Gaivūs orai Lietuvoje užsibus: lietus ir vėsa tęsis iki kitos savaitės vidurio

15min.lt
Gaivūs orai Lietuvoje užsibus: lietus ir vėsa tęsis iki kitos savaitės vidurio15min
Šį savaitgalį orai bus gaivūs, o šeštadienį, Valstybės dieną, didžiojoje šalies dalyje lietus neturėtų trukdyti giedoti Tautišką giesmę.

Šį savaitgalį orai bus gaivūs, o šeštadienį, Valstybės dieną, didžiojoje šalies dalyje lietus neturėtų trukdyti giedoti Tautišką giesmę.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Teresė Kaunienė 15min sakė, kad šeštadienį nusimato neblogi orai, mat dieną bus „tarpas tarp dviejų ciklonų“.

Šeštadienis – beveik be lietaus

Naktį iš penktadienio į šeštadienį trauksis dabar esantis ciklonas. Nors rytiniuose ir šiaurės rytiniuose Lietuvos rajonuose dar palis, dangus pamažu giedrysis. Nakties temperatūra bus 9–14 laipsnių šilumos, nors kai kur Žemaitijoje gali būti ir 7–8 laipsniai. Bus gana vėjuota – pūs 8–12 m/s greičio vakarinių krypčių vėjas, o arčiau jūros pūs net 15–17 m/s gūsiai.

„Rytojaus dieną vėjas bus stiprokas, bet jau negūsingas, pasirodys saulė, palis tiktai vietomis – šiaurės rytiniuose rajonuose pirmoje dienos pusėje, o vakare pietvakariniuose rajonuose tikėtinas trumpas lietus, nes ateis naujas ciklonas“, – sakė T.Kaunienė.

Vis dėlto, anot sinoptikės, beveik visą dieną orai bus geri.

Po gražaus šeštadienio į Lietuvą ateina naujas ciklonas – beveik visoje Lietuvoje šiek tiek palynos.

„Vilniuje turėtų iškentėti be lietaus visą dieną ir būti apie 20 laipsnių, Kaune irgi panašiai, vakare gal tik daugės debesų. Panevėžyje gali nulyti pirmoj dienos pusėj, popietėj trumpas lietus, bet į vakarą turėtų gerėti. Šiauliuose apsieisim be lietaus, bus apie 18–19 laipsnių, Panevėžy irgi apie 19. Klaipėdoje taip pat lietaus neprognozuojam, nes taip atrodo, kad lietus užkabins pietvakarinį pakraštį – labiau Šilutė, Tauragė, Marijampolė vakare“, – pasakojo sinoptikė.

Po gražaus šeštadienio į Lietuvą ateina naujas ciklonas – beveik visoje Lietuvoje šiek tiek palynos.

„Naktį vietomis tikėtinas smarkus lietus, o dieną, veržiantis šalčiui, ciklono užnugaryje kai kur galima ir perkūnija“, – sakė T.Kaunienė.

Sekmadienio naktį pūs vidutinio stiprumo pietų vėjas, o dieną – pietvakarių ir vakarų, 8–13 m/s greičio, vietomis pūs 15–17 m/s gūsiai. Naktį temperatūra bus 9–14 laipsniai šilumos, dieną – šiek tiek vėsiau, nei šeštadienį, temperatūra sieks 16–21 laipsnį šilumos.

Savaitės pradžioje karščiai nevargins

Ateinantį pirmadienį taip pat daug kur palis – tiek dieną, tiek naktį. Pūs vidutinio stiprumo vakarų vėjas – dieną gūsiai sieks 15 m/s. Vakarop giedrysis, o naktis bus vėsi, temperatūra sieks 8–13 laipsnių, dieną 15–20 laipsnių.

„Tas 15–20 dienomis laikysis iki savaitės vidurio, naktys ir bus tokios vėsios, 8–13, 9–14 laipsnių. Dienomis, šiandienos duomenimis, atrodo, kad kol kas ir bus 15–20 laipsnių ir ne šilčiau“, – pasakojo sinoptikė.

Lietuvoje dėl sausros paskelbta ekstremali padėtis

Trečiadienį dėl sausros ir jos padarinių žemės ūkiui paskelbta ekstremali padėtis. Dėl sausros ir Neries vandens lygio Lietuva kreipėsi pagalbos į Baltarusiją. Vilniuje nusekusios Neries ir Vilnios upės +45 Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyriausioji hidrologė Joana Pumpolovič 15min teigė, kad išgelbėti nuo sausros Lietuvą galėtų tik visą šalį aptraukę lietaus debesys.

Paskutinį sykį hidrologinė sausra Lietuvoje buvo paskelbta 2015 metais. Tada ji paskelbta rugpjūčio pabaigoje, o vandens lygis normalizavosi tų metų spalį – lapkritį. Ištikus hidrologinei sausrai vasaros metu vandens telkiniuose pasireiškia deguonies trūkumas – didėja užterštumas, o upės negali pačios apsivalyti.

To reikia, idant sėkmingai gyvuotų ir funkcionuotų upės ekosistema, tačiau esant vandens stygiui, tai neįvyksta, o sausros padarinius jaučia ir vandens gyvūnija bei augalija.

„Geriausia būtų, kad palytų – ilgai ir gausiai, nors vasarą tai greitai atsibosta, bet tikrai, kad vandens atsargos pasipildytų reikia tikrai nemažo lietaus kiekio, – sakė hidrologė. – Jeigu bus lietaus, tai situacija bent jau neblogės.“