Leidusi atsikvėpti naktį į pajūrį vėl sugrįžo audra

15min.lt
Leidusi atsikvėpti naktį į pajūrį vėl sugrįžo audra15min
Ketvirtadienį kiek atsikvėpti leidęs vėjas naktį pajūryje ir vėl ėmė siausti iš naujo. Naktį jis buvo sustiprėjęs iki 18-23 m/s, vartė medžius, kilnojo stogų skardas. Kaip 15min sakė uostamiesčio ugniagesių atstovas, šiąnakt gauta gerokai mažiau iškvietimų, vos septyni. Praėjusią naktį ugniagesiai apskrityje turėjo 45 iškvietimus. Penktadienio naktį tris kartus ugniagesių pagalbos prireikė Klaipėdoje, dukart Šilutės rajone ir Klaipėdos rajone.

Ketvirtadienį kiek atsikvėpti leidęs vėjas naktį pajūryje ir vėl ėmė siausti iš naujo. Naktį jis buvo sustiprėjęs iki 18-23 m/s, vartė medžius, kilnojo stogų skardas.

Kaip 15min sakė uostamiesčio ugniagesių atstovas, šiąnakt gauta gerokai mažiau iškvietimų, vos septyni. Praėjusią naktį ugniagesiai apskrityje turėjo 45 iškvietimus.

Penktadienio naktį tris kartus ugniagesių pagalbos prireikė Klaipėdoje, dukart Šilutės rajone ir Klaipėdos rajone.

Klaipėdos rajone, Žiaukių kaime ant važiuojamosios kelio dalies buvo užvirtę iškart trys medžiai, kartu griūdami jie nuvertė ir elektros stulpą.

Klaipėdos rajone, viename kaime medis užvirto ant ūkio pastato stogo.

Ugniagesiai vyko sutvirtinti atplyšusių stogo skardų, nuėmė vieną išjudintą balkono langą.

Stipriausi gūsiai, kaip prognozuojama, kils vėlai vakare. Iš pradžių – prie jūros.

Stiprus vėjas šiąnakt prognozuotas ir visoje Šiaurinėje dalyje, t.y. Telšių, Šiaulių, Panevėžio apskrityse.

Kaip pranešė Uosto direkcija, šią naktį siautusi audra Klaipėdos uoste praėjo gana ramiai – incidentų neužfiksuota. Naktį vėjo greitis buvo apie 20 m/s. Didžiausias greitis gūsiuose fiksuotas paryčiais (gūsiai iki 25 m/s.). Nuo vidurnakčio buvo ribota laivyba, šį rytą ji po truputį atnaujinama. Leidimo išplaukti laukia 3, įplaukti – 8 laivai.

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) BNS pranešė, kad dėl kilusio vėjo gyventojai elektros neprarado.

„Praėjusios paros padariniai yra pašalinti, (…) dabar fiksuojame tik nežymius pažeidimus. Gali būti, kad dienos metu atsiras daugiau užklausų, bet tai tikriausiai bus įprastas darbo režimas“, – sakė ESO atstovė spaudai Laura Šebekienė.

Vėjuota išliks visa savaitė. Ketvirtadienį ir penktadienį pajūryje siaus 15-20 m/s vėjas, šeštadienį vėjas rims iki 7-12 m/s, o sekmadienį vėl sustiprės iki 15-20 m/s.