Ekspertai gąsdino spūstimis: kodėl jų nebuvo šį pirmadienį?

15min.lt
Ekspertai gąsdino spūstimis: kodėl jų nebuvo šį pirmadienį?15min
Naujienų portalai, radijo stotys ir televizija kiekvienais metais, artėjant Rugsėjo 1-ajai, perspėja: va dabar tai bus, miestas užsikimš, eismas sustos. Taip, tai tiesa. Tačiau transporto magistralės miestuose suparalyžiuojamos nebūtinai nuo pirmosios mokslo metų dienos. Ir pernai, ir šiemet pirmąją mokslo metų dieną 15min skaitytojai pastebėjo, kad mieste ramu – spūsčių nėra. Ir jie teisūs. Kas lėmė tokį gerą rezultatą: geras oras (kai nelyja, eismas juda greičiau) ar atnaujintos sankryžos?

Naujienų portalai, radijo stotys ir televizija kiekvienais metais, artėjant Rugsėjo 1-ajai, perspėja: va dabar tai bus, miestas užsikimš, eismas sustos. Taip, tai tiesa. Tačiau transporto magistralės miestuose suparalyžiuojamos nebūtinai nuo pirmosios mokslo metų dienos.

Ir pernai, ir šiemet pirmąją mokslo metų dieną 15min skaitytojai pastebėjo, kad mieste ramu – spūsčių nėra. Ir jie teisūs. Kas lėmė tokį gerą rezultatą: geras oras (kai nelyja, eismas juda greičiau) ar atnaujintos sankryžos?

Tačiau yra ir blogų naujienų: vos nusistovės įprasti rugsėjo pradžios srautai, padėtis pasikeis. Dar labiau ji pablogės, kai į miestus sugrįš visi studentai – nuo spalio 1 d. Nes būtent šią dieną mokslo metus pradeda, tarkime, Vilniaus Dailės akademija. Be to, rugsėjo 1-ąją ne visi studentai grįžta į paskaitas ir todėl, kad atlieka praktiką.

Dar viena priežastis – vienose mokyklose mokslo metai šiemet prasidėjo rugsėjo 3-iąją, o kitose – rugsėjo 1-ąją. Tačiau yra ir daugiau paaiškinimų.

Darius Grinbergas, „TG vairavimo akademijos“ ekspertas nesistebi, kad rugsėjo 3 d. dar nebuvo spūsčių:

„Nieko nuostabaus, nes mokslo metus moksleiviai pradėjo skirtingomis dienomis. Todėl taip pasiskirstė srautai. Be to, net ir šiandienos šventės pradžia skirtingose mokyklose buvo skirtingu laiku. Nesidžiaukime per anksti. Ryt nuo ryto viskas stos į įprastas vėžes“.

Ilgametis laidų apie automobilius vedėjas ir kūrėjas Valdas Vilūnas antrina, kad situacija nepasikeitė, o eismo srautų pertvarkymai didžiuosiuose miestuose tėra lašas jūroje:

„Šiandien daugelis moksleivių važiavo į mokyklas tik nuo 10 val., o ne nuo 8 val. Pamatysite, ryt, kai visi pajudės tuo pat metu, viskas bus kitaip“.