Prie Dangės riedlentes keis dviračiai

Jurga Petronytė, Vakarų ekspresas
Prie Dangės riedlentes keis dviračiaiProjektuotojų
Savivaldybės administracijos vadovai pritarė, kad šiuo metu projektuojamame Dangės skvere vietoje suplanuotos riedlenčių zonos atsirastų modernus dviračių parkas, skirtas įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams. Dviratininkai šią idėją sveikina, tačiau primena, jog nesulaukiama dėmesio dviračių takams, kuriais būtų galima atvažiuoti iki būsimo parko. Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova informavo, jog Dangės skvero projektuotojai dirba kartu su subrangovais, kurie projektuoja aktyviąją parko zoną.

Savivaldybės administracijos vadovai pritarė, kad šiuo metu projektuojamame Dangės skvere vietoje suplanuotos riedlenčių zonos atsirastų modernus dviračių parkas, skirtas įvairaus amžiaus vaikams ir paaugliams. Dviratininkai šią idėją sveikina, tačiau primena, jog nesulaukiama dėmesio dviračių takams, kuriais būtų galima atvažiuoti iki būsimo parko.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova informavo, jog Dangės skvero projektuotojai dirba kartu su subrangovais, kurie projektuoja aktyviąją parko zoną. Šioje zonoje buvo numatyta įkurti riedlenčių parką, tačiau projektuotojai pasiūlė įrengti dviračių parką.

Kita funkcija

„Dangės parko aktyviąją zoną projektuoja vieni labiausiai patyrusių riedlenčių, BMX dviračių trasų ir panašių sričių specialistų Baltijos šalyse – Latvijos kompanija, kuri projektavo ir riedlenčių bei BMX dviračių trasas Sąjūdžio parke. Dangės parkui jie pasiūlė inovatyvesnį ir patrauklesnį sprendimą. Kurti ne riedlenčių parką, kuris dubliuotų Sąjūdžio parko ekstremaliosios zonos funkciją, o visoms amžiaus ir socialinėms grupėms skirtą modernų dviračių parką. Dviračių parkas, užsienyje žinomas „veloparko“ terminu, Klaipėdoje būtų naujovė„, – sakė E. Mantulova.

Pasak pašnekovės, dviračių parkas kuriamas panašiai kaip riedlenčių parkai. „Gruntas formuojamas taip, kad trasa būtų su įvairiomis kliūtimis ir kalneliais, padengiamas asfalto danga. Dangės skvere siūloma įrengti trijų dalių parką. Pirmoji dalis būtų skirta patiems mažiausiems, kurie važinėja triratukais, paspirtukais ir pan. Ta dalis būtų pažymėta ir kelio simboliais: pėsčiųjų perėja ir pan., kad vaikai ne tik išmoktų važiuoti dviračiu ar kita priemone, įveikti kliūtis, bet kartu ir pažintų Kelių eismo taisykles. Kita, vidutinio sudėtingumo, parko dalis būtų skirta ūgtelėjusiems vaikams. Trečia dviračių parko zona būtų skirta paaugliams, kurie nori adrenalino ir greičio“, – pasakojo projektuotojų idėją E. Mantulova.

Savivaldybės administracijos atstovai, anot E. Mantulovos, pritarė projektuotojų siūlymui, nes jis patenkintų daugiau miestiečių poreikių. Kokioje Dangės parko vietoje atsiras dviračių parkas, kol kas nenuspręsta. Aktyvioji parko zona numatoma arčiau Bastionų tilto.

Pasigenda dviračių takų

Lietuvos dviratininkų bendrijos atstovas Klaipėdoje Saulius Ružinskas apie planuojamą dviračių parką kol kas nieko negirdėjo ir nežino.

„Man daugiausia yra tekę matyti riedlenčių parkų, kuriuose važinėjama ir BMX dviračiais. Klaipėdoje tokia erdvė šiuo metu yra Poilsio parke. Ten taip pat važinėjama ir mažais dviratukais. Be to, yra gana intensyvus dviračių takas. Idėja sukurti atskirą zoną vaikams, kad jie netrukdytų kitiems ir patys saugiai važinėtų paspirtukais, triratukais ir dviratukais, – sveikintina. Manau, kad tokia vieta tikrai reikalinga. Tačiau taip pat svarbu pagalvoti ir apie tai, kad iki tos vietos žmonės su vaikais galėtų saugiai atvažiuoti dviračiais, o ne automobiliais. Tam turėtų būti įrengti platūs, saugūs dviračių takai per planuojamą Bastionų tiltą, kad žmonės su vaikais galėtų dviračiais atvažiuoti į planuojamą dviračių parką iš Malūno parko. Reikia įrengti normalias dviračių takų juostas Herkaus Manto gatvėje ir senamiestyje, nes dabar – tragedija“, – sakė S. Ružinskas.

Mažiems vaikams nesaugu

Klaipėdietės mamos, feisbuke paklaustos, kokias uostamiesčio erdves įvardintų kaip saugias vaikams, norintiems pasivažinėti paspirtukais, dviratukais ir pan., įvardino Poilsio parką, Vasaros estradą bei dviračių taką palei Dangę ir Melnragėje, tačiau diskusijoje teigė, jog visose šiose vietose išlieka tikimybė, kad vaikas gali atsitrenkti į pėsčiuosius ar kitus dviratininkus. Apie atskiros zonos, skirtos aktyviam mažųjų ratų mėgėjų laisvalaikiui, diskusija buvo kilusi po incidento Poilsio parke, kai vaikas, važiuodamas riedučiais, partrenkė vos pradėjusį vaikščioti mažylį ir šis patyrė galvos traumą.