Nerami savaitė keliuose: dužo automobiliai, daug sužeistų

Delfi.lt
Nerami savaitė keliuose: dužo automobiliai, daug sužeistųDelfi
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugsėjo mėn. 15–21 d., šalies keliuose įvyko 68 eismo įvykiai. Per savaitę eismo įvykiuose nežuvo nė vienas žmogus, tačiau 79 žmonės buvo sužeisti. Tarp sužeistųjų – 10 nepilnamečių. Pirminiais duomenimis, neblaivūs vairuotojai sukėlė 3 eismo įvykius. Palyginus šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, įvyko 6 eismo įvykiais daugiau, žmonių žuvo 3 mažiau, sužeista 12 daugiau.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per savaitę, rugsėjo mėn. 15–21 d., šalies keliuose įvyko 68 eismo įvykiai. Per savaitę eismo įvykiuose nežuvo nė vienas žmogus, tačiau 79 žmonės buvo sužeisti. Tarp sužeistųjų – 10 nepilnamečių. Pirminiais duomenimis, neblaivūs vairuotojai sukėlė 3 eismo įvykius.

Palyginus šios savaitės avaringumo statistiką su praėjusių metų ta pačia savaite, įvyko 6 eismo įvykiais daugiau, žmonių žuvo 3 mažiau, sužeista 12 daugiau.

Per savaitę policijos pareigūnai pradėjo 108 ikiteisminius tyrimus dėl vairuotojų padarytų nusikalstamų veikų, t. y. transporto priemonių vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai nustatytas daugiau nei 1,5 promilės girtumas.

Šiais metais (iki rugsėjo 22 d.) Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 135 žmonės, t. y. 13, arba 10 proc., daugiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Daugiausia žuvo vairuotojų – 59, tarp jų – 8 motociklų ir 2 mopedų, ir pėsčiųjų – 39 (iš jų 20 – tamsiuoju paros metu).

Policija pranešė, kad rugsėjo 18 d. 8.38 val. J. Tumo-Vaižganto g. 2, susidūrė „Opel“ ir „Volvo“ automobiliai. Buvo išsiųstos visos gelbėjimo tarnybos. Atvykusiems policijos pareigūnams eismo įvykio dalyviai pranešė, kad nukentėjusių nėra.

Antradienio vakarą, 19 val., šalia S. Daukanto ir Kęstučio gatvių sankryžos, automobiliui „Range Rover“ sustojus, į jį atsitrenkė automobilis „Peugeot“, o į jį – policijos automobilis „Volkswagen“.

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato budinčio pareigūno teigimu, ekipažas vyko į iškvietimą. Eismo įvykis – techninis, įvyko dėl atidumo stokos, vairuotojai blaivūs. Eismo įvykio metu vairuotojai ir keleiviai nenukentėjo.

Kaip teigė su portalu „Kas vyksta Kaune“ susisiekęs avarijos liudininkas, eismo įvykis vyko šiek tiek kitaip. „Range Rover“ ir „Peugeot“ stovėjo visiškai sustoję, tam, kad praleistų į kitą eismo juostą norėjusį persirikiuoti automobilį, kai į „Peugeot“ rėžėsi policijos „Volkswagen“, o „Peugeot“ dėl smūgio atsitrenkė į „Range Rover“.

Trečiadienį, 7.48 val. buvo gautas iškvietimas dėl eismo įvykio Klaipėdos rajone. Ties išvažiavimu į Šilutę susidūrė 4 automobiliai. Iš įvykio vietos į ligoninę buvo nuvežtas vienas žmogus, 1951 m. gimęs vyras.

Galvos žaizdą ir sumušimą jis gydosi ambulatoriškai. Liudininkas DELFI pasakojo, kad šalia per veją matėsi vilkiko vėžės. Manoma, kad jis bandė išvengti avarijos.

Trečiadienio pavakarę, Vilniuje prasidedant vakarinėms transporto spūstims, Viršuliškių g. apsivertė automobilis „Opel“. Policijai apie tai pranešta 16.35 val.

Pareigūnams buvo pranešta, kad iš apvirtusio automobilio niekas neišlipa, todėl į avarijos vietą išvyko ne tik policija ir medikai, bet ir ugniagesiai gelbėtojai. Tačiau atvykus gelbėtojams „Opel“ vairavusi mergina jau buvo išlipusi iš sudaužytos mašinos.

Avarijos metu apdaužyti trys stovintys automobiliai. Merginos automobilis trenkėsi į stovintį automobilį „Honda“, šis – „Rover“. Po to „Opel“ apsivertė ir dar kliudė kitoje gatvės pusėje stovėjusį „Chrysler“.

Greitosios pagalbos medikai avarijos kaltininkę apžiūrėjo vietoje, į ligoninę jos vežti nereikėjo. Mergina teigia pati nesuprantanti, kaip įvyko avarija. Tačiau liudininkai teigia, esą „Opel“ vairuotoja važiavusi kalbėdama telefonu ir tai galėję tapti avarijos priežastimi.

Ketvirtadienio rytą didelė avarija įvyko Kaune, Tunelio gatvėje. Pirminiais duomenimis, moters vairuojamas „Peugeot“ automobilis išlėkė į priešpriešinę eismo juostą ir rėžėsi į „VW Passat“.

Avarijos metu sužeisti abu vairuotojai. Nelaimė įvyko kelio vingyje apie 9.41 val. Spėjama, kad moteris ant slidžios kelio dangos nesuvaldė transporto priemonės, perlėkė skiriamąją juostą ir rėžėsi į „VW Passat“.

Į įvykio vietą atvyko ne tik medikai, bet prireikė ir ugniagesių gelbėtojų pagalbos. Neoficialiais duomenimis, vairuotojai patyrė gana rimtus sužalojimus. Abu vairuotojai pristatyti į gydymo įstaigą.

Ketvirtadienio rytą kelyje Palanga–Kretinga vilkikas nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medžius. Ugniagesiai gelbėtojai praneša, kad vairuotojas stipriai sužeistas. Dėl kaulų lūžių išvežtas į ligoninę. Sužalotas ir kartu važiavęs keleivis.

Įvykis įvyko rugsėjo 21 d., 10.56 val. Pirminiais duomenimis, sprogus vilkiko padangai, sunkiasvorė mašina nulėkė nuo kelio nublokšdama lengvąjį automobilį „Toyota“.

Policija praneša, kad rugsėjo 21 d. apie 9.45 val. kelyje Antakalnis-Jieznas-Alytus-Merkinė, Alytaus r., Navasiolkų k. ribose, susidūrė vilkikas „Volvo“ su puspriekabe ir krovininis „VW Transporter“.

Eismo įvykio metu nukentėjo „VW Transporter“ vairuotojas (gim. 1965 m.), gyvenantis Lazdijų r., kurį iš automobilio vadavo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Vyras perduotas medikams, jam nustatyti dauginiai kūno sužalojimai, koma. „Volvo“ vairavęs Baltarusijos pilietis (gim. 1976 m.) nenukentėjo.

Pirminiais duomenimis, važiuojant link Jiezno susidūrė ta pačia kryptimi važiavę transporto priemonės. „VW Transporter“ norėjo sukti į kairę pusę (iš pagrindinio į šalutinį kelią), o tuo pat metu „Volvo“ vilkiko vairuotojas važiuodamas paskui ta pačia kryptimi lenkė automobilius ir susidūrė su į šalutinį kelią sukančiu „VW Transporter“.