Tikslas pasiektas: minint dieną be žuvusiųjų keliuose mūsų šalyje nežuvo nė vienas žmogus

Alfa.lt
Tikslas pasiektas: minint dieną be žuvusiųjų keliuose mūsų šalyje nežuvo nė vienas žmogusAlfa
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja: ketvirtadienį, rugsėjo 21 d. Europoje minint dieną be žuvusiųjų keliuose, mūsų šalies keliuose eismo įvykiuose nežuvo nevienas žmogus. Per parą įvyko 12 eismo įvykių, juose buvo sužeista 15 žmonių: 7 vairuotojai, 6 pėstieji ir 2 keleiviai, tarp sužeistųjų – du nepilnamečiai pėstieji, vieną eismo įvykį sukėlė neblaivus vairuotojas. Per parą policijos pareigūnai nustatė 26 neblaivius vairuotojus, 13 iš jų buvo nustatytas daugiau nei 1,5 prom. girtumas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja: ketvirtadienį, rugsėjo 21 d. Europoje minint dieną be žuvusiųjų keliuose, mūsų šalies keliuose eismo įvykiuose nežuvo nevienas žmogus.

Per parą įvyko 12 eismo įvykių, juose buvo sužeista 15 žmonių: 7 vairuotojai, 6 pėstieji ir 2 keleiviai, tarp sužeistųjų – du nepilnamečiai pėstieji, vieną eismo įvykį sukėlė neblaivus vairuotojas. Per parą policijos pareigūnai nustatė 26 neblaivius vairuotojus, 13 iš jų buvo nustatytas daugiau nei 1,5 prom. girtumas. Per parą įvyko 61 techninis eismo įvykis, šių įvykių metu žmonės sužeisti nebuvo, 8 tokius įvykius sukėlė neblaivūs vairuotojai.

Rugsėjo 21 d. apie 5.46 val. Marijampolėje, Gedimino ir Vasaros gatvių sankryžoje, krovininis vilkikas ,,MAN“ su puspriekabe, vairuojamas 55 m. vyro, važiuodamas šalutiniu keliu, prieš sankryžą nepasirinko saugaus važiavimo greičio ir į sankryžą įvažiavo nepraleidęs pagrindiniu keliu važiavusio automobilio ,,Opel Omega“, kurį vairavo 30 m. vyras. Įvykio metu buvo sužeistas ir į ligoninę pristatytas 27 m. lengvojo automobilio keleivis.

9.47 val., Alytaus r., kelyje Antakalnis–Jieznas–Alytus–Merkinė, Navasiolkų k. ribose, 41 m. Baltarusijos Respublikos pil., vairuodamas krovininį vilkiką „Volvo“ su puspriekabe, lenkdamas kitas ta pačia kryptimi važiuojančias transporto priemones, atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį bei į kairę ketinusį sukti automobilį „VW Transporter“, vairuojamą 52 m. vyro. Eismo įvykio metu buvo sužalotas automobilio „VW Transporter“ vairuotojas dėl daugybinių sužalojimų komos būsenoje vyras paguldytas į ligoninės reanimacijos skyrių.

10 val. 34 min., Vilniaus r. sav., Nemenčinėje, Švenčionių g., 51 m. Lenkijos Respublikos pil., vairuodamas krovininį automobilį „Iveco“ buvo neatidus, nesustojo prieš pėsčiųjų perėją ir partrenkė perėja ėjusią 78 m. pėsčiąją. Dėl daugybiniai šonkauliu lūžių garbaus amžiaus pėsčioji paguldyta į ligoninės chirurgijos skyrių.

Prieš vidurdienį, 11.40 val., Panevėžyje, Beržų gatvėje, 81 m. senjoras, vairuodamas automobilį „Volkswagen Golf“, nesustojo prieš pėsčiųjų perėją, nepraleido į perėją išėjusios 11 metų pėsčiosios ir ją partrenkė. Eismo įvykio metu sužeista mergaitė gydoma ligoninės Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje.

Vakar, 21.46 val., Jurbarko r., Vadžgirio mstl., 20-metis jaunuolis, būdamas neblaivus, vairavo automobilį „Opel Vectra“, jo nesuvaldė, įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į šalikelėje stovėjusio mokyklinio autobuso „Iveco“ priekinę dalį. Jaunam vairuotojui buvo nustatytas 2,13 prom. girtumas, policija dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Šį sekmadienį, rugsėjo 24-ąją, minėsime Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną. Ši diena skirta dar kartą visiems susimąstyti apie eismo saugumą, moralines ir dvasines vertybes, atsakyti sau į klausimą – ar tikrai tinkamai elgiamės kelyje. Minint šią dieną, daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius.

Lietuvos kelių policijos tarnyba kviečia eismo dalyvius nelikti abejingais sau ir visiems, dalyvaujantiems eisme. Tik kiekvieno mūsų atsakomybė ir sąmoningumas padės išvengti skaudžių nelaimių keliuose.