Girta prie vairo įkliuvusi BPC darbuotoja yra 112 naujokė, trumpa jos karjera buvo ir FNTT

Saulius Chadasevičius, 15min.lt
Girta prie vairo įkliuvusi BPC darbuotoja yra 112 naujokė, trumpa jos karjera buvo ir FNTT15min
Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojos, kuri savaitgalį Vilniuje vairavo neblaivi ir sukėlė avariją, nemalonumai laukia ir darbe, ir teisme. BPC vadovybė jos atžvilgiu atlieka patikrinimą, o prokuratūra yra iškėlusi baudžiamąją bylą už didesnį nei 1,5 promilės girtumą. 15min sužinojo, kad praėjusį savaitgalį gatvėje prie vairo (ir drauge gyvenime) paslydusi BPC darbuotoja 112 tarnybos gretas buvo papildžiusi palyginti neseniai – maždaug prieš vienus metus.

Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojos, kuri savaitgalį Vilniuje vairavo neblaivi ir sukėlė avariją, nemalonumai laukia ir darbe, ir teisme. BPC vadovybė jos atžvilgiu atlieka patikrinimą, o prokuratūra yra iškėlusi baudžiamąją bylą už didesnį nei 1,5 promilės girtumą.

15min sužinojo, kad praėjusį savaitgalį gatvėje prie vairo (ir drauge gyvenime) paslydusi BPC darbuotoja 112 tarnybos gretas buvo papildžiusi palyginti neseniai – maždaug prieš vienus metus.

Į Pagalbos centrą moteris atėjo iš kitos itin solidžios institucijos – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos.

Naujienų portalo šaltinių teigimu, E.S. (gim. 1973 m.) karjera FNTT taip pat buvo palyginti neilga. Jos išėjimo iš FNTT priežastys ir aplinkybės nedetalizuojamos.

Kaip jau rašė 15min, praėjusį sekmadienį, rugsėjo 17 d., apie 15 val. 30 min., Vilniuje, Kalvarijų-Žalgirio g. sankryžoje, nuosavas automobilis „Mitsubishi Carisma“, vairuojamas neblaivios (2,42 prom.) ne tarnybos metu neuniformuotos Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus jaunesniosios specialistės E.S., atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusį ir sustojusį automobilį „Renault Megane Scenic“, kurį vairavo 1968 m. gimusi moteris.

Per eismo įvykį žmonės, laimė, nesužaloti.

Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė 15min teigė, kad netrukus po šio nelemto įvykio specialistės atžvilgiu Centre buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas. Kol tikrintojai dirba – 112 tarnybos darbuotoja nušalinta nuo pareigų.

BPC atstovė pabrėžė, kad nusižengimų ar priekaištų dėl tarnybinių pareigų atlikimo E.S. iki šiol nebuvo sulaukusi. „Tą sekmadienį pareigūnei buvo laisva diena, o prieš tai ji atostogavo“, – minėjo atstovė V.Juozevičiūtė.

Dar pirmadienį Policijos departamentas buvo pranešęs, kad po E.S. sukeltos avarijos pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso (BK) 281 str. 7 d.

BK numato, kad tas, kas vairavo kelių transporto priemonę arba mokė praktinio vairavimo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienų metų.

Vidutinis BPC darbuotojos girtumo laipsnis dar turėtų būti patvirtintas arba paneigtas kraujo mėginio tyrimo rezultatais.

Nepaisant to, kad įsivėlė į nemalonumus su teisėsauga nedarbo metu, moteris, kaip pareigūnė, gali būti atleista iš tarnybos.