Gediminas Kunčinas

UAB „Labaratorinių bandymų centas“ direktorius

  • Laboratorinių bandymų centrui svarbiausia – patikimos įmonės vardas

    2017-07-05 Eglė Liepytė, Keliai ir tiltai Nr. 1(13)

    Kaune įsikūręs Laboratorinių bandymų centras (LBC), skaičiuojantis 6-ąjį savo veiklos dešimtmetį, yra antra pagal dydį šalyje ir viena iš trijų kelių statybos srityje Lietuvoje veikiančių akredituotų nepriklausomų laboratorijų.

    Griežtai pagal ES standartus dirbantis LBC atlieka statybinių medžiagų – užpildų, bitumo ir bituminių rišiklių, cemento, betono mišinių bei gaminių, granito, asfaltbetonio mišinių, kelio pagrindų ir dangų – kokybinius bandymus. Darbas atliekamas nepriekaištingai, nes centras labai vertina savo gerą vardą.
    Be LBC specialistų apsieina retas gatvių remonto projektas Kaune, laimėti konkursai nuveda ir į kitus šalies miestus bei magistrales. Įmonėje atliekamas 141 akredituotas bandymas.

    2011 m. Vokietijos įmonei ,,FrowagFrohlich + WagnerGmbH“ tapus LBC akcininke, centras tapo jos gaminamos laboratorinės įrangos atstovu Baltijos šalyse, Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje.

    Liūto dalis – keliuose

    Apie 60–70 proc. LBC užsakymų sudaro darbai kelių statybos srityje – techninė objektų priežiūra ir laboratoriniai bandymai. Likusi dalis – betono, cemento ir kitų objektų statybose naudojamų medžiagų bandymai.

    „Buvome pirmoji 1995 m. akredituota laboratorinių bandymų įmonė statybos srityje Lietuvoje. Praėjo nemažai laiko ir galiu tik pasidžiaugti, kad vis labiau įsigali suvokimas, jog kelių statybos kontrolę turi atlikti tik akredituotos valstybės lygio įstaigos“, – teigia nuo 2000-ųjų vadovaujantis bendrovės direktorius Gediminas Kunčinas.

    Pasak jo, įmonės akreditacijos sritis plečiasi kasmet. Tai skatina skelbiami konkursai naujiems bandymams atlikti. G. Kunčino teigimu, centras pasirengęs atlikti daugiau betono bandymų – su turimais pajėgumais jų apimtis gali padidinti iki 50 proc.

    Prieš dvejus metus įmonėje buvo akredituoti granitinių dangos elementų bandymai, kurie buvo ypač reikalingi Laisvės alėjos Kaune rekonstrukcijos pirmo etapo metu.

    LBC kartu su partneriais dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) skelbiamuose konkursuose. Jungtinės veiklos pagrindu bendrovė dirbo tokiuose svarbiuose šalies objektuose kaip tarptautinė magistralė „Via Baltica“, Vilniaus vakarinis aplinkkelis, oro uostai, taip pat kituose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, gatvėse ir keliuose. Įmonės kompetencija šiuose projektuose – laboratoriniai bandymai.

    Centro specialistai taip pat projektuoja asfaltbetonio mišinio sudėtis pagal rangovų pageidavimus ir turimas medžiagas.

    Bandymų reikia čia ir dabar

    Ypač daug bandymų atliekama vasarą – laboratoriniam darbui būdingas sezoniškumas. Šiuo metu centras tiesiog užverstas užsakymais. Šiemet netgi teko priimti 6 papildomus darbuotojus, kad darbaibūtų atliktitinkamai ir laiku.

    Jei standartai nenumato kitaip, pagal pasirašytas sutartis bandymų rezultatai turi būti atiduoti per 7 paras. Kai užsakovai iš karto pateikia apie 100 bandinių, tenka dirbti viršvalandžius, kitąsyk netgi savaitgaliais ar švenčių dienomis.

    Branginami specialistai

    LBC vadovas neabejoja: sprendimai, kuriuos neretai tenka priimti greitai, čia ir dabar, galimi tik su kvalifikuota komanda.

    Šiuo metu įmonėje dirba 38 darbuotojai, kurių kvalifikacijai kelti lėšų negailima. „Mūsų darbuotojai nuolat tobulėja, lanko kursus, atlieka daug palyginamųjų bandymų, kad užsakovams teikiamos paslaugos kokybė būtų nepriekaištinga, – patikino LBC kokybės vadybininkė Loreta Valentinavičienė. – Palaikome glaudžius ryšius su kitomis laboratorijomis, pasikeičiame bandiniais, kad galėtume pasitikrinti, ar tikrai savo darbą atliekame gerai.“

    Patyrusioje komandoje laukiami jauni specialistai, kurie ateina dirbti dar besimokydami kelininkus rengiančioje Kauno technikos kolegijoje. Ją ir LBC jungia socialinė partnerystė.

    Šiemet iš Kauno kolegijos į LBC atėjo dirbti 3 jauni specialistai. Centro vadovo tvirtinimu, jie yra geri praktikai, gavę techninį bakalauro laipsnį ir nevengiantys į objektus, jei reikia, vykti apsiavę ir guminiais batais.

    „Bandymų metodai tobulėja, tad turi būti ugdomi ir nauji specialistai. Juos iš pradžių bent 500 valandų mokome vietoje, kad jie įgautų įgūdžių, o vėliau jau siunčiame ir į objektus“, – paaiškino G. Kunčinas.
    LBC vadovas neslepia, kad bendrovė labai vertina tiek kvalifikuotus darbuotojus ir patikimos bendrovės vardą, tiek savo nepriklausomą statusą.

    Laikai pasikeitė: svarbu kokybė

    „Anais laikais buvo svarbu ne kokybė, o kiekybė, ir tai – negerai, – pokalbį tęsė G. Kunčinas. – Pernai buvo rekonstruojama Kauno Birštono ir Gimnazijos gatvės, kurios nutiestos maždaug 1982 m. Transporto srautams smarkiai padidėjus, asfaltas tapo provėžuotas, sustumtas. Atlikome gatvės pagrindų tyrinėjimus ir paaiškėjo, kad jie blogai įrengti, naudotos netinkamos medžiagos, bet tai niekam tada nerūpėjo.“

    LBC vadovo teigimu, tokių gatvių Kaune yra ir daugiau. Jų pagrinduose randama ir plytų, ir kitokių pašalinių medžiagų, kurios nebeišlaiko šių dienų eismo srautų apkrovos.

    Šiandien labai svarbi kokybė. Įmonei, atliekančiai laboratorinius bandymus, būtinos šiuolaikiškos technologijos.Kokie turi būti prietaisai, nurodo bandymų standartai. LBC bandymųkokybę ir atitiktį reikalavimams kontroliuoja Nacionalinis akreditacijos biuras.

    Prietaisai, kuriuos bendrovė perka bandymams atlikti, turi atitikti ES standartus. Dažniausiai įsigyjama vokiškos įrangos, juolab kad viena įmonės akcininkų yra laboratorinę įrangą gaminanti Vokietijos kompanija. Ji perkamiems prietaisams suteikia nuolaidas, o LBC yra jos platintojas.

    Bandiniai koduojami

    G. Kunčino tvirtinimu, jo vadovaujama nepriklausoma akredituotabendrovė vienintelė Lietuvoje  atlieka cemento bandymus: „Tiriame, ar cementas rinkoje atitinka kokybinius reikalavimus. Bandymus atliekame Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos kompanijoms.“

    Centro kokybės vadybininkė L. Valentinavičienėsakė, kad visi bandiniai yra koduojami. Jei tyrimo rezultatai nors kiek kelia abejonių, bandymas būtinai kartojamas. Didelis dėmesys skiriamas prietaisų kokybei, jie reguliariai kalibruojami. Kai kurių prietaisų patikros atliekamos Vokietijoje.

    Vienas aktualių Lietuvai betono bandymų – medžiagų atsparumo šalčiui nustatymas. LBC vadovo aiškinimu, pvz., Pietų Prancūzijai ar Italijai tai ne itin rūpi, o mums tai labai aktualu, nors standartai vienodi visose Europos šalyse.Pas mus vyrauja labai permainingas jūrinis klimatas, keliai barstomi druska, dėl to, pasak G. Kunčino, Lietuvoje turėtų būti padidinti reikalavimai šalčio bandymų ciklų skaičiui.

    „Numatyti standartiniai 28 šaldymo ciklai betoniniams aplinkos tvarkymo elementams realios padėties neatspindi. Teigiama, kad gaminys tenkina standartus, o iš tiesų jis gali subyrėti ir po 3 metų“, – nuogąstavo pašnekovas.

    LBC darbuotojai daug dirba Utenos ir Panevėžio regionuose, kur šiuo metu vykdoma žvyrkelių asfaltavimo programa. Jie matuoja kelio pagrindų sutankinimą. Tik įvertinus šiuos darbus kaip kokybiškus bus galima kloti asfaltbetonio dangą.

    „Po to tiriamas atvežtas asfaltbetonis, – tęsė centro vadovas. – Objekte dirbame paskutiniai. Kol nepadarome bandymų, objektas nebūna priimtas.“

    Tikslai ir galimybės

    LBC tikslas – plėsti akreditacijos sritį Lietuvoje. Bendrovės 5 metų strateginiame plane numatyta patalpų plėtra ir modernios įrangos laboratorijai pirkimas.

    Bendrovė rengiasi atsakingam žingsniui – notifikavimui. Šiuo metu pagal LBC bandymų protokolus sertifikatus išduoda tik notifikaciją turintis Statybos produkcijos sertifikavimo centras.

    „Jei būtume notifikuoti, gautume specialų kodą, padidėtų mūsų žinomumas ES, daugėtų klientų ir užsakymų. Taip pat siekiame, kad ateityje būtų akredituotas nemažas kiekis naujų bandymų“, – pridūrė LBC vadovas G. Kunčinas.

  • UAB Laboratorinių bandymų centras direktorius Gediminas Kunčinas: „Profesiją pasirinkau ankstyvoje jaunystėje“

    2016-12-13 Andrius Juškevičius, Keliai ir tiltai Nr. 2(12)

    G. Kunčiną jaunystėje labai viliojo radijo elektronika ir kai 1959 m. jis Anykščiuose baigė vidurinę mokyklą, studijuoti radijo elektroniką įstojo į tuometinį Kauno politechnikos institutą (dabar Kauno technologijos universitetas – KTU). Tačiau ne iš gero gyvenimo jam teko ir mokytis, ir dirbti. Taip sutapo, kad 1963 m. G. Kunčinui pavyko įsidarbinti instituto Kelių katedroje laborantu, o radijo elektroniką po pirmojo kurso pakeitė į kelių statybos studijas. Radijo elektronika jam liko tik kaip hobis ir jaunystės prisiminimai.

    „Kai Kelių statybos katedra persikėlė į Vilnių, likau Kaune, todėl pasirinkau studijuoti statybą. 1966 m. pradėjau dirbti Kauno kelių ir tiltų eksploatacijos treste“, – jaunystę prisiminė G. Kunčinas. Jam buvo pasiūlyta dirbti tresto laboratorijoje ir toliau ją plėtoti.

    Sprendimą likti Kaune lėmė ir šeimos aplinkybės: studijuodamas jis niekada negyveno bendrabutyje, nes mieste gyveno jo močiutė ir dėdė, pas kuriuos jis glaudėsi. Besimokydamas G. Kunčinas sukūrė šeimą, žmona yra farmacininkė, kuri taip pat įsitvirtino Kaune.

    G. Kunčino sėslumas davė puikių rezultatų. Nuo 1966 m. pradėjęs karjerą Kauno kelių, tiltų eksploatacijos tresto laboratorijoje, kuri veikė kaip tresto padalinys, inžinieriaus-laboranto pareigose dirbo iki 1970 m. Nuo 1970-ųjų – vyresnysis inžinierius, o 1972 m. jam buvo patikėta vadovauti tresto laboratorijai. 1991 m. Kauno kelių, tiltų eksploatacijos trestui tapus SĮ „Kauno keliai“ ir laboratorijai tapus savarankišku filialu „Žinybinis laboratorinių bandymų centras“, G. Kunčinas paskirtas direktoriumi. 2000 m. SĮ „Kauno keliai“ iš savivaldybės įmonės tapo akcine bendrove, o laboratorija – savarankiška akcine bendrove. 2005 m. įvykus dar vienam pasikeitimui, Laboratorinių bandymu centrui tapus uždarąja akcine bendrove, G. Kunčinas paskirtas direktoriumi. Šiais metais UAB Laboratorinių bandymų centras atšventė savo įkūrimo 50-metį, jos vadovu iki šiol dirba G. Kunčinas.

    Ilgametis laboratorijos vadovas G. Kunčinas yra sertifikuotas ir atestuotas specialistas: 1999 m. suteiktas Laboratorijų kokybės sistemos pagal EN 45001 sertifikatas, 1999 m. – „Laboratorijos valdymas ir rinkodara“ sertifikatas, 2002 m. suteiktas AENOR Statybos produktų direktyvos bei „Swedac“ ir NAB „Atitikties įvertinimas pagal statybos produktų direktyvą“ sertifikatai. 2011 m. jam įteiktas LR Aplinkos ministerijos ypatingo statinio statybos techninės priežiūros vadovas, statinių grupės: susisiekimo komunikacijos: keliai (gatvės) atestatas nr.3610.

    Norą tobulėti G. Kunčinas malšino kursuose: 2001 m. – „EN ISO/IEC 17025: nauji reikalavimai, matavimų neapibrėžtys“ BAM Vokietijoje, 2001 m. – „Kokybės vadyba ir ISO 9000:2000“ Lietuvos standartizacijos departamente, 2002 m. – „Cheminės analizės laboratorijų metrologija“ Vilniaus universitete, 2003 m. –„Praktiniai integracijos į ES aspektai“, kuriuos organizavo Lietuvos pramonininkų konfederacija, 2005 m. – „Statybos produktų kokybė vieningoje Europos rinkoje“, organizuotuose VĮ Statybos produktų sertifikavimo centras, 2010 m. G. Kunčinui Valstybinėje darbo inspekcijoje įteiktas pažymėjimas „Darbdavio darbų saugos“, 2010 m. – Priešgaisrinės saugos pažymėjimas, o UAB „European Leadership Institute“ organizuojamuose kursuose teko dalyvauti 2010 m. du kartus bei 2011 m. Praėjusiais metasi buvo praeiti KTU Vadovų mokyklos 16 val. trukmės mokymai „Bendrovės vadybos ir jos narių veiklos principai, funkcijos, atsakomybė“.

    G. Kunčinas – aktyvus visuomenininkas. 2003–2015 m. jis buvo išrinktas Statybos produktų bandymų laboratorijų asociacijos prezidentu. Nuo 2008 m. – Statybos produktų sertifikacijos centro prie Aplinkos ministerijos koordinacinės tarybos narys, tais pačiais 2008 m. tapo ir Standartizacijos departamento prie Ūkio ministerijos technikos komiteto TK19 nariu. Nuo 2012 m. – Aplinkos ministerijos statybos komiteto ir Nacionalinio akreditacijos biuro statybos komiteto narys, nuo 2014 m. – Statybos industrijos asociacijos veteranų klubo narys, o 2015 m. tapo Statybos produktų bandymų laboratorijų asociacijos tarybos nariu, taip pat ir Lietuvos kelininkų veteranų klubo „Kelininkas“ Kauno zonos nariu.

    G. Kunčino išradimai buvo svarbūs ir buvusioje Sovietų Sąjungoje. 1983–1985 m. kartu su Leningrado kelių tyrimo instituto mokslininkais buvo atliekami bandymai, siekiant sukurti naujus dinaminėms deformacijoms atsparius asfaltbetonio dangų tipus. 1985 m. birželio 8 d. tai buvo pripažinta išradimu ir gautas autorinis pažymėjimas Nr.1183479. Pagal šį išradimą 1986 m. Kauno mieste R. Kalantos gatvėje buvo įrengta asfaltbetonio danga, kuri be kapitalinio remonto tarnavo iki 2016 m.

    G. Kunčino šeima: žmona Antanina Kunčinienė ir dukra Gita Balinskienė, kuri baigusi KTU Statybos fakultetą projektuoja pastatų šildymo-vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemas.

    Pomėgiai: kelionės, vandens sportas, taip pat vandens slidės, detektyvinės ir fantastinės knygos bei techninė literatūra.

    Už ilgametį ir nepriekaištingą darbą G. Kunčinui skirtos padėkos ir apdovanojimai.

    2001 m. Padėka už indėlį Lietuvos statybų plėtros srityje. Aplinkos ministerija.
    2011 m. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidiumo nominacija „Profesijos Riteris“ (su sertifikatu).
    2011 m. Kauno miesto savivaldybės administracija, „Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinis medalis“.
    2013 m. Padėka. „Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo Arkikatedra Bazilika“.
    2013 m. Kauno technikos kolegijos jubiliejinis sidabrinis medalis (sertifikatas Nr.8) „Už reikšmingą paramą turtinant kolegijos materialinius bei intelektinius išteklius“.
    2015 m. Kauno miesto savivaldybės administracijos ir Kauno mero A. Kupčinsko padėka.
    2015 m. Kauno miesto savivaldybės administracija, „Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis“.

  • Laboratorinių bandymų centrui – 50 metų

    2016-06-09 Kauno diena

    Kauniečiai ir miesto svečiai mato, kaip gražėja Kaunas, tiesiami Nauji keliai ar kapitalinio remonto sulaukia prestos būklės gatvės. Tai ir 50-metį švenčiančios bendrovės Laboratorinių bandymų centro specialistų nuopelnas, nes jie kontroliuoja, kad miesto gatvės, tiltai ar aikštės būtų suremontuotos kokybiškai. Darbuotojų jubiliejaus proga ketvirtadienio vakarą susirinko daug garbių svečių. Ilgamečiai partneriai negailėjo bendrovei gerų žodžių, linkėjo gyvuoti ir toliau. Laboratorinių bandymų centro ryškų pėdsaką Lietuvos keliuose pastebėjo ir Vyriausybės atstovai. „Pasiekti rezultatai ir aukšta kolektyvo specialistų kvalifikacija iškalbingai liudija, kad jūs buvote pirmoji statybinių medžiagų ir produkcijos bandymų akredituota laboratorija Lietuvoje.

    Kauniečiai ir miesto svečiai mato, kaip gražėja Kaunas, tiesiami Nauji keliai ar kapitalinio remonto sulaukia prestos būklės gatvės. Tai ir 50-metį švenčiančios bendrovės Laboratorinių bandymų centro specialistų nuopelnas, nes jie kontroliuoja, kad miesto gatvės, tiltai ar aikštės būtų suremontuotos kokybiškai.

    Garbingas jubiliejus

    Darbuotojų jubiliejaus proga ketvirtadienio vakarą susirinko daug garbių svečių. Ilgamečiai partneriai negailėjo bendrovei gerų žodžių, linkėjo gyvuoti ir toliau. Laboratorinių bandymų centro ryškų pėdsaką Lietuvos keliuose pastebėjo ir Vyriausybės atstovai.

    „Pasiekti rezultatai ir aukšta kolektyvo specialistų kvalifikacija iškalbingai liudija, kad jūs buvote pirmoji statybinių medžiagų ir produkcijos bandymų akredituota laboratorija Lietuvoje. Todėl nuoširdžiai sveikinu su bendrovės 50-mečiu“, – ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimo žodį šventės metu perskaitė Seimo narė Orinta Leiputė.

    „Nedažnai tenka dalyvauti bendrovės jubiliejuose, kai ji nuo pat savo ištakų nepakeitė veiklos profilio. Tai iš tiesų Lietuvoje retas reiškinys. Smagu dalyvauti inovatyvios, nuolat atsinaujinančios ir plečiančios savo veiklą įmonės 50-mečio šventėje“, – kalbėjo jubiliejuje dalyvavęs ūkio ministras Evaldas Gustas.

    Ilgamečiai įmonės partneriai taip pat negailėjo gerų žodžių. Ne vienas pabrėžė Laboratorinių bandymų centro kompetenciją, išskirtinumą ir kolektyvo darną. Šventinio vakaro metu įvairių įmonių vadovai tikino, kad bendrovės pasiekimai ne tik džiugina Lietuvą, bet taip pat jos veikla keliasi į kaimynines šalis, todėl svečiai linkėjo dar didesnės plėtros.

    50-mečio jubiliejaus šventėje buvo pagerbti ir ilgus metus Laboratorinių bandymų centre dirbantys žmonės.

    Pasak bendrovės vadovo Gedimino Kunčino, be profesionalių komandos narių nebūtų pasiekti geriausi rezultatai, o miesto ir šalies gatvėse nebūtų tokio ryškaus pėdsako, koks yra dabar. pagerbti ir darbuotojai, kurie pradėjo dirbti nuo įmonės įkūrimo ir dabar jau yra baigę karjerą, ir vis dar bendrovėje dirbantys ilgamečiai komandos nariai.

    Reikšmingos permainos

    Laboratorinių bandymų centre per pusę amžiaus pasikeitė daug kas. Keitėsi ir darbuotojai, ir technika. Reikėjo nuolat tobulėti tam, kad būtų galima kuo kokybiškiau atlikti statybinių medžiagų, asfaltbetonio ir keliu ar gatvių dangų tyrimus. Darbuotojai pasakojo, kad seniau daug darbų reikėjo atlikti rankomis, o dabar tai padaro technika.

    „Seniau buvo daugiau rankų darbo. Reikėjo daugiau fizinės jėgos, dirbant su tuomete technika atliekant įvairius bandymus. Laikui bėgant įsigijome kompiuterizuotą įrangą, tad atliekant tyrimus ir bandymus yra pašalinamas žmogiškasis faktorius. Rezultatai tampa gerokai tikslesni. Patys darbuotojai noriai naujoves perėmė“, – pasakojo 28-erius metus bendrovėje dirbanti Asfaltbetonio tyrimo tarnybos vadovė Irena Skarelienė.

    Ji pridūrė, kad įmonėje nuolat susipina ir ilgamečių darbuotojų, ir jaunųjų specialistų patirtis, todėl čia įsilieja naujos idėjos, ir tai prisideda prie sėkmingos plėtros.

    Kai įvairūs darbai tapo kompiuterizuoti, bendrovė galėjo labiau plėstis ir atlikti daugiau keliu dangų bandymų. Tačiau nenustojama tobulėti ir ieškoti naujų būdų, kaip pasiekti kokybę.

    Bendrovė Laboratorinių bandymų centras atliko keliu dangos kokybės vertinimus ir pagrindinėse Kauno gatvėse. Tarp jų – ir sutvarkytose „Remix“ karšto asfalto regeneravimo būdu. Direktorius G.Kunčinas pastebėjo, kad be jų Atliktų kokybės tyrimų negali būti pradėtos eksploatuoti ne tik gatvės, bet ir kiti reikšmingi objektai.

    „Mus ir mūsų partnerius jungia vienas tikslas – padaryti taip, kad Kaunas ir kiti miestai būtų gražūs bei patogūs visiems“, – sakė jau 36-erius metus bendrovei vadovaujantis ir jos kaitą matęs direktorius G.Kunčinas.

    Bendrovė Laboratorinių bandymų centras prisideda ir prie Laisvės alėjos rekonstrukcijos. Prieš pradedant rekonstrukcijos darbus, jų laboratorijoje buvo įdiegta visiškai automatizuota granite šaldymo įranga. Ji leidžia patikrinti naujos dangos atsparumą šalčiui bei įvertinti, ar granitas tiks mūsų klimatui ir galės ilgai tarnauti.

    Apie bendrovę

    UAB Laboratorinių bandymų centras savo veiklą pradėjo 1966 m. kaip Kelių, tiltų eksploatacijos tresto laboratorija.

    Po kelių įmonės reorganizacijų bendrovei suteiktas kitas pavadinimas – Žinybinis laboratorinių bandymų centras, ji tapo SĮ „Kauno keliai“ filialu.

    1995 m. Lietuvos nacionalinis akreditavimo biuras akreditavo centrą perimto europinio standarto LST EN ISO/IEC 17025 atitikčiai. Bendrovė tapo pirmąją tokio pobūdžio akredituota laboratorija Lietuvoje. Po kelerių metų akreditacijos sritys išplėsta ir pradėti cemento fiziniai, mechaniniai, cheminiai kokybiniai bandymai.

    2000 m. Kauno miesto taryba pritarė, kad įmonė būtų reorganizuota į akcinę bendrovę Laboratorinių bandymų centras, o 2005-aisiais – į uždarąją akcinę bendrovę. Šiuo statusu bendrovė veikia iki šių dienų.

    Bendrovė gerokai praplėtė savo veiklas. UAB Laboratorinių bandymų centras yra viena iš trijų nepriklausomų, kelių ir gatvių statybą kontroliuojančių, pagal standartą LST EN ISO/IEC 17025 akredituotų laboratorijų. Čia profesionalūs specialistai gali atlikti įvairių statybinių medžiagų bei keliu pagrindų ir dangų kokybinius tyrimus.

    Diegiant naujas technologijas ir siekiantgeriausios kokybės, bendrovėsveikla išsiplėtė už Kauno ribų. Bendrovės direktorius G.Kunčinas pasakojo, kad šiuo metu bandymai atliekami trims stambiems objektams, kurie svarbūs visai Lietuvai. Tai kokybės tyrimai rekonstruojamoje „Via Baltica“ A5 kelio atkarpoje, autostradoje A1 ties Žiežmariais ir Moluvėnais, Panevėžio kelyje, Vilniaus rajone.

    „Mūsų darbas iš dalies yra sezoninis. Vasarą dažnai tenka dirbti nuo šviesos iki tamsos, nes kelininkai tuo metu taip dirba, tai ir mes prie jų“, – komentavo G.Kunčinas.

    Laboratorinių bandymų centras vis daugiau užsakymų sulaukia ir iš užsienio. Bendradarbiaujama su Latvijos, Suomijos, Lenkijos ir kitų šalių įmonėmis. Tiek bendrovės vadovas, tiek jo komanda sustoti neketina, todėl nuolat akredituojamos naujos veiklos ir darbai, siekiama tolesnio laboratorijos etapo – notifikavimo.