Nukentėjusieji dėl neatidaus vairavimo – viso rajono gyventojai

15min.lt
Nukentėjusieji dėl neatidaus vairavimo – viso rajono gyventojai15min
Neatidumas vairuojant kainuoja brangiai. Pradedant nuo eilinių eismo įvykių, kai vieno automobilio priekis pabučiuoja kito galinę dalį ir vairuotojams pakanka užpildyti avarijos deklaraciją, baigiant tragiškais eismo įvykiais, kuomet po susidūrimų dėl užsižiopsojimo žmonėms tenka keliauti į gydymo įstaigas. Kartais eismo įvykiai pasibaiga tik aplamdytais automobiliais, nors išoriškai atrodo gerokai kraupiau. Tačiau kartais dėl tų pačių eismo įvykių sutrikdomas eismas didelėje miesto dalyje.

Neatidumas vairuojant kainuoja brangiai. Pradedant nuo eilinių eismo įvykių, kai vieno automobilio priekis pabučiuoja kito galinę dalį ir vairuotojams pakanka užpildyti avarijos deklaraciją, baigiant tragiškais eismo įvykiais, kuomet po susidūrimų dėl užsižiopsojimo žmonėms tenka keliauti į gydymo įstaigas.

Kartais eismo įvykiai pasibaiga tik aplamdytais automobiliais, nors išoriškai atrodo gerokai kraupiau. Tačiau kartais dėl tų pačių eismo įvykių sutrikdomas eismas didelėje miesto dalyje.

Būtent toks įvykis užfiksuotas trečiadienį Vilniuje. Blaivi ir teisę vairuoti turinti moteris nesuvaldė “Opel Astra” ir važiuodama nedideliu greičiu apvirto judrioje Viršuliškių gatvėje. Dėl to eismas piko metu šia miesto gatve buvo užtvertas, o tą netrukus pajuto visi aplinkinių rajonų gyventojai: gatvės užsikišo kur kas smarkiau nei eilinę dieną.

Tokių avarijų priežastis yra elementarus neatidumas. Ji įvyko šviesiu paros metu, matomumas įvykio vietoje puikus, vairuotojai kelyje niekas nepasipainiojo, o jos sveikata – puiki. Tačiau telefono skambutis, žinutė ar elementarus “Facebook” įjungimas atima sekundę dėmesio. O tokio laiko tarpo užtenka, kad automobilis siauroje gatvėje nukryptų į šoną, kliudytų kelkraštyje pastatytą transporto priemonę ir, pakrypęs ant šono, netgi apsiverstų.

Vokiečių žurnalo “Auto Bild” žurnalistai yra atlikę eksperimentą, kurio metu įrodė: žinutę rašantis vairuotojas prie vairo yra pavojingesnis nei neblaivus ar apsirūkęs marihuanos.