Vairuotojų ir keliautojų dieną šventino transporto priemones

Milda Skiriutė, Klaipėda
Vairuotojų ir keliautojų dieną šventino transporto priemonesKL
Ratuoti klaipėdiečiai sekmadienį rinkosi Marijos Taikos Karalienės bažnyčios šventoriuje. Po rytinių ir vidurdienio mišių čia buvo šventinami automobiliai, motociklai, vežimėliai ir kitos transporto priemonės. Ši ceremonija sulaukė nemažo miestiečių susidomėjimo. Daugiausia pašventinta automobilių – apie šimtą. Tarp jų buvo ir prabangių, ir visiškai paprastų mašinų. Atvežti buvo ir keli dviračiai. Viena šeima paprašė pašventinti neįgaliojo vežimėlį, kuriuo naudojasi vaikas.

Ratuoti klaipėdiečiai sekmadienį rinkosi Marijos Taikos Karalienės bažnyčios šventoriuje. Po rytinių ir vidurdienio mišių čia buvo šventinami automobiliai, motociklai, vežimėliai ir kitos transporto priemonės.

Ši ceremonija sulaukė nemažo miestiečių susidomėjimo. Daugiausia pašventinta automobilių – apie šimtą. Tarp jų buvo ir prabangių, ir visiškai paprastų mašinų.

Atvežti buvo ir keli dviračiai. Viena šeima paprašė pašventinti neįgaliojo vežimėlį, kuriuo naudojasi vaikas.

Šia ceremonija uostamiestyje bus paminėta Vairuotojų ir keliautojų diena. Mišios už juos buvo laikomos visoje šalyje.

Vairuotojų ir keliautojų diena minima paskutinį rugsėjo sekmadienį. Lietuvoje ši proga pažymima nuo 2010-ųjų metų.

Teigiama, kad šios dienos tikslas keisti eismo dalyvių elgesį ir ugdyti kultūrą kelyje, skatinti atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žuvusių ir sužeistų žmonių skaičių keliuose ir gatvėse.