasipriešinimu policijos pareigūnui, o A.Riabovas – neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Ketvirtojo, kartu galimai vykdžiusio nusikalstamą veiką, šiauliečio Pauliaus Petronio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas, informuoja prokuratūra.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad šis nusikaltimas buvo kruopščiai planuotas iš anksto.J.Kravčiukas siūlė Latvijoje gyvenantiems pažįstamiems prisidėti prie rengiamos nusikalstamos veikos ir gauti už tai pinigų.

Kaltinamasis prašė latvių susisiekti su vienu joniškiečiu ir susitarti su juo dėl susitikimo, tačiau vėliau tai padarė pats. Nusikaltimo organizatorius taip siekė iš joniškiečio pagrobti 13 tūkstančių eurų vertės automobilį.

Praėjusių metų sausio 24 d. organizuota grupė iš Šiaulių, automobilyje veždamiesi metalinį strypą, du pistoletus, šovinių, dujų balionėlį, pajudėjo Joniškio link. Vyrai atvyko prie joniškiečio namų, kur laukė iš namų išeinančio automobilio savininko. Laimei, užpulti šeimininko kaltinamiesiems nepavyko, nes jų automobilį patikrinti nusprendė kurį laiką šiauliečių kompaniją sekę pareigūnai.

Du asmenys buvo sulaikyti iš karto, dviem pavyko pasprukti. Vienas pareigūnų persekiojamas bėglys, išgirdęs kriminalisto šūksnį sustoti, į pareigūną nukreipė pistoletą, dėl to šis panaudojo tarnybinį ginklą.

Tačiau ir po to bėglys nesustojo ir, nubėgęs kelis šimtus metrų, užsidarė Žemaitės gatvėje esančio gyvenamojo namo lauko tualete. Po derybų jis policijos pareigūnams pasidavė. Paaiškėjo, kad pareigūno paleisti šūviai jam pataikė į koją bei ranką ir bėglys stipriai kraujavo. Policijos pareigūnai, suteikę pirmąją pagalbą, stabdant kraujavimą, sužalotąjį perdavė medikams.

Po kurio laiko viename Audruvės gatvės gyvenamųjų namų, buvo apsuptas ir sulaikytas paskutinysis bėglys. Jis taip pat buvo ginkluotas, jo ginklas rastas numestas vieno namo kieme.

Visi asmenys yra gerai žinomi policijai, jie ne kartą teisti už įvairias nusikalstamas veikas. Atliekant kratas kaltinamųjų namuose A. R. bute rasti neteisėtai laikomi šaudmenys, ginklas ir kanapės.

Kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta ir neigia norėję pagrobti automobilį. Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato areštą arba laisvės atėmimą nuo 2 iki 10 metų.