Latvijoje vogtas ir Telšių rajone rastas traktorius grąžintas jo savininkui

15min.lt
Latvijoje vogtas ir Telšių rajone rastas traktorius grąžintas jo savininkuiTelšių AVPK
Rugsėjo 17 dieną Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) lankėsi Latvijos Respublikos pilietis Egilis Dakteris. Ežerėje gyvenantis ūkininkas į Telšius atvyko pasiimti jo valdomam ūkiui priklausančio traktoriaus „John Deere 6930“, kuris praėjusiųjų metų birželį buvo pagrobtas iš angaro. Kadangi turto draudimas nuo vagystės buvo ką tik pasibaigęs, vyras patyrė 45 000 eurų turtinę žalą, o netekęs traktoriaus, ūkio darbams atlikti buvo priverstas įsigyti naują.

Rugsėjo 17 dieną Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK) lankėsi Latvijos Respublikos pilietis Egilis Dakteris.

Ežerėje gyvenantis ūkininkas į Telšius atvyko pasiimti jo valdomam ūkiui priklausančio traktoriaus „John Deere 6930“, kuris praėjusiųjų metų birželį buvo pagrobtas iš angaro. Kadangi turto draudimas nuo vagystės buvo ką tik pasibaigęs, vyras patyrė 45 000 eurų turtinę žalą, o netekęs traktoriaus, ūkio darbams atlikti buvo priverstas įsigyti naują.

Latvijoje dėl vagystės pradėjus ikiteisminį tyrimą, jis vėliau buvo perduotas Telšių apskr. VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams, kurie išaiškino galimai su vagystėmis iš kaimyninės šalies susijusius Telšių ir Mažeikių rajonų gyventojus. Tiek dėl šio traktoriaus, tiek dėl kitos Latvijoje ir Lietuvoje pagrobtos žemės ūkio technikos vykdyti ikiteisminio tyrimo veiksmai, šių metų rugpjūčio 21-ąją pareigūnus atvedė į vieno Telšių rajone esančio ūkininko kiemą.

Jame ir rastas ūkininko Egilio Latvijoje vogtas traktorius, kurį, iškalus naują identifikacijos numerį (VIN), Telšių rajone gyvenantis ūkininkas iš įtariamųjų įsigijo už 20 000 eurų.

Į Telšius atvykęs Latvijos Respublikos pilietis atpažino savo traktorių ir sėdęs prie jo vairo, su šypsena išriedėjo namų link. Šios vagystės bylos eigai įtakos turėjo sklandi Latvijos piliečio lietuviška kalba. Dėl šios priežasties sutrumpėjo tyrimo laikas, su nukentėjusiuoju pareigūnai turėjo galimybę betarpiškai bendrauti.

Ikiteisminiai tyrimai dėl vagysčių tęsiami, įtariamieji suimti, pasakojama Telšių apskrities VPK atstovų antradienį paviešintame pranešime.