LAKD ir „Mega“ susitarė dėl sklandžios magistralės A1 rekonstrukcijos eigos

15min.lt
LAKD ir „Mega“ susitarė dėl sklandžios magistralės A1 rekonstrukcijos eigos15min
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) ir prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ valdytojas AB „Baltic Shopping Centers“ suderino pozicijas, kad numatoma automagistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda rekonstrukcija neapsunkintų kauniečių judėjimo mieste bei prekybos centro veiklos, rašoma pranešime. Mūsų ir LAKD darbo grupėms aptarus magistralės A1 rekonstrukcijos procesus bei darbų eigą, pasiektas susitarimas, leidžiantis atlikti rekonstrukciją taip, kad visų šalių interesai būtų patenkinti.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) ir prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ valdytojas AB „Baltic Shopping Centers“ suderino pozicijas, kad numatoma automagistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda rekonstrukcija neapsunkintų kauniečių judėjimo mieste bei prekybos centro veiklos, rašoma pranešime.

„Mūsų ir LAKD darbo grupėms aptarus magistralės A1 rekonstrukcijos procesus bei darbų eigą, pasiektas susitarimas, leidžiantis atlikti rekonstrukciją taip, kad visų šalių interesai būtų patenkinti. Džiaugiamės Lietuvos automobilių kelių direkcijos bei Kauno miesto savivaldybės administracijos atsakingu ir operatyviu bendradarbiavimu sprendžiant iškilusius klausimus“, – situaciją komentavo „Baltic Shopping Centers“ atstovas Vytautas Danyla.

Rekonstruojant magistralinio kelio A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda ruožą nuo 99,00 iki 101,79 km, įvažiavimas iš magistralinio kelio A1 į jungiamąjį kelią (vykstant kryptimi Vilnius-Klaipėda) bus įrengtas ties Kauno miesto Jonavos gatve, taip užtikrinant patekimą į Vytėnų, Sargėnų, Šilainių mikrorajonus bei prekybos centrą ,,Mega“.

Taip pat susitarta, jog tolimesniame etape, vykdant Sargėnų sankryžos rekonstrukciją, bus numatyti sprendiniai, užtikrinantys jungtį iš A1 magistralinio kelio į Sargėnų sankryžą bei aplinkines teritorijas ties prekybos ir laisvalaikio centru „Mega“.

„Į faktą, kad „Mega“ ir direkcija pagaliau rado bendrą sprendimą, žiūrime labai pozityviai. Vienintelis miesto interesas šioje temoje yra kuo skubesnė magistralės atkarpos rekonstrukcija. Planuojama nuovaža iš greitojo kelio A1 į jungiamąjį kelią ties Jonavos gatve žymiai pagerins susisiekimą Šilainių ir Vytėnų mikrorajonų gyventojams“, – teigė Gintaras Petrauskas, Kauno savivaldybės administracijos direktorius.

Lietuvos automobilių kelių direkcija, pagal sutartį su Kauno miesto savivaldybe, ketina vykdyti beveik 3 km ilgio magistralės A1 (Islandijos plento) rekonstrukciją, kurios metu kelio ruožas nuo Biruliškių iki „Megos“ sankryžos bus perdarytas į aštuonių eismo juostų kelią. Be to, bus pastatytas naujas 2 eismo juostų tiltas šalia šiaurinio Kleboniškio tilto, vietoje daugiau kaip prieš 50 metų statyto Kleboniškio tilto ketinama sumontuoti 4 eismo juostų tiltą tranzitiniam eismui, o pietinį 2 eismo juostų tiltą, kuriuo dabar vyksta eismas iš Klaipėdos į Vilnių, remontuoti.

Preliminari 5 metų trukmės projekto vertė siekia 100 mln. eurų, iš jų beveik 60 mln. eurų būtų skiriama tiltų statybai.

Kauno savivaldybei birželį paviešinus rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus, „Baltic Shopping Centers“ atstovams kilo abejonių ar numatomi darbai neapsunkins Kauno gyventojų patekimo į Šilainių, Vytėnų ir Sargėnų mikrorajonus. Taip pat abejota, ar vykstant darbams „Mega“ galės sklandžiai vykdyti veiklą, mat prekybos centro veikla yra visiškai priklausoma nuo galimybės jį pasiekti magistraliniu keliu.

„Baltic Shopping Centers“, siekdama pagerinti susisiekimą tarp Kauno miesto bei rajono gyventojų, 2005 metais investavo 4,1 mln. eurų ir įrengė skirtingų lygių Vytėnų sankryžą.