Vilniaus gatvėms tvarkyti per trejus metus – 16,3 mln. eurų

15min.lt
Vilniaus gatvėms tvarkyti per trejus metus – 16,3 mln. eurų15min
Vilniaus valdžia pasirinko bendroves, kurios trejus metus tvarkys gatves šiaurinėje, rytinėje, pietinėje ir vakarinėje miesto dalyse. Bendrovėms „Eurovia Lietuva“, „YIT Infra Lietuva“ bei „Grinda“ už darbus bus sumokėta iki 16,34 mln. eurų. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, su trimis įmonėmis pasirašytos preliminarios sutartys, siekiant lanksčiau planuoti gatvių remonto darbus.

Vilniaus valdžia pasirinko bendroves, kurios trejus metus tvarkys gatves šiaurinėje, rytinėje, pietinėje ir vakarinėje miesto dalyse. Bendrovėms „Eurovia Lietuva“, „YIT Infra Lietuva“ bei „Grinda“ už darbus bus sumokėta iki 16,34 mln. eurų.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, su trimis įmonėmis pasirašytos preliminarios sutartys, siekiant lanksčiau planuoti gatvių remonto darbus.

„Gatvės asfaltuojamas pagal tam tikrus kriterijus, jau dabar yra planuojama, kokios gatvės bus asfaltuojamos 2019 metais, tačiau, žinoma, tas planas nėra galutinis. (…) Nežinome, kiek sostinės taryba vienais ar kitais metais skirs pinigų gatvėms asfaltuoti, todėl pasirašome preliminarias sutartis, jomis vadovaujamės ir dirbame. Tai yra įprasta praktika“, – BNS sakė P.Poderskis.

Jo teigimu, realu, kad gali būti panaudotos visos preliminariose sutartyse numatytos lėšos.

„Tikrai taip, sutartys yra pasirašytos trejiems metams, o kiek daugiau nei 5 mln. eurų metams nėra didelė suma. Realistiškai žiūrint, lėšų galime ir pritrūkti, tokiu atveju skelbtume papildomus pirkimus“, – aiškino P.Poderskis.

Konkursą laimėjusios įmonės turės rekonstruoti gatvių dangas, įrengti šaligatvius, vejas, šulinius, atlikti žemės darbus, teikti kitas paslaugas, nurodoma viešojo pirkimo ataskaitoje.

Didžiausia 5,45 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su savivaldybės kontroliuojama įmone „Grinda“. Ji tvarkys gatves rytinėje Vilniaus dalyje, o dėl užsakymo ji konkuravo su „Fegda“ ir „Kauno tiltais“.

„YIT Infra Lietuva“ tvarkys gatves sostinės vakarinėje ir pietinėje dalyse, jai galės būti sumokėta iki 7,26 mln. eurų (dvi sutartys po 3,63 mln. eurų). Tvarkyti gatves šiose dalyse taip pat pretendavo „Eurovia Lietuva“, „Kerista“, „Fegda“, „Akordas 1“, „Kauno tiltai“ ir „Grinda“.

3,63 mln. eurų vertės sutartis pasirašyta su gatves šiaurinėje Vilniaus dalyje tvarkysiančia „Eurovia Lietuva“. Šioje konkurso dalyje dar dalyvavo „YIT Infra Lietuva“, „Fegda“ ir „Kauno tiltai“.