Gesinti gaisrą Molėtų rajone lėkę ugniagesiai užklimpus automobiliams tikslo nepasiekė

Ingrida Steniulienė, 15min.lt
Gesinti gaisrą Molėtų rajone lėkę ugniagesiai užklimpus automobiliams tikslo nepasiekė15min
Molėtų ugniagesiams ketvirtadienio pavakare nepavyko išgelbėti nuo žaibo užsidegusio medinio namo. Dėl siautusios smarkios liūties, gausiai iškritusių kritulių kiekio, kelias iki gaisravietės buvo sunkiai įveikiamas ir neprivažiuojamas. Likus maždaug puskilometriui iki gaisravietės, purve užklimpo trys gesinti gaisro vykę ugniagesių automobiliai. „Pasirodo, kad prieš gamtos stichiją kartais ir mes kartais bejėgiai pasijaučiame. Nemalonu, kai negali padėti žmogui“, – apgailestavo Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Romualdas Rimkus.

Molėtų ugniagesiams ketvirtadienio pavakare nepavyko išgelbėti nuo žaibo užsidegusio medinio namo. Dėl siautusios smarkios liūties, gausiai iškritusių kritulių kiekio, kelias iki gaisravietės buvo sunkiai įveikiamas ir neprivažiuojamas.

Likus maždaug puskilometriui iki gaisravietės, purve užklimpo trys gesinti gaisro vykę ugniagesių automobiliai.

„Pasirodo, kad prieš gamtos stichiją kartais ir mes kartais bejėgiai pasijaučiame. Nemalonu, kai negali padėti žmogui“, – apgailestavo Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Romualdas Rimkus.

Pranešimas apie gaisrą Dubingių seniūnijoje, Kreiviškių kaime, Lauko gatvėje, buvo gautas 15.51 val. Gaisro metu žmonės nenukentėjo, sudegęs namas buvo įrengtas kaip vasarnamis, jame nuolat nebuvo gyvenama.

Nors namas stovi atokioje vietoje, netoliese gyvenę žmonės skubiai iškvietė pagalbą, kai pamatė, kad kilo gaisras.

Molėtų krašte pavakare labai stipriai lijo, griaudėjo ir žaibavo.

„Perkūnijos metu gaisrinės kieme stovintys pastatai buvo matomi kaip per rūką, labai stipri liūtis buvo. ZIL 131 rusiška, kuri bekele pritaikyta važiuoti, beveik pelkėmis, tačiau ir ji važiuodama į gaisrą užklimpo“, – pasakojo Molėtų ugniagesių vadovas R.Rimkus.

Kaip skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, neprivažiavus iki gaisravietės, likus maždaug 400 metrų, paeiliui užklimpo trys autocisternos – ir naujesnė technika, ir dar sovietmečiu gaminti automobiliai. Gaisrininkų techniką vėliau iš purvo ištraukė vietos ūkininkas, turintis galingą traktorių. Molėtų rajone, kaip ir daugelyje kitų rajonų, pastaruoju metu taip pat iškrito daug kritulių, žemė pažliugusi.

Nuvykę ugniagesiai matė, kad medinis vieno aukšto su mansarda pastatas dega atvira liepsna – nuo žaibo iškrovos gaisras kyla akimirksniu.

Užklimpus autocisternoms, į pagalbą buvo išsiųsta daugiau technikos. Tuo metu ugniagesiai pėsčiomis iki gaisravietės nusinešė nešiojamus siurblius ir gesino gaisrą. Iki nelaimės vietos vėliau pavyko privažiuoti vienam automobiliui.

Per gaisrą sudegė stogas, išdegė mansardinis aukštas, sudegė namų apyvokos daiktai, apdegė medinės perdangos.

„Konstrukcijos yra pažeistos, nors išlikusios, nesaugu, matyt, turės atstatyti. Kur trenkė žaibas, ta pusė labai nukentėjo. Viskas liepsnos paliesta“, – apie gaisrą pasakojo Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Robertas Kulikauskas.

Penktadienį į tarnybą Molėtų ugniagesiai rinkosi paniurę ir nekalbūs.

„Nesmagu labai, kai tavo akyse nyksta pastatas ir tu nieko negali padaryti“, – BNS pripažino R.Kulikauskas.

Ugniagesiams yra pasitaikę užklimpti žiemą sniege, purve pasitaikė retai.