Net ir sumokėjęs gali gauti baudą

Mindaugas Drąsutis, Vakarų ekspresas
Net ir sumokėjęs gali gauti baudąVE
Nors lietuviškas internetas vertinamas kone geriausiai pasaulyje, jis pridarė nemalonumų Palangos miesto svečiams. Iš Klaipėdos su draugais atvykęs Šarūnas už automobilio stovėjimą sumokėjo beveik 4 eurus, bet grįžęs rado 12 eurų baudos kvitą. Į redakciją keipęsis skaitytojas išreiškė pasipiktinimą dėl neva klaidingos informacijos Palangos turizmo informacijos centro tinklalapyje. Pagal instrukcijas, rastas ten, klaipėdietis už „UniPark“ paslaugą atsiskaitė trumpąja žinute (3,80 euro už 2 valandas). Tačiau už poros valandų grįžęs Šarūnas ant automobilio lango stiklo išvydo baudos lapelį.

Nors lietuviškas internetas vertinamas kone geriausiai pasaulyje, jis pridarė nemalonumų Palangos miesto svečiams. Iš Klaipėdos su draugais atvykęs Šarūnas už automobilio stovėjimą sumokėjo beveik 4 eurus, bet grįžęs rado 12 eurų baudos kvitą.

Į redakciją keipęsis skaitytojas išreiškė pasipiktinimą dėl neva klaidingos informacijos Palangos turizmo informacijos centro tinklalapyje. Pagal instrukcijas, rastas ten, klaipėdietis už „UniPark“ paslaugą atsiskaitė trumpąja žinute (3,80 euro už 2 valandas). Tačiau už poros valandų grįžęs Šarūnas ant automobilio lango stiklo išvydo baudos lapelį.

„Mums pasakė, kad išsiųstas blogas tekstas. Galų gale sužinojome, kad Palangos turizmo informacijos centras savo puslapyje skelbia bet ką ir tos informacijos netikrina“, – skundėsi Šarūnas.

„Vakarų ekspresui“ susisiekus su Palangos miesto rinkliavų centru paaiškėjo, kad nesusipratimas įvyko dėl interneto ryšio sutrikimo. Miesto svečių buvo asmeniškai atsiprašyta.

„Įvyko techninė klaida. Kai kontrolieriai tikrino prisijungimus telefonu prie „UniPark“, tuo metu pranešimo nerodė. Galbūt vakare atsirado interneto problemų. Dėl to informacijos centre nebuvo gautas pranešimas, kad automobilis pastatytas. Jis buvo gautas tik atsiradus interneto ryšiui, todėl žmogus nebuvo nubaustas. Asmuo išsiuntė teisingą tekstą„, – sakė miesto Rinkliavų centro vadovas Bronius Martinkus.

Jo teigimu, prie kiekvieno parkomato yra smulki instrukcija, kaip susimokėti. Per metus būna iki 10 atvejų, kai žmonės neteisingai perskaito informaciją ir nurodo savo buvimo vietą ne Palangoje, o Vilniuje ar Nidoje.

Norint susimokėti už stovėjimo vietą „UniPark“ trumpąja žinute, ją reikia siųsti numeriu 1332 su tekstu: U Start PG UNP000 (pavyzdys: PG – geltonoji zona, PR – raudonoji zona, PZ – žalioji zona, PA – autobusų zona. Vietoje UNP000 reikia parašyti savo automobilio numerį).

Taip pat galima į mobilųjį telefoną parsisiųsti specialią parkavimo programėlę. Joje būtina nurodyti pasirinktą miestą, zoną, suvesti automobilio valstybinį numerį.