BMW vairuotojo pasiteisinimas sukėlė juoką

Ieva Liškevičiūtė, Klaipėda
BMW vairuotojo pasiteisinimas sukėlė juokąKL
Užuot paisę kelio ženklų Tiltų gatvėje, vairuotojai vis dar renkasi trumpesnį kelią. Antradienio vakarą reidą senamiestyje surengę patruliai baudė tokius išsišokėlius. Kai kurie jų pasiteisinimai prajuokino net visko girdėjusius pareigūnus. Į draudžiamuosius ženklus Tiltų gatvėje dėmesio nekreipiantys vairuotojai Kelių policijos tarnybos policijos patrulių buvo pamokyti drausmės.

Užuot paisę kelio ženklų Tiltų gatvėje, vairuotojai vis dar renkasi trumpesnį kelią.

Antradienio vakarą reidą senamiestyje surengę patruliai baudė tokius išsišokėlius. Kai kurie jų pasiteisinimai prajuokino net visko girdėjusius pareigūnus.

Į draudžiamuosius ženklus Tiltų gatvėje dėmesio nekreipiantys vairuotojai Kelių policijos tarnybos policijos patrulių buvo pamokyti drausmės.

Teko vis kartoti tą patį tekstą: “Tiltų gatvės ruožu nuo Biržos tilto iki Turgaus gatvės eismas draudžiamas motorinėms transporto priemonėms. Važiuoti čia turi teisę tik mopedai ir motociklai be priekabų, maršrutinis ir aptarnaujantis transportas, taksi, gyventojai bei neįgalieji.”

Tiesa, ši taisyklė pasipildė dar vienu punktu – pagrindinė senamiesčio gatvė atvira ir elektromobiliams. Pareigūnai juos atskiria iš specifinių numerių.

“Dauguma vairuotojų vis dar piktnaudžiauja, kad “nukirstų” kelio gabalą. Todėl kartkartėmis užsukame į Tiltų gatvę. Ženklai stovi ne be reikalo. Visi žino, kad negalima, bet negi važiuos “per aplinkui” į “Akropolį”? Tiesiai – daug greičiau”, – šyptelėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos vyriausiasis patrulis Marius Žvinklys.

Už Biržos tilto stovėję pareigūnai buvo beveik nepastebimi, todėl darbo turėjo į valias.

Sustabdytas pradedantysis BMW vairuotojas atrodė sutrikęs. Esą jis važiavo pas draugą, ir kas čia tokio?

Tačiau pareigūnams tai nepasirodė tvirtas argumentas – jie skyrė jaunuoliui 60 eurų baudą. Pastaroji papildė ir taip nemenką vaikino sąskaitų už pažeidimus kraitelį.

Kaip užsiminė M.Žvinklys, jaunajam vairuotojui reikės pasitempti, nes klevo lapas – ne guminis.

Pažeidėjų pasiteisinimų būna įvairių – vieni teigia nespėjantys sustabdyti, kiti esą nepastebi ženklų.

Vien tik per pusvalandį pričiupti trys taisyklių laužytojai.

“Aiškina, kad yra nevietiniai. Bet kelio ženklai čia – tokie patys kaip ir Vilniuje”, – samprotavo pareigūnas.

Tiltų gatve lakstantys vairuotojai gali ne tik gauti baudą, bet ir netekti pažymėjimų.

Taisyklių nesilaikymas šiuo atveju užtraukia baudą nuo 30 iki 90 eurų arba teisės vairuoti praradimą nuo vieno iki trijų mėnesių.