Audra toliau krečia eibes: medžiai virto ant mašinų, elektros neturi tūkstančiai gyventojų

15min.lt
Audra toliau krečia eibes: medžiai virto ant mašinų, elektros neturi tūkstančiai gyventojų15min
Audra krečia eibes Vakarų Lietuvoje, versdama medžius, kilnodama stogo skardą ir ardydama šviesoforus. Ugniagesių iškvietimų dėl audros padarinių šalinimo sulaukta ir kitose Lietuvos dalyse. Uostamiesčio ugniagesių atstovas Vytautas Kasparaitis ketvirtadienio rytą 15min sakė, jog per pastarąją parą visoje apskrityje gauti 45 pranešimai, susiję su audros padariniais. „Daugiausia iškvietimų Klaipėdoje, Klaipėdos rajone ir Palangoje“, – sakė specialistas.

Audra krečia eibes Vakarų Lietuvoje, versdama medžius, kilnodama stogo skardą ir ardydama šviesoforus. Ugniagesių iškvietimų dėl audros padarinių šalinimo sulaukta ir kitose Lietuvos dalyse.

Uostamiesčio ugniagesių atstovas Vytautas Kasparaitis ketvirtadienio rytą 15min sakė, jog per pastarąją parą visoje apskrityje gauti 45 pranešimai, susiję su audros padariniais.

„Daugiausia iškvietimų Klaipėdoje, Klaipėdos rajone ir Palangoje“, – sakė specialistas.

Dėl nuvirtusių medžių apgadinti keturi automobiliai: trys Klaipėdoje ir vienas Šilutėje. Naktį uostamiestyje medis vienu metu užvirto iškart ant dviejų automobilių.

Pasak V.Kasparaičio, užvirtus medžiams sulankstyti stogai, sparnai, išdaužti langai.

Dėl siaučiančio vėjo Jūrininkų prospekte ugniagesiams teko tvirtinti nuplyšusį šviesoforą. Gyventojai pagalbos prašė išimant įstiklinto balkono rėmus, nes jie ėmė klibėti.

Apie nukentėjusius žmones, anot V.Kasparaičio, pranešimų negauta.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Utenos apskrityje iškvietimų dėl audros buvo 19, Šiaulių apskrityje – 13, Kauno – 12, Vilniaus – 10, taip pat fiksuota dar keletas iškvietimų kitose apskrityse.

tenos apskrities policijos duomenimis, po vidurnakčio nuvirtęs medis Molėtuose sukėlė avariją, per kurią sužeistas automobilio keleivis.

21-erių blaivus vairuotojas ant kelio pastebėjęs nuvirtusį medį nesuvaldė automobilio ir nuvažiavęs nuo kelio atsitrenkė į pakelės medį.

Eismo įvykio metu sužalotas devyniolikmetis keleivis dėl rankos lūžio paguldytas į ligoninę.

Trečiadienio vakarą vėjo nepabūgę klaipėdiečiai plūdo pažiūrėti bangų. Aikštelė Melnragėje prie molo buvo pilnutėlė.

Klaipėdos uoste atnaujinama laivyba

Trečiadienį Klaipėdoje dėl prasto oro buvo ribojama laivyba. Ketvirtadienį pranešama, kad Klaipėdoje iš Senosios perkėlos vėl plaukia keltai.

„Aprimus iš ryto vėjui ir sumažėjus bangavimui, Senoji perkėla atnaujino savo darbą ir pirmieji keltai 7 val. ryto pajudėjo į Smiltynę įprastu grafiku. Stebėsime, kaip bus vėliau, nes bent jau kol kas, Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vėjas turėtų rimti. Dabar vėjas siekia 18 m/s, po pietų sumažės iki 14 m/s, tačiau apie 21 val. vėl sustiprės, bent, kaip dabar prognozuojama, iki 22 m/s.

Reikia pažymėti, kad Neringa nebuvo atkirsta nuo žemyninės dalies – perkėla, esanti toliau nuo uosto, visą naktį kėlė ir automobilius, ir žmones, tad net ir tokiu atveju, kai dėl blogų orų būna uždaroma Senoji ir Naujoji perkėla, žmonės gali persikelti tiek iš Smiltynės į Klaipėdą, tiek iš Klaipėdos į Smiltynę“, – LRT Televizijai sakė AB „Smiltynės perkėla“ atstovas Jevgenijus Bardauskas.

Ketvirtadienį ryte leidimo įplaukti į uostą laukė 13 laivų, išplaukti – 3. Ryte vėjo greitis Klaipėdoje siekė 16-18 metrų per sekundę. Prognozuojama, kad pavakarę jis gali vėl sustiprėti iki 21 metro per sekundę, pranešė Klaipėdos uosto atstovė Dovilė Ringis.

Tūkstančiai be elektros

Dėl trečiadienį ir ketvirtadienio naktį Lietuvoje siautusios audros elektros tiekimas tebėra sutrikęs maždaug 3,6 tūkst. „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) klientų. Įmonę valdančios „Lietuvos energijos“ atstovė sako, jog vis dar gaunama naujų pranešimų apie sutrikusį tiekimą, todėl visiems klientams iki tikimasi atnaujinti iki ketvirtadienio 16 valandos.

„Vieniems atnaujina, kitiem nutrūksta, sužinome apie naujus pranešimus, dėl to pratęsiamas laikas“, – BNS ketvirtadienį sakė „Lietuvos energijos“ korporatyvinės komunikacijos vadovė Laura Šebekienė.

„Darbai vyko visą naktį, dabar vyksta pilnu pajėgumu, kadangi jau šviesus paros metas, atliekami sudėtingi tvarkymai“, – pridūrė ji.

Pasak L.Šebekienės, šiuo metu daugiausiai – 700 klientų – elektros neturi Klaipėdos regione.

ESO pranešė, kad elektros dėl audros neturėjo iš viso apie 60 tūkst. klientų visoje Lietuvoje.

Stiprus vėjas daugiausia žalos padarė Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Utenos ir Širvintų rajonuose, gana stipriai paveikė ir visą Vilniaus apskrities šiaurinę dalį. Dėl stipraus vėjo kritę medžiai nutraukė elektros laidus, laužė linijų atramas.

Naktį gamtos stichijos padarinius šalino 68 ESO operatyvinės brigados, dirbo apie 200 žmonių.

Vėjas siautės ir toliau

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienį išliks vėjuota: pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai vietomis sieks 15–18 m/s. Vietomis trumpai, negausiai palis. Aukščiausia temperatūra sieks 14–18 laipsnių.

Penktadienio naktį protarpiais lis, dieną daug kur taip pat galimas trumpas lietus. Naktį pietvakarių, pereinančio į vakarų, šiaurės vakarų vėjo gūsiai daug kur sieks 15–20 m/s, vietomis 21–23 m/s, dieną šiaurės vakarų vėjas rims, tik kai kur gūsiai sieks 15–18 m/s. Temperatūra naktį 8–13, dieną 11–16 laipsnių.