Lietuvoje minima vairuotojų ir keliautojų diena: visi eismo dalyviai kviečiami pasijusti „kito kailyje“

15min.lt
Lietuvoje minima vairuotojų ir keliautojų diena: visi eismo dalyviai kviečiami pasijusti „kito kailyje“15min
Paskutinį rugsėjo sekmadienį Lietuvoje minima Vairuotojų ir keliautojų diena šių metų rudenį pasitinkama šūkiu „Kito kailyje“ – startuoja eismo keleivių dalyvių sąmoningumui ir vieni kitų supratimui skirta akcija. „Visi be išimties esame eismo dalyviai, tačiau dažnai tai primirštam. Mokam taisykles, pykstam, kai kas nors jų nesilaiko, tačiau nepagalvojam, kad jų turime laikytis be išimties visi – pėstieji, automobilių, dviračių, paspirtukų ir kitų transporto priemonių vairuotojai“, – teigia idėjos autorė Algina Bedulskė.

Paskutinį rugsėjo sekmadienį Lietuvoje minima Vairuotojų ir keliautojų diena šių metų rudenį pasitinkama šūkiu „Kito kailyje“ – startuoja eismo keleivių dalyvių sąmoningumui ir vieni kitų supratimui skirta akcija.

„Visi be išimties esame eismo dalyviai, tačiau dažnai tai primirštam. Mokam taisykles, pykstam, kai kas nors jų nesilaiko, tačiau nepagalvojam, kad jų turime laikytis be išimties visi – pėstieji, automobilių, dviračių, paspirtukų ir kitų transporto priemonių vairuotojai“, – teigia idėjos autorė Algina Bedulskė.

„Būtent dėl to, kartu su visa komanda bei Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kviečiame Lietuvos piliečius pasijausti kito kailyje. Per emocines, vaizdines ir garsines patirtis pėstiesiems parodyti kaip jie kartais trukdo sklandžiam automobilių eismui, transporto priemonių vairuotojams paaiškinti kaip jie kartais trukdo pėstiesiems ir panašiai“, – akciją pristato ji.

Keliautojų ir vairuotojų diena – nuo 2009-ųjų minima, Lietuvos vyskupų konferencijos paskelbta diena, kurios tikslas – priminti visiems, apie pagarbą ir lygiateisiškumą jaustis saugiais kelyje.

Šių metų projektą „Kito kailyje“ globojančios Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai teigia, jog mūsų šalies eismo dalyviai vis dar sukelia itin daug problemų, kurių priežastys – skirtingos.

„Rudenį ir žiemą daugiausiai problemų sukelia pėstieji, dažniausiai – senjorai, nesuprantantys, jog atšvaitai yra būtini. Taip pat – netaisyklingai atšvaitūs nešiojantys žmonės“, – sako jie.

„Prie itin sparčiai augančių problemų galima priskirti telefonų naudojimą, kuris itin blaško ne tik vairuotojų, tačiau ir pėsčiųjų dėmesį ir yra viena dažnesnių nelaimių kelyje priežasčių. Na, o opiausiomis temomis vis dar išlieka saugos diržų nesegėjimas keliaujant automobilio gale bei leistino greičio viršijimas.“

Eismo keleivių sąmoningumui ir supratingumui šiemet dedikuotą akciją, rugsėjo 30 dieną pažymės interaktyvus vienos dienos festivalis „Kito kailyje“, vyksiantis net keliose kertinėse Vilniaus stoties rajono erdvėse – šalies geležinkelio stoties įsikūrusiame „Perone“, kūrybinėms idėjoms atviroje „Kablys + Kultūra“ ervėje bei šalia įsikūrusioje „Saulės jėgainėje“ ir sekmadieniais gastronomijai ir bendruomeniškumui dedikuotoje „Turgus 2.0“ erdvėje.

Vilniečių ir miesto svečių paskutinę rugsėjo dieną lauks saugiam eismui pritaikytų drabužių ir aksesuarų mugė, diskusijos, situacijas kelyje atspindintys aktorių pasirodymai, savo kūrinius atliks Lietuvos muzikos kūrėjai, taip pat, visi norintys galės pasitikrinti savo žinias KET protmušyje (registruotis galite čia) bei daug kitų veiklų.

„Norime, kad ši diena būtų visų kelių eismo dalyvių šventė, skirta sąmoningumui ir vienas kito supratimui. Kad kartu pasakodami istorijas, sukurdami situacijas ir pabūdami kito kailyje galėtume suburti socialiai atsakingą būrį žmonių“, – teigia viena iš renginio organizatorių Miglė Valaišaitė.