Teismas sušvelnino bausmę ištisinę liniją kirtusiai P.Gražulio dukrai

15min.lt
Teismas sušvelnino bausmę ištisinę liniją kirtusiai P.Gražulio dukrai15min
Kauno apylinkės teismas sušvelnino bausmę Seimo nario Petro Gražulio dukrai Marijai Šalaševičienei, ji policijos buvo nubausta už ištisinės linijos kirtimą. Pažeidimą padariusiai moteriai buvo skirta 170 eurų bauda ir trims mėnesiams atimta teisė vairuoti, tačiau pastarąją nuobaudą teismas sutrumpino iki vieno mėnesio. „Šiuo atveju pažeidimas nesukėlė realaus pavojaus eismo saugumui, nes artimiausias automobilis, važiavęs priešinga eismo kryptimi, buvo per 250 metrų nuo M.Šalaševičienės vairuojamo automobilio. Lenkdama ji greičio neviršijo.

Kauno apylinkės teismas sušvelnino bausmę Seimo nario Petro Gražulio dukrai Marijai Šalaševičienei, ji policijos buvo nubausta už ištisinės linijos kirtimą. Pažeidimą padariusiai moteriai buvo skirta 170 eurų bauda ir trims mėnesiams atimta teisė vairuoti, tačiau pastarąją nuobaudą teismas sutrumpino iki vieno mėnesio.

„Šiuo atveju pažeidimas nesukėlė realaus pavojaus eismo saugumui, nes artimiausias automobilis, važiavęs priešinga eismo kryptimi, buvo per 250 metrų nuo M.Šalaševičienės vairuojamo automobilio. Lenkdama ji greičio neviršijo. Šias aplinkybes patvirtino teisme apklausti policijos pareigūnai“, – konstatavo skundą išnagrinėjęs teisėjas Dainius Ročys.

Teismas, svarstydamas, ar sušvelninti bausmę kelių eismo taisykles pažeidusiai M.Šalaševičienei, atsižvelgė į tai, kad moteris pripažino savo kaltę, dėl to gailėjosi, o paskirtą baudą jau yra sumokėjusi.

Teismas nutartyje pažymi, kad šiuo metu kūdikio besilaukianti moteris gyvena Kauno rajone, tačiau dirba kitame mieste ir kasdien nuosavu automobiliu važiuoja į darbą.

„Teismas mano, kad vadovaujantis teisingumo ir protingumo principais, M.Šalaševičienės nuobaudos tikslai gali būti pasiekti trumpinant jai paskirtos administracinio poveikio priemonės laikotarpį, tačiau visiškai netaikyti šios įstatymo nuostatos būtų netikslinga, nes nusižengimas laikomas pavojingu pats savaime“, – sakė teisėjas.

Primename, kad M.Šalaševičienė administracinio nusižengimo protokolas buvo surašytas už tai, kad ji 2017 m. gegužės 11 d. kelyje Kaunas-Prienai-Alytus kirto horizontaliojo žymėjimo siaurą ištisinę liniją, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir aplenkė priekyje važiuojančius automobilius, informuoja Kauno apygardos teismas.

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

15min primena, kad liepos viduryje kilo skandalas, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai iškėlė versiją, kad skubos tvarka Seime siūlyta priimti įstatymo pataisa, kuria ištisinę kelio juostą kertančių automobilių vairuotojams rekomenduojama ne visuomet skirti vairuotojo pažymėjimo atėmimą, gali būti asmeniškai suinteresuotas Seimo narys Petras Gražulis ir jo dukra.