Biržos tiltui vėl reikia remonto

Milda Skiriutė, Klaipėda
Biržos tiltui vėl reikia remontoKL
Biržos tilto pakėlimo mechanizmams reikia remonto. Tiek fiziškai, tiek morališkai paseno ir susidėvėjo variklis, kuris naudojamas jau pusšimtį metų. Tiek Biržos, tiek Pilies tiltai nuolat profilaktiškai keliami į viršų. Pirmasis – kartą, antrasis – du kartus per mėnesį. Tokie nuolatiniai patikrinimai atliekami antrus metus. Imtis tokių veiksmų apsispręsta po to, kai praėjusiais metais Jūros šventės metu sklandžiai nepavyko pakelti ir nuleisti Pilies tilto.

Biržos tilto pakėlimo mechanizmams reikia remonto. Tiek fiziškai, tiek morališkai paseno ir susidėvėjo variklis, kuris naudojamas jau pusšimtį metų.

Tiek Biržos, tiek Pilies tiltai nuolat profilaktiškai keliami į viršų. Pirmasis – kartą, antrasis – du kartus per mėnesį. Tokie nuolatiniai patikrinimai atliekami antrus metus.

Imtis tokių veiksmų apsispręsta po to, kai praėjusiais metais Jūros šventės metu sklandžiai nepavyko pakelti ir nuleisti Pilies tilto.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Alma Montvilienė tvirtino, kad profilaktiniai tiltų pakėlimai yra būtini.

Ne tik matoma, kaip veikia visos sistemos, bet ir įrenginiai neužsistovi.

Tikrinant Pilies tiltą pastaraisiais mėnesiais rimtų trikdžių nebuvo užfiksuota. Buvo tik vienas nedidelis nesklandumas, susijęs su šviesoforų įsijungimu.

Sudėtingesnė Biržos tilto situacija. Pastarojo pakėlimo variklis yra senas, naudojamas 50 metų. Iš prižiūrėtojų savivaldybė sulaukė pastebėjimų, kad jo būklė nepatenkinama.

A.Montvilienė tvirtino, kad Biržos tilto pakėlimo variklis yra pasenęs tiek fiziškai, tiek morališkai. Jis nebeatitinka ES elektrosaugos reikalavimų. Yra problemų ir dėl drėgmės. Džiovinti reikia rankiniu būdu.

“Visą medžiagą pateiksime vadovams ir šie spręs, ką daryti toliau. Biržos tilto variklis jau susidėvėjo ir jį reikėtų keisti nauju, moderniu. Tačiau viską spręs vadovai. Jei bus skirta lėšų, skelbsime konkursą”, – tvirtino vyriausioji specialistė.

A.Montvilienė atkreipė dėmesį, kad, kai prieš 10 metų vyko Biržos tilto rekonstrukcija, pakėlimo variklis nebuvo keičiamas.

Dabar Biržos tiltas bus profilaktiškai keliamas spalio 13-ąją. Darbai prasidės 00.30 val.