Akmenėje be priežasties automobilius gadinusio jaunuolio nepagailėta – pasiųstas už grotų

15min.lt
Akmenėje be priežasties automobilius gadinusio jaunuolio nepagailėta – pasiųstas už grotųTelšių AVPK
Rugsėjo 18-ąją, apie 23.30 val., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnams gavus pranešimą apie Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., daugiabučio namo kieme triukšmaujančius ir agresyviai besielgiančius galimai neblaivius asmenis, buvo nedelsiant nuvykta į įvykio vietą. Dėl neaiškių priežasčių apgadinę daugiabučio kieme stovėjusius automobilius, įtariamieji pasišalino, tačiau pareigūnų netrukus buvo rasti.

Rugsėjo 18-ąją, apie 23.30 val., Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnams gavus pranešimą apie Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., daugiabučio namo kieme triukšmaujančius ir agresyviai besielgiančius galimai neblaivius asmenis, buvo nedelsiant nuvykta į įvykio vietą.

Dėl neaiškių priežasčių apgadinę daugiabučio kieme stovėjusius automobilius, įtariamieji pasišalino, tačiau pareigūnų netrukus buvo rasti.

Išsiaiškinta, kad vėlų vakarą gyventojų ramybę trikdė ir nepagarbą aplinkiniams bei aplinkai demonstravo du policijai žinomi, anksčiau teisti asmenys (gimę 1990 m., 1996 m.).

Sulaikius įtariamuosius, vienam jų (gimęs 1996 m.) buvo nustatytas 0,57 promilės girtumas, antrasis tikrintis girtumą atsisakė, tačiau buvo nustatyta, kad asmuo yra apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

1996 m. gimęs jaunuolis atsisakė atlikti narkotinių medžiagų vartojimo testą, tačiau pareigūnams jis neneigė taip pat esantis apsvaigęs.

Dviem automobiliams nulaužę veidrodėlius, o vienam įskėlę priekinį stiklą, įtariamieji nukentėjusiesiems padarė 570 eurų turtinę žalą. Neatmetama galimybė, kad tą vakarą jaunuoliai apgadino ir daugiau transporto priemonių.

Tai – ne pirmasis 1990 m. gimusio įtariamojo išpuolis, nukreiptas į svetimą turtą. Jo atžvilgiu šiuo metu atliekami dar trys ikiteisminiai tyrimai dėl galimai sugadinto turto Naujojoje Akmenėje, taip pat dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo Mažeikiuose bei Joniškyje. Jis taip pat patrauktas administracinėn atsakomybėn dėl teisėtų policijos pareigūnų nurodymų nevykdymo.

Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokuroras, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui, įvertinęs kylančią grėsmę visuomenei dėl nuolat pasireiškiančio neadekvataus vieno iš įtariamųjų elgesio ir siekiant užkirsti kelią galimiems į gyventojus ir jų turtą nukreiptiems jo išpuoliams, kreipėsi į teismą dėl įtariamojo suėmimo.

1990 m. gimusiam įtariamajam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 1 mėn. Antram įtariamajam paskirtas dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Kaip praneša Telšių apskrities policija, vienas iš pagrindinių policijos pareigūnų uždavinių – gyventojų saugumo užtikrinimas. Todėl tokio pobūdžio grėsmę keliantis piliečių elgesys nėra toleruojamas, o neadekvatūs veiksmai visada įvertinami atitinkamai. Policijos pareigūnai taip pat dėkoja neabejingiems gyventojams, pranešantiems apie pastebėtą įžūlų ir pavojingą elgesį. Glaudus visuomenės ir policijos bendradarbiavimas, nukreiptas į saugumo jausmo didinimą ir viešosios tvarkos užtikrinimą, visada duoda apčiuopiamų rezultatų.