Rūta Djakonova

VĮ „Šiaulių regiono keliai“ kasininkė-apskaitininkė (1995-2015)

 • Kelias turi būti nuvalytas, pabarstytas ir visada saugus

  2015-10-14 Jolanta Tamošaitienė, Keliai ir tiltai Nr. 2 (10)

  Kelių priežiūros srityje, beje, tame pačiame pastate, dirbu jau 42 metus. Iš pradžių dirbau „Šiaulių autokelių valdyboje“ buhaltere. Tuomet nuo kiekvieno įmonės automobilio buvo skaičiuojamas 2 proc. mokestis. Rinkdavau žinias iš tuometinės milicijos, kitų institucijų, skaičiuodavau minėtą mokestį, įmonėms buvo pristatomi mokestiniai pavedimai.

  Vėliau daug metų dirbau kasininke, tekdavo išvežioti atlyginimus darbuotojams. Esu dirbusi ir medžiagų buhaltere, turto apskaitos buhaltere. Menu laikus, kai daug ką apskaičiuoti reikėdavo mediniais skaitliukais, aritmometru; kartais buhalterijoje dirbdavo net 5 žmonės, dabar užtenka trijų darbuotojų, tvarkančių įmonės buhalteriją.

  Nors dirbu čia jau daug metų, didelės vadovų kaitos nepastebėjau. Šiuo metu dirba trečias direktorius per visą mano darbo laiką šioje įmonėje. Pirmasis vadovas buvo Romualdas Stanaitis, po mokslų čia dirbęs visą gyvenimą, antrasis – Vidas Strioga, o pastaruosius 20 metų vadovauja dabartinis direktorius Piotras Bakanovas.

  Mano pareigose daugiausia reikia bendradarbiauti su direktoriumi. Darbas nėra sunkus, pastaruoju metu į jį įdiegtos informacinės technologijos ir kompiuterinės programos. Kadangi dabar tvarkau ir sandėlio buhalteriją, jo turinys yra suvedamas į kompiuterinę programą. Dėl šiuolaikinių kompiuterių daug mažiau ranka pildome dokumentus, paprasčiau atrasti reikiamus daiktus, medžiagas, sekti jų esamą kiekį sandėlyje.

  Iš pradžių naujos buhalterinės programos atrodė sudėtingos, o dabar neįsivaizduojame darbo be jų. Pamenu, kai pavedimai buvo atliekami rankiniu būdu, reikėdavo pačiam nuvykti į banką, atlikti finansines operacijas. Dabar beveik viską galima atlikti elektroniniu būdu neišeinat iš kabineto.