Smūgis „Uber“: vienas didžiausių Europos miestų nepratęs licencijos

Alfa.lt
Smūgis „Uber“: vienas didžiausių Europos miestų nepratęs licencijosScanpix
Pavėžėjimo kompanijai „Uber“ – smūgis iš vieno didžiausių Europos didmiesčių.Penktadienio popietę pranešta, kad Londonas nepratęs „Uber“ leidimo teikti paslaugas nuo spalio mėnesio. Kompanija šį sprendimą artimiausiu metu ketina apskųsti, o tokį Londono valdžios sprendimą pavadino „miesto užsidarymu ir inovatyvių technologijų“ baime.

Pavėžėjimo kompanijai „Uber“ – smūgis iš vieno didžiausių Europos didmiesčių.

Penktadienio popietę pranešta, kad Londonas nepratęs „Uber“ leidimo teikti paslaugas nuo spalio mėnesio.

Kompanija šį sprendimą artimiausiu metu ketina apskųsti, o tokį Londono valdžios sprendimą pavadino „miesto užsidarymu ir inovatyvių technologijų“ baime.

Tom Elvidge, „Uber“ generalinio vadovo Londone komentaras dėl „Uber“ licencijos Londone sustabdymo:

„3,5 milijono londoniečių, kurie naudojasi programėle, ir daugiau nei 40 tūkst. licencijuotų vairuotojų, kurių pajamų šaltinis yra vairavimas su „Uber“, bus priblokšti šio sprendimo”,- teigė Tom Elvidge, „Uber“ generalinis vadovas Londone.

„Siekdami uždrausti mūsų programėlę Londone, „Transport for London“ ir miesto meras pasidavė nedidelės grupės žmonių spaudimui siekiant riboti vartotojų pasirinkimo galimybes. Jei šis sprendimas liks galioti, daugiau nei 40 tūkst. licencijuotų vairuotojų neteks pajamų šaltinio, o londoniečiai – patogios ir prieinamos transporto paslaugos”.

„Siekdami apginti vairuotojų interesus ir jų norą papildomai užsidirbti bei milijonų londoniečių pasirinkimą naudotis mūsų programėle, ketiname nedelsiant apskųsti šį sprendimą teisme”. „Uber“ partneriai-vairuotojai gauna licencijas iš „Transport for London“ (TfL) ir privalo praeiti tuos pačius sustiprintus DBS praeities patikrinimus kaip ir taksi vairuotojai. Mūsų novatoriška technologija leidžia dar stipriau užtikrinti saugumą, nes kiekvienos kelionės GPS duomenys registruojami ir išsaugomi. Visada laikėmės TfL reikalavimų reaguodami į rimtus incidentus, o mūsų komanda visada artimai dirbo su Londono policija.

Kaip ir teigėme TfL, nepriklausomas tyrimas parodė, jog „greyball“ įrankis niekada nebuvo naudojamas ar svarstomas pradėti naudoti Didžiojoje Britanijoje tais tikslais, kuriuos nurodė TfL”. „Uber“ veikia daugiau nei 600 miestų visame pasaulyje, įskaitant 40 miestų Didžiojoje Britanijoje. Šis licencijos atšaukimas parodo pasauliui, kad Londonas nėra atviras inovatyvius sprendimus siūlančioms įmonėms, kurios siekia praplėsti vartotojų pasirinkimą”.