Įspėjimas: naktį šalies vakaruose numatomas stiprus iki 25 m/s vėjas

15min.lt
Įspėjimas: naktį šalies vakaruose numatomas stiprus iki 25 m/s vėjas15min
Naktį iš antradienio į trečiadienį vėjo gūsiai vakariniuose Lietuvos rajonuose sieks iki 25 m/s, perspėja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). „Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus“, – rašoma PAGD svetainėje. Klaipėdos, Telšių, Tauragės ir Marijampolės apskričių gyventojai per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą antradienį 19 val. turėtų sulaukti perspėjimo apie stiprų vėją.

Naktį iš antradienio į trečiadienį vėjo gūsiai vakariniuose Lietuvos rajonuose sieks iki 25 m/s, perspėja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

„Pasirūpinkite savo gyvybės ir turto saugumu, perspėkite kitus“, – rašoma PAGD svetainėje.

Klaipėdos, Telšių, Tauragės ir Marijampolės apskričių gyventojai per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą antradienį 19 val. turėtų sulaukti perspėjimo apie stiprų vėją.

Nestovėkite po aukštais medžiais, nestatykite automobilių po jais, nes pučiant stipriam vėjui virsta dideli medžiai ir lūžta jų šakos. Taip pat nestovėkite po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi.

Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes tai gali sukelti pavojų jūsų gyvybei. Pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, todėl namuose turėkite žibintuvėlį, atsarginių elementų, radijo imtuvą, žvakių.

Siautėjant vėjui, rekomenduojama gerai uždaryti namų ir kitų pastatų duris.

Išneškite iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas arba juos gerai pritvirtinkite.

Nepalikite gyvenamosios vietos be ypatingos priežasties. Jeigu jūs vis dėlto privalote išvykti, išjunkite elektrą, užsukite dujų, vandens sklendes, uždarykite langus, užrakinkite duris ir atlikite visus įprastus veiksmus, kuriuos darote išvykdami bent kelioms dienoms.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai, pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. O nelaimės atveju skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.