Laikinas šaligatvis Vilniaus Vingrių g. 11 – be galimybės juo praeiti

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt
Laikinas šaligatvis Vilniaus Vingrių g. 11 – be galimybės juo praeiti15min
Architektas Justinas Jakštonis tikina negalįs atsistebėti, kaip Vilniaus Senamiestyje, Vingrių gatvėje, įrengtas naujas šaligatvis. Šaligatvis susideda iš dviejų dalių – iki posūkio ir po jo, tačiau kaip iš vienos dalies patekti į kitą, reikia gerokai pasukti galvą. Nes kelią užstoja kanalizacijos šulinys. O apeiti jį sudėtinga, kadangi šalia parkuojami automobiliai. J.Jakštonis dėmesį į Vingrių gatvėje ties 11 numeriu pažymėtu pastatu esantį šaligatvį atkreipė ne šiaip sau. Vaikščioti šiuo šaligatviu tikrai gana sudėtinga.

Architektas Justinas Jakštonis tikina negalįs atsistebėti, kaip Vilniaus Senamiestyje, Vingrių gatvėje, įrengtas naujas šaligatvis. Šaligatvis susideda iš dviejų dalių – iki posūkio ir po jo, tačiau kaip iš vienos dalies patekti į kitą, reikia gerokai pasukti galvą. Nes kelią užstoja kanalizacijos šulinys. O apeiti jį sudėtinga, kadangi šalia parkuojami automobiliai.

J.Jakštonis dėmesį į Vingrių gatvėje ties 11 numeriu pažymėtu pastatu esantį šaligatvį atkreipė ne šiaip sau. Vaikščioti šiuo šaligatviu tikrai gana sudėtinga. Dalis jo veda į vieną pusę, kita dalis – į kitą, bet tarp jų tenka peržengti kampą su kanalizacijos šuliniu ir šalia jo esančiais blokais.

„Štai kaip šauniai Vilniaus miesto savivaldybė ir jos samdyti rangovai Vingrių gatvėje suformavo naują šaligatvį? Pastatykime šalia informacinę lentelę, kad vilniečiai ir miesto svečiai praeidami matytų, kas suprojektavo, kas atliko ir priėmė darbus“, – ironiškai situaciją socialiniame tinkle „Facebook“ apibūdino J.Jakštonis.

15min jis sakė gavęs ir atsakymą iš Vilniaus miesto savivaldybės, kuriame nurodoma, kad šiuo metu Vingrių g. 9 sklype vyksta automobilių stovėjimo aikštelės ir sklypo sutvarkymo darbai. Pasirodo, šiam sklypui, kaip teigia savivaldybės atstovai, „uždėti servitutai praėjimui ir pravažiavimui, todėl prieš atliekant šiuos darbus buvo įrengtas laikinas šaligatvis, kuris vėliau bus išardytas ir užsėta veja“.

Laikinasis šaligatvis eina virš požeminių tinklų kameros, kuri ateityje nebus pėsčiųjų praėjimo zonoje. Kadangi šaligatvis laikinas, ardyti šulinio ir blokų šalia jo niekas neketina. Tik kaip tuomet tokiu šaligatviu vaikščioti?

Gintautas Niaura, Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Susisiekimo komunikacijų skyriaus vedėjas, 15min patvirtino tą patį, ką iš savivaldybės sužinojo ir J.Jakštonis.

„Kadangi šiam sklypui Vingrių gatvėje yra taikomi servitutai praėjimui ir pravažiavimui, todėl prieš įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir pradedant tvarkant sklypą, jame buvo įrengtas laikinas šaligatvis, kuris vėliau bus išardytas ir užsėta veja.

Laikinas šaligatvis eina virš požeminių tinklų kameros, kuri ateityje nebus pėsčiųjų praėjimo zonoje“, – teigė G.Niaura.

Šis šaligatvis šioje sostinės vietoje bus neilgai. Kaip patikslino Vilniaus savivaldybė, juo vaikščioti teks tik iki rugsėjo 30 dienos.