Patvinęs Nevėžis Panevėžio mieste ir rajone paskandino motokroso trasas

Tomas Markelevičius, 15min.lt
Patvinęs Nevėžis Panevėžio mieste ir rajone paskandino motokroso trasas15min
Dėl gausaus lietaus bei užtvindytų ūkininkų laukų Panevėžio rajono savivaldybė paskelbė ekstremalią situaciją. Tuo metu Panevėžio mieste padėtis kiek geresnė – dėl vienos ar kitos, nuolat po lietaus patvinstančios gatvės ekstremalios situacijos skelbti neplanuojama. Tačiau ir mieste yra „karštųjų taškų“. Dėl didelio kritulių kiekio per kraštus pradėjęs lietis Nevėžis paskandino Panevėžio motokroso trasą, kurioje dar šį mėnesį įvyko Lietuvos motokroso čempionato etapas.

Dėl gausaus lietaus bei užtvindytų ūkininkų laukų Panevėžio rajono savivaldybė paskelbė ekstremalią situaciją. Tuo metu Panevėžio mieste padėtis kiek geresnė – dėl vienos ar kitos, nuolat po lietaus patvinstančios gatvės ekstremalios situacijos skelbti neplanuojama. Tačiau ir mieste yra „karštųjų taškų“.

Dėl didelio kritulių kiekio per kraštus pradėjęs lietis Nevėžis paskandino Panevėžio motokroso trasą, kurioje dar šį mėnesį įvyko Lietuvos motokroso čempionato etapas.

Šiuo metu motokroso trasa visiškai apsemta – virš vandens išlindę tik tramplinai. Po vandeniu atsidūrė ir starto takelis bei didžioji dalis posūkių. Apie kokias nors treniruotes motokroso lenktynininkai kuriam laikui gali pamiršti, nes šiuo metu trasa kur kas labiau tinkama ne krosiniams, o vandens motociklams.

Panevėžio motokroso trasą prižiūrintis klubo „Sema“ vadovas Almantas Stepukas šiuo metu yra išvykęs į varžybas Italijoje, tačiau patikino, jog situacija jam žinoma.

Anot pašnekovo, rudeninis potvynis yra precedentų neturintis atvejis, kuris padarys nemažai žalos.

„Sezonas pasibaigė, tegul vanduo nuplauna dulkes. O jei rimtai, tai situacija yra bloga. Esu išvažiavęs, bet informaciją turiu. Per 20 metų mūsų trasa užsemiama kokį trečią ar ketvirtą kartą, tačiau visi atvejai būdavo pavasarį. Nėra dar buvę, kad trasa patvintų rudenį.

Grįžę žiūrėsime, kokia bus žala. Kartais trasa išplaunama daugiau, kartais mažiau. Bet kuriuo atveju, darbų visada būna. Manau, kad nuostolių bus“, – kalbėjo Almantas Stepukas.

Analogiška padėtis ir Panevėžio rajone, greta Berčiūnų esančioje motokroso trasoje. Ši trasa taip pat įrengta visiškai greta Nevėžio, tad ir čia treniruotės dabar įmanomos tik irklavimo sporto gerbėjams.

Ekstremalią situaciją paskelbusios Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis skėsčioja rankomis – gamtos stichiją suvaldyti jie yra bejėgiai. Telieka stebėti padėti ir skaičiuoti nuostolius. Pasak rajono mero, jis pats važinėja po rajoną ir su valdininkais stebi situaciją.

„Vanduo neslūgsta taip, kaip norėtųsi, o didžiosiose upėse vanduo ir toliau kyla. Suvaldyti gamtos stichijos neįmanoma. Nebent maldas kalbėti ir prašyti, kad nustotų lyti“, – sakė P.Žagunis.

Dėl gausių kritulių upės ir toliau tvinsta. Nevėžyje vandens lygis jau pasiekė 4,1 m, kuomet stichinis lygis – 4,5 m.

Rekordinis vandens lygis Nevėžio upėje buvo pasiektas 2010-aisiais per pavasario potvynį. Tuomet vanduo pakilo iki 503 cm.