Projektas „Mūsų kelias” - svarbus Lietuvos kelių sektoriui

Petras Tekorius, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotojasBFL2014-12-08
Petras Tekorius, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotojas

Rinkimų projekto „Mūsų kelias“ esmė ir auditorija – gamybininkai ir rangovai, dirbantys savo objektuose ir nežinantys, kas vyksta aplink juos. Tokių konkursų pagalba visi pradeda labiau domėtis kas, gi, daroma toje Lietuvoje. Pavyzdžiui, mes puikiai žinome objektų projektuotojus, bet jie vieni kitų kvalifikacinio pasiruošimo ir galimybių – nežino. Yra tikslinga dalintis informacija, nes, bent jau kol kas, kelių sektoriuje yra pastebimas uždarumas. Tokie konkursai suteikia mums galimybę bendrauti gyvai, šnekėtis, apsikeisti nuomonėmis – kelininkai tokių tradicinių švenčių dar neturi.

Žinoma, tokie projektai, kaip „Mūsų kelias“, atkreipia tiek visuomenės, tiek ir valdžios dėmesį į kelių sektorių. Įvairių institucijų atstovai pradeda domėtis kelininkų rezultatais, specialistais, kompanijomis, o valdžia pagaliau gauna daugiau pozityvios informacijos. Šiandien yra jaučiamas ir praktinės informacijos trūkumas, o per įvairiausius projektų pristatymus nuo teorinės informacijos yra logiškai pereinama prie praktinės informacijos gavimo: kas vyksta, kas yra gerai, o kas blogai arba kaip visa tai galima pakeisti. Tiesa, visuomenėje dažniausiai apie kelininkus vyrauja neigiama nuomonė, esą kelininkam nuolatos reikia daugiau lėšų. Iš tiesų tai nėra lengvas darbas ir tai reikia įrodyti, kad siekiant užtikrinti visų mūsų gerovę, reikia atlikti milžinišką darbą – projektai negimsta taip lengvai, kaip tai daugelis įsivaizduoja.

Kadangi projektas „Mūsų kelias“ Lietuvoje yra vykdomas pirmą kartą, manau, kad mes dar sugalvosime kaip tinkamai įvertinsime ir apdovanosime už projektų įgyvendinimą stovinčius pagrindinius specialistus. Manau, kad ateityje reikės į tai pažiūrėti plačiau. Žmonėms turėtų būti deramai atsidėkojama. Jie yra savo darbo ir profesijos patriotai, ir jeigu ne jie, tai čia nieko ir nebūtų. Manau, kad ateityje projekto formate reikėtų įvesti daugiau nominacijų apdovanojimams. Gal viena ar kita nominacija ir nepasiteisins, o gal teks jas praplėsti ar padalinti į smulkesnis. Pavyzdžiui, gal šiek tiek per mažai dėmesio yra skiriama tiltų statytojams.

Kelių statyboje yra daug aspektų, todėl mes turime laiko pagalvoti, įsiklausyti rangovų, technologų, visuomenės nuomonių ir nuspręsti kokie turėtų būti sekantys projekto „Mūsų kelias“ konkursai.