Dieną be automobilio pasitiko kamščiais

Mindaugas Drąsutis, Vakarų ekspresas
Dieną be automobilio pasitiko kamščiaisFacebook
Šią savaitę rytais kilometriniuose kamščiuose stovintys miesto vairuotojai privalės pakentėti mažiausiai iki mėnesio pabaigos. Kelio darbams koją kiša prastos oro sąlygos ir techniniai gedimai. Ypač dideli eismo kamščiai buvo užfiksuoti penktadienį ryte. Ties Lėbartais ir Rimkais nusidriekė net trijų kilometrų eilės. Kantrybės prireikė Jūrininkų prospektą, Debreceno gatvę ir Šilutės plentą pasirinkusiems vairuotojams, kurie stovėjo dviejų kilometrų kamštyje.

Šią savaitę rytais kilometriniuose kamščiuose stovintys miesto vairuotojai privalės pakentėti mažiausiai iki mėnesio pabaigos. Kelio darbams koją kiša prastos oro sąlygos ir techniniai gedimai.

Ypač dideli eismo kamščiai buvo užfiksuoti penktadienį ryte. Ties Lėbartais ir Rimkais nusidriekė net trijų kilometrų eilės. Kantrybės prireikė Jūrininkų prospektą, Debreceno gatvę ir Šilutės plentą pasirinkusiems vairuotojams, kurie stovėjo dviejų kilometrų kamštyje.

Penktadienį uostamiestyje buvo minima Diena be automobilio – vairuotojai turėjo galimybę nemokamai važiuoti viešuoju transportu. Tačiau į autobusus persėdę vairuotojai itin apsidžiaugti negalėjo – dėl eismo kamščių kai kurios viešojo transporto priemonės vėlavo iki 40 minučių.

Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos teigimu, ketvirtadienį kelio dangos darbams sutrukdė nenumatytos problemos. Darbai turėjo būti baigti iki 6.30 val.

„Darbams sutrukdė prastas oras ir technikos gedimas. Buvo pagaminta masė asfalto ir ją reikėjo pakloti. Gedimui sutvarkyti prireikė pusantros valandos. Papildomus darbus reikėjo atlikti valandą sausinant asfalto dangą. Dėl to viskas užsitęsė. Darbų nutraukti nebuvo galima, nes juos norima atlikti kokybiškai. Daug metų neasfaltavome gatvių, todėl tokių kamščių ir nebuvo“, – sakė jis.

L. Dūdos manymu, dideliems transporto kamščiams įtakos turi ir dalies Tilžės gatvės uždarymas, todėl dabar krūvis tenka Šilutės plento ir Baltijos prospekto žiedinei sankryžai. Kol Šilutės plente vyksta kelio dangos ir žiedinės sankryžos darbai, leidžiama važiuoti tik viena juosta. Dėl to sumažėjo gatvių pralaidumas.

Nuo rugsėjo 1 d., kai prasidėjo intensyvūs kelio dangos darbai, padaugėjo eismo įvykių. Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus viršininkas Ramūnas Stasiulis vairuotojams pataria kamščių išvengti renkantis viešąjį transportą. Jeigu yra galimybė – į darbą važiuoti su kaimynais ar kolegomis. Taip būtų galima sumažinti automobilių srautą gatvėse.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį bus asfaltuojama viena Šilutės plento pusė. Kitą savaitę asfalto dangos klojimo darbų nebus – Baltijos prospekte bus tvarkomi šaligatvių borteliai. Šilutės plente darbų pabaiga numatoma rugsėjo pabaigoje. Baltijos prospekte darbai turėtų būti užbaigti iki spalio 15 d.