Vilniaus kriminalistai ėmėsi dviračių vagių – vienas vyras jau už grotų

15min.lt
Vilniaus kriminalistai ėmėsi dviračių vagių – vienas vyras jau už grotųVilniaus AVPK
Vilniaus kriminalistai pastebi, kad pastaruoju metu sostinėje padaugėjo dviračių vagysčių. Dviračiai vagiami iš namų laiptinių, kiemų, rūsių, garažų bei viešose vietose. Asmenys, darantys šiuos „sezoninius“ nusikaltimus, aktyviai ieško vagystės objekto, vėliau stebi aplinką ir, padarę nusikaltimą, žaibiškai dingsta iš įvykio vietos. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, siekdami išaiškinti tokio pobūdžio vagystes ir užkirsti joms kelią, kryptingai organizavo darbą.

Vilniaus kriminalistai pastebi, kad pastaruoju metu sostinėje padaugėjo dviračių vagysčių. Dviračiai vagiami iš namų laiptinių, kiemų, rūsių, garažų bei viešose vietose. Asmenys, darantys šiuos „sezoninius“ nusikaltimus, aktyviai ieško vagystės objekto, vėliau stebi aplinką ir, padarę nusikaltimą, žaibiškai dingsta iš įvykio vietos.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, siekdami išaiškinti tokio pobūdžio vagystes ir užkirsti joms kelią, kryptingai organizavo darbą.

Liepos 17 d. apie 16 val. Vilniuje, prie prekybos centro „Panorama“, kriminalistai sulaikė trisdešimt šešerių metų vilnietį, pavogusį dviratį.

Apie šį incidentą dar antradienį rašė 15min, kai skaitytojas kreipėsi į redakciją iškart po sulaikymo.

„Eidamas pro šalį pamačiau, kad prie „Panoramos“ sienos ant šaligatvio guli vienas vyras, o šalia jo buvo dar du vyrai. Atrodė, gal žmogui sutriko sveikata, gal dar kas nors atsitiko. Tačiau netrukus pamačiau ant vyro riešų antrankius, todėl panašu, kad čia kriminalistai kažką sulaikė“, – 15min pranešė šio sulaikymo liudininku tapęs vilnietis.

Įtariamasis iš anksto buvo pasiruošęs tokiems nusikaltimams daryti ‒ jo kuprinėje rastos žirklės metalui kirpti, atsuktuvas, replės.

Vyras anksčiau ne kartą teistas už analogiškus nusikaltimus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, įtariamasis uždarytas į areštinę.

Sostinės Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai turi pagrindo manyti, kad šis vyras yra padaręs ir daugiau panašaus pobūdžio bei kitokių nusikaltimų, todėl prašo asmenų, nukentėjusių nuo šio įtariamojo ar turinčių kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, kreiptis į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą tel. (8 5) 271 6053, (8 5) 271 6132.

Taip pat pareigūnai pataria tinkamai parinkti dviračių apsaugą – plačiai paplitusios troselinės dviračio rakinimo spynos labai lengvai ir greitai įveikiamos, todėl vertėtų pasirinkti patikimesnes dviračio apsaugos priemones arba vienu metu naudoti keletą apsaugos priemonių, pranešime spaudai rašo Vilniaus apskrities VPK.