Antras bandymas: Tauragė už milijoną perka tris elektrobusus

Tauragės kurjeris
Antras bandymas: Tauragė už milijoną perka tris elektrobususTauragės kurjeris
Po nesėkmingo pirmojo bandymo savivaldybė antrą kartą skelbia naujų elektrobusų įsigijimo konkursą. Maždaug už milijoną eurų siekiama nupirkti ir Tauragės autobusų parkui perduoti tris elektra varomas transporto priemones. Ar tiekėjų šįkart atsiras, neaišku – elektrobusus gaminančių įmonių Lietuvoje vos kelios. Kaip informavo už šį konkursą atsakingo savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, pirmasis konkursas neįvyko, nes nesulaukta nė vieno pasiūlymo.

Po nesėkmingo pirmojo bandymo savivaldybė antrą kartą skelbia naujų elektrobusų įsigijimo konkursą. Maždaug už milijoną eurų siekiama nupirkti ir Tauragės autobusų parkui perduoti tris elektra varomas transporto priemones. Ar tiekėjų šįkart atsiras, neaišku – elektrobusus gaminančių įmonių Lietuvoje vos kelios.

Kaip informavo už šį konkursą atsakingo savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė, pirmasis konkursas neįvyko, nes nesulaukta nė vieno pasiūlymo.

“Šįkart šiek tiek supaprastinome technines sąlygas, tikimės pasiūlymų sulaukti. Lietuvoje tokių įmonių nėra daug, gal kelios, lyg Klaipėdoje elektrobusus renka”, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja.

Iš Europos Sąjungos fondų elektrobusams pirkti Tauragės rajono savivaldybei skirta apie 800 tūkstančių eurų, dar apie 200 tūkstančių eurų privalės prisidėti pati savivaldybė. Tikimasi, kad tiek lėšų trims elektrobusams įsigyti užteks.

Pirkimo dokumentuose skelbiama, kad Tauragės savivaldybė perka du mažesnius, ne mažiau kaip 24 vietų, ir vieną didesnį – ne mažiau kaip 34 vietų autobusus. Įsigijus šios transporto priemonės būtų perduotos Tauragės autobusų parkui.

Konkurso vykdymo data – spalio 30-oji. Elektrobusus konkursą laimėjęs tiekėjas į Tauragę privalės pristatyti maždaug per pusantrų metų nuo sutarties pasirašymo dienos. Naujieji autobusai turi būti pritaikyti važiuoti ir žiemą, tai yra „pakelti“ ir 30 laipsnių šaltį. Autobusų kėbulams turi būti suteikta ne trumpesnė nei penkerių metų, kitoms detalėms – dvejų metų garantija.

Šiame Europos Sąjungos finansuojamame projekte kitos trys apskrities savivaldybės nedalyvavo – joms pasirodė per brangu.