Merginas įbauginęs Vievio gyventojas pateikė savo versiją: kas iš tiesų nutiko kelyje

Rūta Pukenė, Delfi.lt
Merginas įbauginęs Vievio gyventojas pateikė savo versiją: kas iš tiesų nutiko kelyjeDelfi
Lietuvos policijai pateikus papildomų detalių apie kelyje studentę bauginusio automobilio vairuotoją, šis nusprendė susisiekti su DELFI. Kad kalbama apie jį, Vidmantas tikino supratęs tuomet, kai sulaukė Trakų komisariato atstovo skambučio. Šis esą – jo kaimynas. Vėliau pašnekovas aiškino pamatęs ir feisbuke paviešintus jam priklausančios transporto priemonės registracijos numerius, teko jam kalbėtis ir su Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vedėju Ramūnu Matoniu.

Lietuvos policijai pateikus papildomų detalių apie kelyje studentę bauginusio automobilio vairuotoją, šis nusprendė susisiekti su DELFI.

Kad kalbama apie jį, Vidmantas tikino supratęs tuomet, kai sulaukė Trakų komisariato atstovo skambučio. Šis esą – jo kaimynas.

Vėliau pašnekovas aiškino pamatęs ir feisbuke paviešintus jam priklausančios transporto priemonės registracijos numerius, teko jam kalbėtis ir su Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vedėju Ramūnu Matoniu.

Nusprendė užfiksuoti viršijamą greitį

„Buvo tokia situacija, kad antroje eismo juostoje aš „ėjau ant lenkimo“ 120 kilometrų per valandą greičiu, kai tiesiog privažiavo iš galo ir pradėjo mirksėti „BMW X5“. Atlikęs manevrą grįžau į pirmąją eismo juostą ir nusprendžiau prisivyti. Mačiau, kad ten damos lenkė, bandžiau prisivyti ir pažiūrėti, apskritai, kam aš perbėgau kelią.

Žiūriu, mergaitės važiuoja. Parodžiau gestą pirštu, kad negalima telefonu kalbėti ir tokiu greičiu važiuoti. Leistinas greitis buvo viršytas, tikrai didelis. Na, ir ką – mergaitės nusišypsojo, o aš iš paskos važiavau visą laiką su registratoriumi, kad nufilmuočiau ir patalpinčiau portale, kokiu greičiu važinėja „X5“. Tačiau jos tai padarė pirmos ir įvyko nesusipratimas“, – dėstė pašnekovas.

Jis tikino nesuprantantis, ko merginos išsigando ir kodėl nusprendė jį apšmeižti.

Sugalvojo paauklėti

Studentė anksčiau pasakojo, kad jos automobilis buvo sekamas kone 30 kilometrų. Tiesa, pats Vidmantas nurodo, kad aptariamas atstumas – 2-3 kartus mažesnis.

„Pasitraukiau, tačiau žiūriu – damos važiuoja, telefonais kalba, tai, na, ir įsijungiau vaizdo kamerą, sugalvojau pafilmuoti“, – kalbėjo jis.

Paklaustas, ar tiesa, kad jis merginoms taip pat mirksėjo šviesomis, Vidmantas aiškino, kad taip elgėsi atkartodamas studenčių elgesį.

„Aš atkartojau tuo pačiu, tokiais gestais, kam čia mirksėti reikia? Nesusikalbėjome, gavosi taip, kad patalpino į portalą ir vos ne kelių maniakas“, – suprasti negalėjo pašnekovas.

Iš paskos važiavo 5-10 kilometrų

Vidmantas aiškino esantis įsitikinęs – apie jo veiksmus kelyje merginos pranešė tik dėl to, kad pamatė, kad jis jų automobilį filmuoja. Esą studentė ėmė baimintis baudos už greičio viršijimą.

„Aš nesivijau, o tiesiog iš galo važiavau ir registravau, kad jos važiuoja tokiu greičiu“, – paklaustas, kaip kelyje elgėsi pats, kalbėjo pašnekovas.

Po maždaug 5-10 kilometrų Vidmantas sakė pats sumažinęs greitį ir nusukęs į Ukmergę.

„Man nebuvo tikslo toliau važiuoti tokiu greičiu, kokiu važiavo jos, todėl nusukau Ukmergės link“, – sakė jis.

Sudrausmina ne pirmąjį kartą

Vidmantas pripažino kalbėjęs su advokatu dėl viešai paskelbtų jo vairuojamos transporto priemonės numerių, šis patvirtino, kad apie tuos, kurie nepadarė jokių pažeidimų, tokio pobūdžio informacija neskelbtina.

„Aš turiu telefone tą medžiagą, kurią filmavau, bet ar mes dabar lįsime į tolesnius reikalus, ar tiesiog gavosi nesusipratimas? Norėčiau, kad iš viešos erdvės būtų išimta ir atsiprašyta. Jaučiuosi toks pažemintas truputį“, – į merginas kreipėsi pašnekovas.

Pats jis tikino tiesiog norėjęs užkirsti kelią greičio viršijimui.

„Dažnai būna. Prie šviesoforo sustoju ir, jei matau, kad moteris kalba telefonu, parodau gestais, kad, na, nekalbėk, nes tai kelia eismo dalyviams pavojų. Pavyzdžiui, užsikalba, žiūri, žalia, kiti pypyna…“, – paklaustas, ar dažnai ima auklėti vairuotojus kalbėjo Vidmantas.

Pats jis pasakojo automobilyje naudojantis laisvų rankų įrangą.

„Dažnai važiuoji, matai, kad žmonės kažką neteisingo daro, bandai pamokyti ir patarti, sugėdinti, kad taip negalima daryti, negražu ir pavojinga. O kitiems gal pasirodo čia kažkoks: „Oho, blogis“, – stebėjosi jis.

Skundėsi chuliganišku vairuotojo elgesiu

DELFI primena, kad aptariama mergina pasakojo praėjusį penktadienį kelyje Vilnius – Panevėžys, ties Ukmerge, išgyvenusi tikrą dramą. Maždaug 30 kilometrų ji buvo sekta juodo autobusiuko – kai lenkdavo kliūtį, šis irgi aplenkdavo, kai grįždavo į pirmą juostą, jis irgi grįždavo, važiuodavo itin arti, signalizavo šviesomis, o priartėjęs prie šono ėmė stumti.

Laimė, įtartinas vyriškis galiausiai paliko merginą ramybei. Ši įtaria, kad jis tiesiog pastebėjo, kad ji intensyviai naudojasi telefonu – puolė skambinti draugui, policijai.

Kad toks įvykis praėjusį penktadienį, 22 dieną, 16:06 val., registruotas, patvirtino ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius. Anot jo, pareigūnai patikrino nurodytą kelio atkarpą, tačiau galimai chuliganiškai kelyje valdytas automobilis nepastebėtas.

Persekiotojas – Vievio gyventojas

Tuo metu Lietuvos policijos Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis DELFI pateikė veiksmų planą, kaip šioje istorijoje reagavo pareigūnai.

„Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatoriai sujungė pranešėją su policija. Pareigūnai išsiuntė patrulį į minėtą kelio atkarpą, jo rasti nepavyko. Pareigūnai kalbėjo su pranešėja ir patarė, kaip elgtis, kol automobilis nenusuko į šoną. Pasak pranešėjos, pokalbis buvo profesionalus ir jas nuramino“, – dėstė jis.

Anot R. Matonio, policija tuoj nustatė ir automobilio markę, modelį. Mergina pareigūnams padiktavo ją sekusio automobilio registracijos numerius.

„Policija nustatė automobilio savininką ir jo asmenybę. Tai – Vievio gyventojas, kuris policijai nėra žinomas ir jokių įtarimų nesukėlė“, – pasakojo policijos atstovas.

Teisinio pagrindo bausti nėra

Anot jo, tą sužinoję pareigūnai dar kartą paskambino pranešėjai, tačiau ji atsisakė rašyti pareiškimą ir jokių pretenzijų policijai neturėjo. Tiesa, ir teisinio pagrindo bausti vairuotojo nėra.

„Ką patartumėme daryti tokiais atvejais? 1. Nesustoti, nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos tel. 112, klausyti operatorės ar pareigūnų nurodymų. 2. Nebijoti rašyti pareiškimo, kad policija galėtų pradėti teiseną. 3. Esant galimybei, nufilmuoti visą veiksmą (kartu važiuojantys keleiviai, arba vaizdo registratoriumi), kad policija turėtų kuo daugiau duomenų medžiagos nagrinėjimui“, – nurodė R. Matonis.

Lietuvos policijos teigimu, esant būtinajam reikalingumui, vairuojant paskambinti į policiją ne tik galima, bet ir būtina.

Dėmesį patraukė neįprastas elgesys

„Esu studentė ir kiekvieną savaitgalį važinėju iš Vilniaus į Biržus. Praėjęs nebuvo išimtis – pakviečiau draugę ir abi kartu maždaug 15:30 val., gal šiek tiek anksčiau, pajudėjome iš Vilniaus.

Norint pasiekti Biržus, reikia važiuoti autostrada Vilnius – Panevėžys. Taip ir važiavome, kol po gal 20-30 kilometrų mano dėmesį atkreipė juodas, visiškai juodas, autobusiukas. Kai aš lenkdavau kliūtį, esančią pirmoje juostoje, jis irgi lenkdavo, kai grįždavau į pirmąją juostą, jis irgi grįždavo. Ir jis taip arti važiavo man iš nugaros, kad, na, nė vienas vairuotojas autostradoje, laikydamasis saugaus atstumo, taip arti nevažiuoja“, – su kuo susidūrė, ėmė pasakoti mergina.

Pasak pašnekovės, tokį elgesį gal dar būtų galima pateisinti, tačiau aptariamos transporto priemonės vairuotojas, iki tol važiavęs be šviesų, jas įsijungė ir ėmė pastarosiomis signalizuoti.

„Labai tas dėmesį atkreipė, nes jis visą kelią važiavo be šviesų. Aišku, aš nieko blogo nepagalvojau, juk dažnai vairuotojai pamirksi šviesomis, kad pasitrauktų važiuojantis iš antros juostos. Tačiau aš pasitraukiau į pirmąją juostą iš karto ir žiūriu, kad jis labai dideliu greičiu prie manęs artėja, o privažiavęs stabdo, kad susilygintume“, – kalbėjo ji.

Ėmė stumti nuo kelio

Anot merginos, užmetusi akį ji pastebėjo, kad autobusiukas ėmė sukti pirmąją juostą, kurioje tuo metu važiavo ji.

„Jis tiesiog mane stūmė, nepriliesdamas mano automobilio. Gerai, kad aš iškart pamačiau, ką jis daro, ir nuspaudžiau greičio pedalą, kad atsiplėščiau. Na, tada visas veiksmas ir prasidėjo“, – tikino pašnekovė.

Ji ėmė raginti kartu važiavusią draugę skambinti policijai, o pati puolė rinkti draugo telefono numerį. Šis buvo Ukmergėje, iki jos merginoms buvo likę 10 kilometrų.

„Aš tikrai labai viršijau greitį, norėdama nuo jo atsiplėšti, bet jis buvo taip arti manęs, kad kiekvieną akimirką galėjo daužtis, visą laiką mirksėjo šviesomis, kad atkreipčiau dėmesį“, – pasakojo studentė.

Pareigūnai liepė jokiu būdu nesustoti

Jos draugė Bendrojo pagalbos centro tuoj buvo sujungta su Ukmergės policija. Šios atstovai merginas įspėjo jokiu būdu nesustoti ir liepė tęsti savo kelionę, ramino, dalijosi patarimais.

„Dar paklausė, ar automobilis tikrai tvarkingas. Jis tikrai buvo tvarkingas. Be to, vos esant kokiai problemai, klaidos pranešimas pasirodo ekrane, todėl buvau visiškai tikra, kad persekiotojas nebandė manęs perspėti dėl nuleistos padangos ar nedegančių šviesų“, – tikino ji.

Mergina vairuoja 2004 metų „BMW X5“ automobilį, ji buvo persekiota apynaujo juodo „Renault“ autobusiuko. Buvo matyti ir aptariamo automobilio numeriai, kuriuos pareigūnams studentės padiktavo.

„Kai aš užmečiau akį, man atrodė, kad jį vairuoja vyras iki 40 metų. Draugė sakė, gal iki 30 metų. Kai šypsojosi, labai gilios raukšlės žanduose išryškėjo, tokios ilgos duobutės… Priekyje jis sėdėjo vienas, o galiniai langai buvo tamsinti, pamatyti neįmanoma“, – kalbėjo pašnekovė.

Persekiojo 30 kilometrų

Anot jos, gali būti ir taip, kad aptariamas vyras tiesiog norėjo pajuokauti ar paerzinti, tačiau jo elgesys merginas be proto išgąsdino.

„Gal tas vyras norėjo pajuokauti ir tiek, tačiau nežinau, kam 30 kilometrų tokiu būdu juokauti“, – svarstė ji.

Nuvažiavus tokį atstumą, prie Ukmergės, autobusiuko vairuotojas nusprendė nusukti kitu keliu.

„Nežinau, ar jis pamatė, kad mes abi kalbame telefonais, ar kas, tačiau, kol kalbėjome su policija, jis po truputį tolėjo nuo mūsų ir, galų gale, prieš nusukdamas į Ukmergę, labai, net labai, mirksėjo šviesomis“, – prisiminė ji.

Turi patarimų vairuotojams

Dabar studentė svarsto – jei jo kelionės tikslas buvo Ukmergė, galbūt galėjo važiuoti greičiau ir nuo įtartino tipo atsiplėšti.

„Galėjau galbūt lengviau pabėgti, jei būčiau nuspaudus greičio pedalą iki galo, tačiau, jei būčiau nesuvaldžiusi automobilio ar jis būtų atsitrenkęs važiuojant dar didesniu greičiu, net baisu pagalvot, iš tikro, kas būtų nutikę“, – pripažino mergina.

Todėl šiuo metu ji tikina tiesiog norinti įspėti visus vairuotojus – svarbiausia panašioje situacijoje nesutrikti ir nepradėti transporto priemonės stabdyti.

„Žinoma, būna atvejų, kai kiti vairuotojai perspėja dėl nuleistos padangos ar pan., tačiau mano atvejis nebuvo toks. Nežinau, ko jis norėjo, bet, Ačiū Dievui, kad mes abi su drauge nesutrikome, iš karto skambinome 112 ir visiems draugams pranešėme, koks autobusiuko numeris, modelis, kaip atrodo ir kur važiuojame“, – džiaugėsi ji