Vis daugiau gyventojų informuojama dėl meteorologinių reiškinių

Lietuvo rytas
Vis daugiau gyventojų informuojama dėl meteorologinių reiškiniųLRytas
80 procentų visų gamtinės kilmės ekstremaliųjų situacijų Lietuvoje sukelia hidrometeorologiniai reiškiniai. Dažniausias meteorologinis reiškinys, taip pat sukeliantis ir ekstremaliąsias situacijas, yra lietus. Vis daugiau mūsų šalies gyventojų į savo mobiliuosius telefonus gauna perspėjimo ir informavimo sistemos žinutes. Jos siunčiamos informuojant gyventojus apie ekstremalias oro sąlygas ar kitus pavojus. Žinutės siunčiamos tuomet, kai nutinka pavojingas įvykis ar yra ekstremali situacija, taip pat atliekant patikrinimus.

80 procentų visų gamtinės kilmės ekstremaliųjų situacijų Lietuvoje sukelia hidrometeorologiniai reiškiniai. Dažniausias meteorologinis reiškinys, taip pat sukeliantis ir ekstremaliąsias situacijas, yra lietus.

Vis daugiau mūsų šalies gyventojų į savo mobiliuosius telefonus gauna perspėjimo ir informavimo sistemos žinutes. Jos siunčiamos informuojant gyventojus apie ekstremalias oro sąlygas ar kitus pavojus.

Žinutės siunčiamos tuomet, kai nutinka pavojingas įvykis ar yra ekstremali situacija, taip pat atliekant patikrinimus. Tokie patikrinimai atliekami pirmąją mėnesio dieną. Atlikus apklausas paaiškėjo, kad pranešimus gauna apie 25 procentai mūsų šalies gyventojų. Daugiau kaip 90 procentų žmonių teigiamai vertina šią paslaugą.