Į pajūrį įsiverš bobų vasara

Milda Skiriutė, Klaipėda
Į pajūrį įsiverš bobų vasaraKL
Pajūrį merkę stiprūs lietūs pasitrauks. Juos pakeis šilti, saulėti, sausi ir malonūs orai – prasidės gyventojų taip laukta bobų vasara. Tačiau, kaip ir šiųmetė vasara, ji nestebins šilumos rekordais. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Jūrinių prognozių grupės budinti sinoptikė Elvyra Latvėnaitė informavo, kad lietūs iš pajūrio pasitrauks jau savaitgalį. Nežymūs krituliai tikėtini nebent šeštadienį. Sekmadienį vyraus sausi orai. "Savaitgalį, kol pasitrauks ciklonas, dar bus debesuota. Tačiau pro debesis jau bandys prasiskverbti saulė. Tikrins, ar nenuskendome", – juokavo sinoptikė.

Pajūrį merkę stiprūs lietūs pasitrauks. Juos pakeis šilti, saulėti, sausi ir malonūs orai – prasidės gyventojų taip laukta bobų vasara. Tačiau, kaip ir šiųmetė vasara, ji nestebins šilumos rekordais.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Jūrinių prognozių grupės budinti sinoptikė Elvyra Latvėnaitė informavo, kad lietūs iš pajūrio pasitrauks jau savaitgalį. Nežymūs krituliai tikėtini nebent šeštadienį. Sekmadienį vyraus sausi orai.

“Savaitgalį, kol pasitrauks ciklonas, dar bus debesuota. Tačiau pro debesis jau bandys prasiskverbti saulė. Tikrins, ar nenuskendome”, – juokavo sinoptikė.

Tiek savaitgalį, tiek kitą savaitę pajūryje vyraus panašūs orai. Pūs rytinių krypčių vėjai. Savaitgalį jie bus silpnesni. Vėjo greitis naktį sieks 2–5, dieną – 5–9 m/s.

Termometrų stulpeliai šeštadienį pakils iki 19–21 laipsnio šilumos. Sekmadienį naktį bus 10–12 laipsnių aukščiau nulio. Dieną įšils iki 19–21 laipsnio.

Kitos savaitės pradžia bus audringesnė. Pirmadienį ir antradienį naktį rytinių krypčių vėjo greitis sieks 5–10, dienomis 6–11, o kai kur – iki 7–12 m/s.

Išliks šilta. Naktimis vyraus 10–12, dienomis – 18–20 laipsnių šilumos. Džiugins vis pasirodanti saulė, lietaus nenumatoma. Kiek vėsesnės naktys tikėtinos nuo trečiadienio. Termometrų stulpeliai nukris iki 8–10 laipsnių šilumos.

“Prasideda bobų vasara. Ji bus panaši į praėjusią vasarą. Šilumos rekordų nesulauksime. Vyraus 18–20 laipsnių aukščiau nulio temperatūra. Būdavo, kad bobų vasaros metu įkaisdavo ir iki 25 laipsnių ar daugiau, o jūros vandens laikydavosi apie 20. Žmonės tęsdavo paplūdimio sezoną”, – tvirtino sinoptikė.

Bobų vasara – tai šiltas sezonas rudenį. Vienas jai būdingų požymių – skraidantys voratinkliai.