Sostinė ruošiasi istoriniam popiežiaus vizitui: kaip sklandžiai atvykti į susitikimą?

15min.lt
Sostinė ruošiasi istoriniam popiežiaus vizitui: kaip sklandžiai atvykti į susitikimą?Scanpix
Rugsėjo 22–23 d. sostinėje bus galima tapti istorinio įvykio liudininkais – atvyksta popiežius Pranciškus. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami palikti automobilius ir atvykti į šventinį Vilnių viešuoju transportu, traukiniais, pėsčiomis. Savivaldybė pasirūpino – pirmąją vizito dieną (šeštadienį) viešasis transportas sostinėje bus nemokamas! Yra dar viena svarbi priežastis pamiršti automobilį – rugsėjo 22 dieną pasaulis švenčia dieną be automobilio, rašoma pranešime.

Rugsėjo 22–23 d. sostinėje bus galima tapti istorinio įvykio liudininkais – atvyksta popiežius Pranciškus. Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami palikti automobilius ir atvykti į šventinį Vilnių viešuoju transportu, traukiniais, pėsčiomis. Savivaldybė pasirūpino – pirmąją vizito dieną (šeštadienį) viešasis transportas sostinėje bus nemokamas! Yra dar viena svarbi priežastis pamiršti automobilį – rugsėjo 22 dieną pasaulis švenčia dieną be automobilio, rašoma pranešime.

Kad susitikimas su popiežiumi būtų kuo sklandesnis visiems norintiems jį pamatyti ir išgirsti, vizito metu Vilniuje suplanuotas patogesnis viešojo transporto organizavimas ir sklandesnis eismas, laikini eismo pakeitimai ir ribojimai. Visų atvyksiančių prašoma į susitikimo vietas atvykti anksčiau, keliones saugiai susiplanuoti su laiko atsarga. Eismo ribojimo schemas bus galima rasti tinklalapyje ir Vilniaus miesto savivaldybės internetinėje svetainėje.

Į Vilnių savo transportu atvykusiems svečiams automobilius siūloma palikti atokesniuose nuo centro rajonuose bei pasinaudoti „Statyk ir važiuok“ aikštelėmis, kurios įrengtos prie „Siemens“ arenos, Žvėryne prie viešojo transporto apsisukimo bei Ukmergės gatvėje šalia prekybos centro „Senukai“ ir kelionę link centro tęsti nemokamu viešuoju transportu.

Svarbiausi eismo pakeitimai

Rugsėjo 17–22 d. dėl paruošiamųjų darbų ir vizito metu Senamiesčio teritorijoje ir prieigose įvedama stovėti draudžiama zona; Rugsėjo 21 d. nuo 22 val. iki rugsėjo 22 d. 22 val. draudžiamas transporto eismas Senamiesčio teritorijoje ir prieigose.

Rugsėjo 23 d. draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekto dalyje tarp Vasario 16-osios ir J.Tumo-Vaižganto gatvių, prieigose draudžiamas automobilių stovėjimas; Rugsėjo 22 d. automobilių stovėjimo aikštelės prie parodų rūmų „Litexpo“, prekybos centro „Ikea“, Vilniaus pramogų arenos ir Olandų gatvės bus rezervuotos atvykstantiems autobusams, kurie užregistruoti iš anksto. Jose stovėjimas bus galimas tik su specialiais leidimais.

Svarbi informacija gyvenantiems Senamiestyje: rugsėjo 17–23 d. SĮ „Susisiekimo paslaugos“ gyventojams ir įmonėms išduoti leidimai statyti automobilius rinkliava apmokestintose stovėjimo vietose per popiežiaus vizitą galios ir kitose rinkliavos zonose.

Viešojo transporto eismo pokyčiai

Atsižvelgus į eismo ribojimus Senamiestyje bei jo prieigose, įvertinus pasirengiamuosius darbus bei trasą, kuria judės popiežius šioje miesto dalyje, rugsėjo 21–23 dienomis bus keičiamas ir viešojo transporto darbo organizavimas.

Dėl eismo ribojimų popiežiaus vizito laikotarpiu centrinėse miesto gatvėse keisis viešojo transporto eismas. Nuo rugsėjo 21 d. iki rugsėjo 22 d. 22 val. 89 maršruto autobusai važiuos pakeista trasa.

Nuo rugsėjo 22 d. 5 val. iki 22 d. 22 val. bus keičiamos šių viešojo transporto maršrutų trasos – 2, 3, 6, 12, 14, 20 troleibusų ir greitojo 1G ir 10, 11, 13, 31, 33, 34, 53, 74, 88, 89 autobusų maršrutų trasos.

Taip pat keisis naktinio viešojo transporto eismo organizavimas. Naktį iš rugsėjo 21 d. į rugsėjo 22 d. pakeistomis trasomis važiuos – 88N, 101N, 102N, 103N, 104N maršrutų autobusai.

O rugsėjo 23 d. nuo 16 iki 19 val. nevažiuos 1 ir 14 maršruto troleibusai, o 2, 3, 6, 7, 12, 20 maršruto troleibusai važiuos pakeistomis trasomis. Taip pat pakeistomis trasomis važiuos 1G, 11, 21, 53, 88 ir 89 maršrutų autobusai.

Su pakeistomis viešojo transporto maršrutų trasomis ir eismo tvarkaraščiais bus galima susipažinti artimiausiu metu interneto tinklalapyje. Viešojo transporto eismą realiu laiku keleiviai bet kada gali stebėti apsilankę interneto tinklalapyje, mobiliuoju telefonu (m.stops.lt) arba mobiliojoje programėlėje m.Ticket.

Specialūs informaciniai pranešimai apie viešojo transporto darbo organizavimo pakeitimus bus pateikti pačiuose autobusuose, troleibusuose ir stotelėse, o bendroji informacija apie trasų pakeitimus skelbiama viešojo transporto švieslentėse. Informacija apie eismo ribojimą Vilniaus gatvėse popiežiaus važiavimo trasoje bus paskelbta vairuotojų informacinėse švieslentėse, tinklapyje.

Prie iniciatyvos jungiasi ir „Lietuvos geležinkeliai“

Popiežiaus atvykimo savaitgalį „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda prekybą į specialius traukinių reisus. Tarp Kauno ir Vilniaus vyks intensyvus traukinių eismas, siekiant žmones laiku atvežti į Kaune ankstų rytą vyksiančias Šv. Mišias, traukiniai į laikinąją sostinę važiuos ir naktį.

„Į susitikimus su popiežiumi „Lietuvos geležinkeliai“ įsipareigojo atvežti rekordinį skaičių žmonių. Tam išnaudosime visus turimus riedmenis, tinkamus šiems reisams, todėl vizito savaitgalį į Kauną ir atgal kursuos daugiau nei 60 traukinių“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

Specialūs traukinių reisai yra priderinti prie dviejų didžiųjų susitikimų su popiežiumi laikų Kaune ir Vilniuje, tad žmonės patogiai galės atvykti traukiniais ir grįžti atgal. Atvykę į susitikimus keleiviai galės nemokamai naudotis miestų viešuoju transportu (šeštadienį – Vilniuje; sekmadienį – Kaune). Autobusų tvarkaraščiai bus pritaikyti prie traukinių atvykimo laikų.

Iki šiol bilietai į vizitui skirtus traukinius buvo parduodami tik grupėms, o nuo pirmadienio vakaro juos galima įsigyti ir internetu arba kasose. Didesnes grupes, norinčias įsigyti bilietus, „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia atvykti į stotis.

Traukinio bilietus vežėjas siūlo įsigyti kuo anksčiau, nes į visus reisus bus parduodami tik išankstiniai bilietai, tad traukinio išvykimo dieną bilietų įsigyti nepavyks.

Eismo dalyvių prašoma būti atidžių, stebėti kelio ženklus, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų.