Patraukli logistikos parko „Voke way“ perspektyva ir galimybės

Petras Vizbaras, Keliai ir tiltai Nr. 1(14) 2019
Patraukli logistikos parko „Voke way“ perspektyva ir galimybėsShutterstock
Logistikos parkas „Voke way“ įsikūręs labai patogioje vietoje - tarp Vilniaus ir Lietuvos istorinės sostinės Trakų. Salia logistikos centro yra geležinkelio mazgas, gerai išvystyti automobilių keliai, vedantys Trakų, Marijampolės, Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Varšuvos link. Netoli parko driekiasi ir tarptautinė automagistralė Klaipėda - Kaunas - Vilnius - Minskas. Plyname lauke kuriasi logistikos paslaugų parkas „Voke way".

Logistikos parkas „Voke way“ įsikūręs labai patogioje vietoje – tarp Vilniaus ir Lietuvos istorinės sostinės Trakų. Salia logistikos centro yra geležinkelio mazgas, gerai išvystyti automobilių keliai, vedantys Trakų, Marijampolės, Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Varšuvos link. Netoli parko driekiasi ir tarptautinė automagistralė Klaipėda – Kaunas – Vilnius – Minskas.

Plyname lauke kuriasi logistikos paslaugų parkas „Voke way”.

Jame veiks krovinių sandėliavimo, ekspedijavimo, vežimo automobiliais, geležinkeliais, pramonės, prekybos, naujųjų technologijų diegimo kompanijos.

Logistikos centro vystytojas – UAB „Miniskipas”, turinti ilgametę krovinių ekspedijavimo, logistikos, muitinės procedūrų, verslo plėtros, prekybos, inovatyvių technologijų ir mokslinių eksperimentinių projektų įgyvendinimo patirtį.

„Voke way” logistikos parko operatorius – UAB ARMO, krovinių ekspedijavimo ir muitinės tarpininko procedūras teikianti bendrovė.

Logistikos parkevykdoma didmeninė prekyba statybos medžiagomis, metalo ir lengvosios pramonės produkcija, medžio, metalo dirbiniais, atliekamas krovinių rūšiavimas, pakavimas, ženklinimas. Yra įrengta atvira sandėliavimo aikštelė su 8 m aukščio ir 201 galios ožiniu kranu, vieta stambiagabaričiams kroviniams sandėliuoti, už-daros patalpos įvairiai produkcijai irįrenginiams saugoti, veikia sausų krovinių muitinės sandėlis.

Pasak logistikos parko „Voke way” vadovo Vytauto Verbicko, šiuo metu dengtuose sandėliuose saugomi pakuoti ir paletizuoti pramoniniai kroviniai, įvairi įranga, statybinės medžiagos, metalo profiliai, keramika. Sandėliuose pagal poreikį planuojama įdiegti ka-meras su reguliuojama temperatūra sausiems maisto produktams bei įvairiems augalams: gėlėms, sodinukams, sėkloms laikyti.

Logistikos parką ateityje planuojama plėsti: kursis technologines linijas ir gamybinius procesus kuriančios kompanijos, numatyta vieta verslo centro statybai. A klasės biuruose veiklą plėtos įvairios krovinių gabenimo įmonės, veiks prekybos plotai, IT paslaugų, mokymo ir profesinio ugdymo centras, maitinimo, poilsio, nakvynės ir kitas paslaugas teikiančios kompanijos.

Logistikos parke diegiamos energijos taupymo, aplinkos tausojimo technologijos, pastatų statybai ir priežiūrai naudojamos ekologiškos ir aplinkai nekenksmingos medžiagos.

Planuojama plėtoti mokslinę eksperimentinę veiklą: kurti ir gaminti robotizuotas technologijas, kurios tiesiogiai bus pritaikomos logistikoje, teiks robotizuotos logistikos ir jos grandžių priežiūros paslaugas.

Mokymo centre planuojama rengti jaunus specialistus, siekiančius įgyti žinių komunikacijos tinklų aptarnavimo, IT technologijų, programavimo, logistikos sistemų, įnovacijų kūrimo ir jų diegimo srityse. Lietuviško kapitalo įmonė vietos gyventojams sukurs naujų darbo vietų, sudarys komfortiškas darbo sąlygas, suteiks galimybę tobulinti žinias ir savo gebėjimais prisidėti prie kompanijos pasiekimų bei šalies ekonomikos augimo.

Logistikos parko vadovas

Pramoninės civilinės statybos specialistas, inžinierius, vienas iš nacionalinių logistikos sektoriaus formavimosi Lietuvoje pradininkų, kompanijos „Miniskipas” steigėjas ir bendrovės ARMO vadovas, logistikos parko„Voke way” sumanytojas irįkūrėjas, verslininkas Vytautas Verbickas sako:„Žmogus, norintis sukurti verslą, privalo turėti specialių kompetencijų, įmonės vadovas – daugiausiai. Net ir samdomas darbuotojas turi gerai išmanyti savo darbą, mokėti, žinoti ir nuolat kelti kvalifikaciją.”

„Lietuva – tranzitinė valstybė, kurioje veikia nemažai europietiškų logistikos įmonių. Mūsų kompanijos tikslas – organizuoti aukštą logistikos paslaugų lygį, mobilią komunikaciją ir sumanią integraciją į logistikos paslaugų sektorių”, – sako logistikos parko vadovas.

Logistikos versle svarbiausia – judėjimas. Jei atvežti kroviniai ir prekės nejuda, pelno nelauk. Pavyzdys yra negabaričių krovinių krovimas, teisingas jų tvirtinimas, inžinieriniai darbai, prekių krovimas, ekspedijavimas, dokumentų tvarkymas bei visas paslaugų kompleksas. Visa tai – kietas riešutėlis verslui.

„Idėjoms įgyvendinti reikia jaunų ir gabių specialistų. Būtina bendradarbiauti su mokyklomis, universitetais, akademine bendruomene, studijas baigusiais jaunais ir perspektyviais mokslininkais”, – sako V. Verbickas. Anot jo, logistika – plati sritis. Ateityje bus sparčiai einama į paslaugų sferą, todėl šiam verslui reikalingi sumanūs ir darbštūs specialistai. Verslininko manymu, jaunus perspektyvius žmones būtina ugdyti – kuo anksčiau jie susidomės logistika, tuo daugiau šioje srityje bus aukštos kvalifikacijos specialistų. Pasak jo, tik gerą vardą turinti ir atvirai dirbanti įmonė galės pasirinkti gerai parengtus bei aukštą kvalifikaciją turinčius darbuotojus.

„Sieksime, kad logistikos parkas „Voke way” būtų gerai žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Jis bus atviras, minimas geru žodžiu, įgys pasitikėjimą tarp partnerių, logistikos verslo sektoriuje, o svarbiausia – turės savivaldos vadovų ir vietos bendruomenių palaikymą”, – išreiškė viltį logistikos parko įkūrėjas ir vadovas.

Nors V. Verbickas verslo patirties, supratimo, kvalifikacijos ir išsilavinimo turi daug, jis tuo neapsiriboja. Ne vieną aukštąją mokslą baigęs, jis savo žinias nuolat gilina lankydamas kursus, seminarus, skatindamas ir motyvuodamas ne tik save, bet ir kitus savo darbuotojus, kolegas. Sėkmingas verslas reikalauja ne tik sumanių specialistų, puikių žinių, gerųįgūdžių, bet ir nuolatinio rinkos pokyčių stebėjimo, veiklos atsinaujinimo.