Būkite atidūs: rudenį kanopiniai eina į kelius

15min.lt
Būkite atidūs: rudenį kanopiniai eina į keliusScanpix
Rudenį dėl gyvūnų migracijos padaugėja automobilių susidūrimų su tamsoje į kelius išeinančiais kanopiniais: briedžiais, šernais, elniais, primena Klaipėdos apskrities policija ir įspėja būti atidiems. Sekmadienį apie 7 val. į uostamiestį Šilutės pl., ties „Klaipėdos duona“, atklydo briedis, praneša pareigūnai. Vienas vairuotojas gyvūno esą vos nepartrenkė. „Laimei, avarijos pavyko išvengti, o briedis buvo užmigdytas ir išvežtas iš miesto ribų“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Rudenį dėl gyvūnų migracijos padaugėja automobilių susidūrimų su tamsoje į kelius išeinančiais kanopiniais: briedžiais, šernais, elniais, primena Klaipėdos apskrities policija ir įspėja būti atidiems.

Sekmadienį apie 7 val. į uostamiestį Šilutės pl., ties „Klaipėdos duona“, atklydo briedis, praneša pareigūnai. Vienas vairuotojas gyvūno esą vos nepartrenkė.

„Laimei, avarijos pavyko išvengti, o briedis buvo užmigdytas ir išvežtas iš miesto ribų“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Kaip pabrėžia Lietuvos automobilių kelių direkcija, susidūrimo su gyvūnu metu pasekmių sunkumą nulemia automobilio greitis.

„Tad būtina laikytis greičio apribojimų, ypač atkreipti dėmesį į kelio ženklą, įspėjantį apie laukinius gyvūnus, lėčiau važiuoti miško keliuose, pamiškėse, prieš kelio vingius, kalvų viršuje.

Susidūrimai su briedžiais yra itin tikėtini dėl tamsaus jų kailio ir aukščiau automobilio žibintų esančių akių. Be to, susidūrimai su šiais gyvūnais – ir itin pavojingi. Todėl, jei tik įmanoma, visais būdais reikia stengtis išvengti tokio eismo įvykio.

Jei susidūrimas neišvengiamas, reikia bandyti atsitrenkti į gyvūną ne automobilio priekiu, o šonu. Mašina turi būti nukreipiama į tą pusę, iš kurios gyvūnas atėjo. Vairuotojai turi žiūrėti ne į gyvūnus, o į tą pusę, į kurią važiuoja“, – dėsto Klaipėdos apskrities policija ir primena, kad partrenkus gyvūną, būtina pasirūpinti žmonių, automobilio saugumu, parnešti apie įvykį policijai, negalima gaišenos ar sužaloto gyvūno pasiimti, patiems traukti nuo kelio.