Seimas patikslino baudas „kelių ereliams“ už ištisinės linijos kirtimą: galės atsipirkti bauda

15min.lt
Seimas patikslino baudas „kelių ereliams“ už ištisinės linijos kirtimą: galės atsipirkti bauda15min
Seimas patikslino nuobaudų už įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimus skyrimą, diferencijuodamas baudas už šį pažeidimą. Priimtomis Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio pataisomis (projektas Nr. XIIIP-743(2)) nustatyta, kad įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus užtraukia baudą vairuotojams nuo šešiasdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Seimas patikslino nuobaudų už įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimus skyrimą, diferencijuodamas baudas už šį pažeidimą.

Priimtomis Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio pataisomis (projektas Nr. XIIIP-743(2)) nustatyta, kad įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus užtraukia baudą vairuotojams nuo šešiasdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Tačiau gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Seimo pataisos pavojų keliantiems „kelių ereliams“: vairuotojo pažymėjimo už chuliganišką vairavimą nebeatims

Priimtomis pataisomis patikslinta ir Kodekso 420 straipsnio 1 dalis, ją išdėstant taip:

„Transporto priemonių vairavimas vienu metu ar paeiliui padarant kelis grėsmę eismo saugumui keliančius eismo taisyklių pažeidimus, lenkimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, vairavimas neteisėtai organizuotose transporto priemonių lenktynėse, pavojingą situaciją sukėlęs (t. y. privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti) Kelių eismo taisyklių pažeidimas, tokią pat pavojingą situaciją sukėlęs įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto septyniasdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų ir neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo trijų šimtų iki šešių šimtų eurų.“

Pataisos priimtos už balsavus 94, prieš – vienam, susilaikius 16 Seimo narių.

Norėjo švelninti bausmes

Nuo šių metų sausio 1 d. už draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimus teisė vairuoti buvo privalomai atimama nuo trijų iki šešių mėnesių. Teisės vairuoti atėmimas už ištisinės juostos kirtimą tapo privalomas nuo šių metų sausio.

Tačiau šiomis pataisomis Seimas bausmę sušvelnino.

Pataisų iniciatoriai teigia, kad sankcija už tokį pažeidimą buvo per griežta. Pataisos aiškinamajame rašte teigiama, kad vien per sausį pažeidėjų, kurie buvo priversti atsisveikinti su vairuotojų pažymėjimais, buvo 143.

Kaip rašė BNS, pataisas registravo parlamentarai iš skirtingų frakcijų, tarp jų „tvarkiečiai“ Rimas Andrikis, Petras Gražulis, konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Algis Strelčiūnas, Emanuelis Zingeris, „valstiečiai“ Agnė Širinskienė, Dainius Gaižauskas bei kiti.

Specialiųjų tyrimų tarnyba buvo įžvelgusi, kad šia pataisa gali būti asmeniškai suinteresuotas Seimo narys Petras Gražulis ir jo dukra. Administracinių nusižengimų kodekso pataisą Seimo narių grupė gegužės pabaigoje užregistravo praėjus dvylikai dienų po įvykio, kai P.Gražulio dukra Marija Šalaševičienė pažeidė kelių eismo ženklą „Lenkti draudžiama“.

P.Gražulis teigė niekaip nesusijęs su įstatymo pataisa – ją užregistravo kolega R.Andrikis iš tos pačios „tvarkiečių“ frakcijos, o jis tik pasirašęs po iniciatyva.