Nauja technologinė linija akcinėje bendrovėje „Dolomitas“

Mindaugas Gudas, Lietuvos keliai, Nr. 2015/02
Nauja technologinė linija akcinėje bendrovėje „Dolomitas“Lietuvos keliai
AB „Dolomitas" pernai paminėjo savo veiklos penkiasdešimtmetį. Bendrovės gamybos sritis - dolomitinio akmens kasyba, jo apdorojimas ir pateikimas produkcijos klientams. Jos eksploatuojamų dolomito atsargų turi užtekti dar 60 metų. 5-oji technologinė linija pastatyta „Petrašiūnų-2" dolomito karjere, kur buvo įrengti nauji privažiavimo keliai, nutiesta elektros linija ir vamzdynai, įsigytos naujos transporto priemonės gatavai produkcijai transportuoti. AB „Dolomitas" veikiančios penkios dolomitinės skaldos gamybos linijos per valandą gali apdirbti 1200 t dolomitinio akmens žaliavos. AB „Dolomitas“ ir ES struktūrinių fondų paramos lėšomis pastatyta 5-oji technologinė linija savo modernumu yra pažangiausia inertinių medžiagų apdirbimo linija Baltijos šalyse. Šį projektą kartu su bendrovės specialistais ir darbuotojais įgyvendino generalinis rangovas „Virtgen Lietuva”, kuris koordinavo santykius su Šalies ir užsienio subrangovais.

AB „Dolomitas” pernai paminėjo savo veiklos penkiasdešimtmetį. Bendrovės gamybos sritis – dolomitinio akmens kasyba, jo apdorojimas ir pateikimas produkcijos klientams. Jos eksploatuojamų dolomito atsargų turi užtekti dar 60 metų.

5-oji technologinė linija pastatyta „Petrašiūnų-2″ dolomito karjere, kur buvo įrengti nauji privažiavimo keliai, nutiesta elektros linija ir vamzdynai, įsigytos naujos transporto priemonės gatavai produkcijai transportuoti. AB „Dolomitas” veikiančios penkios dolomitinės skaldos gamybos linijos per valandą gali apdirbti 1200 t dolomitinio akmens žaliavos. AB „Dolomitas“ ir ES struktūrinių fondų paramos lėšomis pastatyta 5-oji technologinė linija savo modernumu yra pažangiausia inertinių medžiagų apdirbimo linija Baltijos šalyse. Šį projektą kartu su bendrovės specialistais ir darbuotojais įgyvendino generalinis rangovas „Virtgen Lietuva”, kuris koordinavo santykius su Šalies ir užsienio subrangovais.

Naujoje 5-ojoje technologinėje linijoje įdiegti pažangūs ir tausojantys gamtos išteklius pirminio trupinimo sprendimai. Naudojamos žaliavos plovimas užtikrina aukštą pagamintos dolomitinės skaldos kokybę. Projektinis linijos našumas yra 400 tonų per valandą perdirbamos žaliavos. Šiai technologinei linijai skaldą apdorojančius įrenginius pagamino Vokietijos kompanija „Kleeman GmbH”, linijos naujovė – ritminiai nusijojimo maitintuvai, kuriuos naudojant mažiau apkraunamas Žiauninis trupintuvas ir atskiriama žaliava, užteršta moliu. Naują technologinę liniją sudaro: plokšteliais maitintuvas

AF1400x8; sudėtingo judesio žiauninis trupintuvas SSTR 1250×1000; antrinio trupinimo rotoriniai trupintuvai SNH20; ritinis nusijojimo maitintuvas 2xRRS 12,5/6; ritinis smulkaus nusijojimo sijotuvas 11 F2-5/10; vieno aukšto su plovimu vibracinis sijotuvas VU 1F 1230; vieno aukšto sauso sijojimo sijotuvas VU 1F 1240; trijų aukštų su plovimu vibraciniai sijotuvai VU 3 F 2470; trijų aukštų su plovimu vibracinis sijotuvas VU 3 F 1750; nuvandenijimo įrenginiai 515/60.

Technologinės linijos su visa infrastruktūra vertė – daugiau kaip 6 mln. eurų. Linija su įrenginiais ir produkcijos sandėliavimo vietomis užima apie 6 ha plotą. Dirbdama sezono metu dviejų pamainų režimu, per metus linija pagamins per 1 mln. t dolomitinės skaldos. Jos metalo konstrukcijų ir įrenginių svoris sudaro per 600 t, o visų 30 transporterių ilgis – apie 1 km.

5-ojoje technologinėje linijoje, gaminant norimas frakcijas, galima nustatyti 16 skirtingų darbo režimų. Tai leidžia išlaikyti maksimalų našumą ir permalti tuo metu nelikvidžias frakcijas. Gaminamos frakcijos: 0/5; 0/2; 2/5; 5/8; 8/11; 11/16; 16/45; 45/80. 2015 m. bendrovėje pastatyta 5-oji technologinė linija labai pagerino gaminamos dolomitinės skaldos kokybines ir ekonomines charakteristikas bei stipruminius rodiklius, (rengus naująją technologinę liniją, padidėjo įmonės technologinių procesų našumas ir konkurencingumas.